Есента настъпва вече, гука ЮНСКОТО човече

  • 35 772
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 976
И моя човек иска да разглежда света не в легнало положение,затова го слагам в кенгуру да гледа напред или без кенгуру. Преди изобщо не искаше така да го нося,сега обратното. Легналото положение започва да му става все по-омразно,но не обича и в кошчето за кола да седи свит,когато е извън колата. В колата е лесно,защото заспива. Определено единствените положения са пълно легнало или изправен в мен,които понася. Ако малко е надигнато и не му е комфортно. Но със сядането наистина трябва да се внимава.

# 16
  • Мнения: 1 026
Опааа.. За малко да изпусна новата темичка! Да ни е честита. Да ви кажа, че миналата година по това време ми дойде за последен път Grinning (btw одеве ме сви единия яйчник и ако ми дойде в близките дни ще се самообявя за каръка на групата, защото утре отиваме на така бленуваното от мен море и ще е мега тъпо ако ми дойде баш сега). Тааа... Освен всичко останало малкия човек днес навършва три месеца. Това е първият му триместър аутсайд и сме мнооого щастливи, защото е жив и здрав и много спокоен и все такъв поспалив като майка си да е Grinning
Утре сме на консултация, но заради морето ще отменя ваксинитe (дано и педи да е на същото мнение, че иначе ще се поскараме Grinning) Ами май това е - похвалих се (цикъла, третия месец, консултацията, морето) Ааааа - днес направих компот от сини сливи (с по 1 лъжичка захар, че не искам да го хвърлям като пюрето от праскови) и пасирах и пъпеш и го замразих. Peace

А да ви питам нещо. Вашите бебчета стряскат ли се? Моята подскача от най-малкото нещо. Вдига ръчички нагоре, ококорва едни огромни очи и започва да диша тежко. Така е от раждането си. Мислех ако ходим на море да я заведа до селото където преди сме ходили да и леят куршум ама за тази година отпадна, а в София и околностите не знам къде има такива жени.
Моя се стряска, само ако някой кашля или подсмърча около него  Rolling Eyes

Мами как сте с килограмите след раждането , аз забременях 59 кг. И родих 76 . Качих 17 кг с раждането свалиж 7 от тях , после докато кърмихме стигнах до 65 кг, но сека колата се върнаха и вече почвам да се отчайвам , не ям тестени изделия ограничиха сладкото и газираното но ефекта е почти нулев ...
Забременях 65, родих 75, в момента съм 65-66-67, но от три месеца съм толкова и варирам. Не си давам много зор честно казано. Party

# 17
  • Мнения: 1 026
Момичета, а коремче имате ли още ? При мен има все още издатина, която много ме дразни, но в жегите не ми се слага колан, а за тренировки време не ми остава. Започвам да се приеснявам да не се задържи така завинаги. Tired Иначе, килограмите си ги върнах.
Аз нямам. Имам, но е по-скоро дебелашки вече, от колкото след раждане, което си е пак гадничко  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 026
Благодаря за новата тема , надявам се да споделяме само хубави емоции bouquet
Вашите бебочетата започнаха ли да се надигат вече , защото Ема няма удържане , вече откри че може да се набира и да сяда сама и грам не иска да лежи , опитва се да седне в седалката за колата , докато я храня , докато баща и си играе с нея и я хване за рачичките тя се опитва да се изправя ! Първо бебче  ни е и си я гледаме сами , без баби и дядовци и т.н , та се зачудих не е ли раничко ? newsm78
Раничко ми се струва. Моя още дори не се обръща по корем  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 721
Моя бебонко се обръща засега от коремче
 и от гръб настрани. Много ни е забавно особено като го масажирам Mr. Green . Татко му го придържа ,аз мажа  Mr. Green . Иначе , когато ми виси на рамото рипа с крачета , иска да се катери ама ще почака още доста.  Simple Smile  В кошарата сутрин го намирам на средата , не го свърта на едно място.  Laughing А за стряскането- стряска се от рязки шумове, а непохватната му майка така изтърва една чиния в мивката , че после 2 часа го успокоявахме.. И много маха с ръчички и се цапва в муцунката. Ето сега го нахраних и ръкомаха като диригент  . Joy и така докато заспи( ако не се ядоса от цапването)
Последните дни стигнах до извода, че коликите ни са поотминали и се появяват от време на време и просто сме си по ревливи Crazy baby_neutral  .

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 09:27 от __Magi

# 20
  • Мнения: 69
За обръщането малката се обръща от коремче на една страна и обратно. Не я слагам извън колата в коша за кола , но тъй като ни се налага ежедневно да пътуваме  тя си е секи ден  него за около 1 час -1:30 Мин.Доста е жилава и в количката се опитва да се надига снощи докато изпращане бащами за към България тя направо си седна в на мъжа ми скута и взе да се кара на дядо си Simple Smile.за количките те и наще отшумяха , от няколко дни и спрях капките и за сега няма признаци за колики ще видим ...

# 21
  • Мнения: 2 721
Мами МОЛЯ ВИ постветвайте ме какво да правя. Бебо реве по ЦЯЛ ден и по цял ден е кисел..това неса му коликите. Само навън спи през деня , но аз на 3тия час го прибирам защото се изморявам. По цели нощи мрънка в заспало състояние и ест. аз немога да спя..Храня го и уж трябва да спинка , тъкмо го слагам в кошарата и се изпада в дива истерия..вече и в шезлонга е същото положение... а на ръце от раждането Не обича Confused И повиването не върши работа, а по корем не иска и да чува...пфф оплаках се, но не се издържа....чуствам се като болна от недоспиване и умора..а малкото човече реве и незнам как да му помогна...искам само да го приспя замалко Sad затваря очите и след 10 мин се ококорва ....пфф..дано този период мине бързо.. Tired

# 22
  • Мнения: 509
Мами МОЛЯ ВИ постветвайте ме какво да правя. Бебо реве по ЦЯЛ ден и по цял ден е кисел..това неса му коликите. Само навън спи през деня , но аз на 3тия час го прибирам защото се изморявам. По цели нощи мрънка в заспало състояние и ест. аз немога да спя..Храня го и уж трябва да спинка , тъкмо го слагам в кошарата и се изпада в дива истерия..вече и в шезлонга е същото положение... а на ръце от раждането Не обича Confused И повиването не върши работа, а по корем не иска и да чува...пфф оплаках се, но не се издържа....чуствам се като болна от недоспиване и умора..а малкото човече реве и незнам как да му помогна...дано този период мине бързо.. Tired
A опита ли да го сложиш да спи до теб в леглото? Моята сладуранка се успокои само така (в кошарката не може да заспи с часове и е нервна). Сложа ли я между нас с баща й и погаля ли я по челото като релакс масажче се успокоява и се унася. Освен това усеща сигурност,че не е самичко и даже се придвижва една вечер към мен,една вечер към баща си и се гушва и заспива така,а после я пренасяме.

# 23
  • Мнения: 2 721
Успокояваше се до преди известно време така. Слагах го до мен и му галех косичката и заспиваше. Сега не се получава. Заспива адски трудно. И заспива рязко и неочаквано , явно защото се измаря.Но за кратко..Сега го гушкам и виждам че му се спинка и затова е крив..

# 24
  • Мнения: 1 976
Успокояваше се до преди известно време така. Слагах го до мен и му галех косичката и заспиваше. Сега не се получава. Заспива адски трудно. И заспива рязко и неочаквано , явно защото се измаря.Но за кратко..Сега го гушкам и виждам че му се спинка и затова е крив..
Милата,това е голяма мъка и за двама ви. Може би трябва да се посъветваш с педиатър. Нещо бая го превъзбужда. Аз бих дори обърнала внимание на цветове,вещи в стаята,които могат да го превъзбуждат. В друга стая пробвала ли си да спи? Баткото по едно време даже си спеше в количката,не искаше другаде. Той също не обичаше на ръце по никакъв начин да заспива. Даже в столчето за хранене съм го приспивала. Може да е по-чувстнителен и всичко да го превъзбужда. Децата най-трудно заспиват,когато прескочат момента за сън. Нежна музика,по-малко предизвикателства за мозъчето....Стискам палци да мине по-скоро това чудо.

# 25
  • Мнения: 10 686
Маги, защо не пробваш с Дормикинд дали няма да се успокои бебчето?
То е хомеопатично, дава се при състояния на безпокойство и нарушения в съня.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Много съчувствам за неспящо бебе! Каката спеше навън само докато върви количката, вътре заспиваше с триста зора, люлеене на една възглавница на коленете ми, после в шезлонга...И пак се будеше често с рев...Още не спи добре и заспива трудно. Не помогна нито дормикинд, нито Киетюд. Явно е до нервна система и дете. Дано намерите начин човечето да спи Hug

# 27
  • Мнения: 2 721
Благодаря момичета.Утре ще звънна на лекарката да я попитам..Да и бебчо спи така само докато върви количката, спра ли я се събужда. Е не плаче но седи бъден и ако не  се раздвижа започва да мрънка.А в началото не обичаше навън.Стаята е с неутрално цветове. Леко дърпам на единия прозорец щорите за да не му е прекалено светло, защото му дразни.  Не говоеим на висок тон около него нито усилвам телевизор, даже напоследък не го пускам. Люлея в кошарата , в шезлонга , взимам го и се поклащам ама той се дърпа милия и неще..А най честото в тъкмо като започне да заспива в кошарата и понеже е до леглото ни се крия така да го кажа за да не ме вижда за да заспи спокойно  и го люлея и ако случайно ме види ококорва едни очи и сме дотам със заспиването.Постоянно ме търси с поглед. Най лекия звук го събужда когато сме вкъщи, за разлика от вън. Явно си ми е чувствителен. Също така ръцете му постоянно са в устата и се плюнчи много.Може и да избиват в самия венец зъбчетата вече. Ще питам педи за това хомеопатичноти и за чая на Хип за спане , дано има ефект. Ето сега хапна оригна се и го сложих в кошарата, на приглушрна светлина както спим всяка вечер..С полузатвпрени очички е и реве с всичка сила.. взимам го 2 ми  спокойствие и пак наново. Няма температура..Не му е и топло.. А на тези на които им спинкат дечицата и са спокойни , радвайте се мами , защото като ти се разплаче и незнаеш и неможеш да го успокоиш започваш да се обвиняваш че не правиш нещо както трябва. А това е много гадно , да ревеш наравно с бебето.. Hug

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 21:59 от __Magi

# 28
  • Мнения: 1 976
Маги,навън има постоянен шум,особено от самата количка,когато е в движение. Вкъщи е друго. Огнян например,може да се събуди от прищракване на глезена ми или от включването на бебефона,т.е от звуци изведнъж в тишината. Аз почти постоянно държа телевизора на Мецо,особено след 21:30 винаги има хубави концерти. Белите шумове не вършат при нас работа,освен понякога шумът на вода или му шъшкам. Просто се сещам за някакви идеи,но си мисля,че лекарката най-добре ще знае. Юмруците и пръстите и при нас вече са постоянно в устата.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 22:32 от Hipo

# 29
  • Мнения: 1 976
Между другото,има деца,които не обичат тишината. Като се започне от това,че когато са ни били в коремите,съвсем не им е било тихо.Огнян не се стряска от кучката,дори да му излае до главата,например,но както писах,се ококорва от глезена ми. Баткото и сега не може да заспи,ако в къщата е тихо. Поради тази причина държи да си легне преди нас.А да не говорим,че най-добре спи,когато синът на ММ се е събрал с другари в съседната на неговата стая. Аз на тази говорилня изобщо не мога да спя,но той тогава заспива най-бързо Grinning. И като бебе не заспиваше на пълна тишина.Все трябваше да пея до побъркване Simple Smile или да съм пуснала музика.

Общи условия

Активация на акаунт