Есента настъпва вече, гука ЮНСКОТО човече

  • 35 899
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 196
Добре, че кошарата е точно до леглото и само се повдигам да погледна и ако е отвит го завивам. Голямо ритане на чаршафчето пада. Днес започна да си бута по усърдно играчката в количката . И ми се кара вечерта, беше много смешен , защото ние нещо обсъждаме с баща му и аз го държа но не му обръщам внимание и се почна едно каране , явно защото не му обръщахме внимание точно тогава. Но си решавам проблема като му слагам пижамка с ръкави и крачоли. Иначе и той само от водата се дави,  иначе мляко може както казваш и на челна стойка да пие. Mr. Green
 Започнах всяка вечер да го слагам в 10 да спинка , и така направихме някакъв нощем режим с едно събуждане към 3-4 , но го храня докато е в просъница и все едно несъм ставала.  Напоследък обаче заплаква насън, погалвам го и давам биба и спира, но това сънуване ли е?


Иили сънува или коремчето го е свило нормално е и при нас е така. Даже някой път пропищява и като го гушна чак се успокоява и заспива.

# 76
  • Мнения: 196
Ние постоянно дрънкаме нещо ау мау гу   ой ..смееме се постоянно. Само да го погледна и е готов Grinning издава едни звуци като на делфинче и с глас се смее много. Абе весело ни е Joy
Ритаме яко не спираме и не можем да бъдем завити. Вчера купих едно чувалче тънко засега има зимни и летни и довечера го мушкам ии ще спа като пор без да ставам по 5пъти да го завивам. Ядеме и се къпеме към 9-9.30вечерта и после чак в 4-5се буди за ядене. По другата седмица ни предстои пътуване до баба и дядо ,а те са на 500км и ми е притеснено за пътя но мисля,че няма да имам проблеми  ,защото обича да се вози и да спи в колата..ама знам ли го какво ще му скимне все пак ще са 5-6часа път. Имаме проблем с водата не я ще а сме на АМ. Пие със зор 100мл на ден а трябва да пиеме,че и в тея жеги..и само като пие вода се дави в каквато и позиция да го сложа. Чайове мляко може и на челна стойка да пиеме.ама водатаа пие ама като се почне едно давене. Сложих му единичка дупка на бибата нарочно и пак се давиме ooooh!
Понеже с баткото сме пътували надалечно разстояние на тази възраст,просто трябва да предвидите достатъчновреме,за да спирате и да го вадите от кошчетода му почива гръбчето. Вда пробвай с малка лъжичка да му даваш,но щом пие чайчета,значи все пак поема течности и няма защо да се притесняваш. На моя близка детето е било на АМ и категорично е отказвало вода. Нищо му няма и вече е на 11 години. Ако фонтанелата не е прекалено хлътнала,което не е задължтелно да е от обезводняване, не мисля,че трябва да се притесняваш.
Да,редовно я следя. Пиеме само чай от лайка друго не признаваме и то с малко захар ,че нали чиста не било хубаво. Може би е и моя грешката донякъде,че го свикнах с тази лайка и като му е сладко неще водата но само от лайката ни успокоява така стомахчето и акаме редовно и колики нямаме даже от две седмици и капките му спрях.

# 77
  • Мнения: 196
Ние пропътувахме 500км с двечки, докато още бяха на 2 месеца и оцеляхме. Спаха почти през цялото време и спирахме само веднъж за хранене. Внимавай с жегите, сенниците на колата не помагат, а климатикът не е решение. Младежът ставаше вир вода в столчето, въпреки че тръгнахме на път още в 5 сутринта.

Точно за това изчакваме да пътуваме към средата на този месец поне да не е толкова жега. За климатик съм категорична да не се включва колкото и да е жега. Ще отваряме по един пръст прозорците ,пускаме сенника на коша да не ни духа и така ще е . Няма друг начин като съм си взела мъж от другия край на България..ще си търпя последствията Joy

# 78
  • Мнения: 196
Абе мами вашите бебоци въртят ли се в леглата? Нашият юнак го слагам да спи и след 2-3часа главата му е на другият край на кошарата обратно #Crazy
Подпирате ли му гръбчето още с възглавничка за да не спи по гръб? Ние слагаме още ,че се давиме много дори и с плюнка и ме е шубе да не би да не го чуя докато спя. Амааа с това въртене незнам какво ще е . Някой път краката му са провиснали надоло през решетките на кошарата как се върти това дете и какво прави през вечерта незнам ама съм се шашардисала. Той е като пумпал baby_neutral Shocked

# 79
  • Мнения: 1 026
Успокояваше се до преди известно време така. Слагах го до мен и му галех косичката и заспиваше. Сега не се получава. Заспива адски трудно. И заспива рязко и неочаквано , явно защото се измаря.Но за кратко..Сега го гушкам и виждам че му се спинка и затова е крив..
Слинг? newsm78

# 80
  • Мнения: 1 026
И моите са с гушки  Laughing Голям зор е като взема да търся вратлето да го мия.Вчера бяхме на консултация и мислех че ще ни се кара и сложи на диета,но каза че сме добре Wink Теди е качила само 800 г тоя път,а Стели 1050г.
Дадоха ни направление за ортопед.
За урочасването щях да пиша преди,но се отказах.Моите бебета както съм писала плачеха много,ама много, и вече започвах да се замислям и за това.Но имало е дни, в които не сме излизали и никой външен не ги е виждал и пак с плачели и обратно.
И моя бебок е качил 800 грама този месец. На ортопед ни казаха на 4 навършени месеца да идем чак newsm78

# 81
  • Мнения: 1 026
Е мами рано или не на нас ни избиват зъбчета. Явно затова са тези кризи. Долното венче има 2 ясно очертани зъбчета и вече е зачервен венеца. Mr. Green Ще си изяде ръчичката милия от дъвкане. И така колики+зъбчета= много търпелива мама.Положението от онзи ден не се е променило много, явно ще е такова.
 Бърза да пораства..."хаха"  Mr. Green

Започна ли се? Мале много рано бе.. Какво се случва с тези деца та толкова бързо растат?

# 82
  • Мнения: 1 026
Здравейте момичета и аз да се запиша в новата ни тема с един въпрос. Всяка вечер след баня някой път и през вечер пръскам с Тонимер спрейче и издърпвам сополки с помпичката . Нормално ли е сополките да са зелени и лепкави? Дали все още се чисти..? newsm78
Секретите стават жълти и зелени,когато има бактериална инфекция. Аз бих поискала микробиологично изследване.Това не значи,че има бактериална инфекция,но не пречи за спокойствие да се изследва.
Защо да не е хубаво? newsm78

Да ни е честита новата темичка!  Аз издърпвам сополките с нокътя на кутрето. Гъсти и лепкави са. Цветът не ми е правил впечатление -май са бяло-жълтеникави. Аз пак да питам дали имате неспаднало коремче, като мен и как го третирате? Аз ли съм единствената без цикъл все още, въпреки че не кърмя?
И ние имаме гушки, в които съхраняваме съкровища Grinning. Мисля,  че е нормално. Моте бебоци са по пет кила, но изглеждат явно пухкавелки, защото който ги види, казва, че щели да станат едрички, което не знам как установяват честно... На мен ми се струват мънички за възрастта си.
Това с нокътя е много опасно. По добре ползвай клечка за уши с ограничител, или без дори ако искаш, но не ми се струва нито безопасно, нито хигиенично, честно казано.  Peace
Иначе 5 кг за близначета на 3 м. и малко мислч, че си е мнооого добре  Party

И мен това ме притеснява за бакт.инфекция. Всички ми казват,че прекалено се вторачвам в нещата сополите били такива защото се чистело бебето още ..иии вече не знам дали  не изкукуригвам Laughing
Ама мисля да звъня на педиатърката още в Понеделник поне за мое спокойствие. Не вадя такива сополки постоянно няма винаги но през ден излизат.
 Дано не е някоя инфекция  Praynig

Споко, не изкукуригваш. Аз бях така, от време на време по някой цветен сопол и даже си бях взела стерилни тампони да пусна за бакт., но бяхме при личната докторка и тя не ми обърна внимание, каза - чисто се. Но аз ходя и на частна консултация (че личните са някакъв ужас #2gunfire, но това е друга тема) та там ми обясниха, че може са става земвн и когато попадне кърма, защото престоява. И нищо не правих и вече много рядко има някой цветен, обикновенно са бели и винаги ми казват докторите да не ползвам аспиратор не било хубаво, но аз иначе трудно ги чистя и го ползвам от време на време.

# 83
  • Мнения: 1 026
Сополките чистя с обикновена клечка за уши -пъхам,завъртам и изкарвам.А защо не е добре с аспиратор newsm78 Никога не съм ползвала,но си мислех дали няма да е по-лесно.
Коремче нямам и всички около мен се чудят къде съм ги носила 2 бебета Simple Smile Е по-закръглено е от преди,когато ми беше"залепен за гърба",но си го харесвам.Имам все още кафява линия,но едва забележима, стрии и от двете бременности нямам.
Като спомена линията - и моята е изчезнала. Ураааа  Party

Да ни е честита новата темичка!  Аз издърпвам сополките с нокътя на кутрето. Гъсти и лепкави са. Цветът не ми е правил впечатление -май са бяло-жълтеникави. Аз пак да питам дали имате неспаднало коремче, като мен и как го третирате? Аз ли съм единствената без цикъл все още, въпреки че не кърмя?
И ние имаме гушки, в които съхраняваме съкровища Grinning. Мисля,  че е нормално. Моте бебоци са по пет кила, но изглеждат явно пухкавелки, защото който ги види, казва, че щели да станат едрички, което не знам как установяват честно... На мен ми се струват мънички за възрастта си.
Споко и аз съм с корем, нищо не правя за него. Повече ме притесняват килата дето има да свалям.
Момичета как сте с половинките, карате ли се. При нас  доста често се случва в последно време, да не казвам, че е всеки ден почти, а преди бяхме спокойни щастливи без караници.
За цикъла - онзи ден имах две капки, викам си дошъл е, но с тези 2 капки си останах.
Караме се и това много ме дразни, защото е пред малкия. Той не разбира, но утре ще започне и какво правим тогава? Много е тъпо всичко това. Но да сме започнали повече да се караме от преди - не мисля. Ние обичаме скандалите и така и общуваме - на по-висок от обикновените хора тон Simple Smile

Мами, а вашите бебчета хващат ли играчки? Моят син се опитва с тези от активната гимнастика и от време на време успява. Май през 4ти месец са по-координирани?
Какво количество храна поемат вашите бебчета? Една педиатърка твърди че трябва да стигне до 150мл този месец!
Моя откакто навърши 3 месеца и изведнъж всеки ден по нещо ново. От днес се набира да става като за коремна преса, а от вчера гали играчките и ги притиска към себе си. Не посяга, поне не съзнателно, но скоро и това го очаквам Simple Smile Относно храната - той е изцяло на кърма и на поискване, така че различно, но хапва по около 700-800 мл на ден.

# 84
  • Мнения: 1 026
Happy Mijjj ツ, къде сте на море и как е времето? Чувам че много духало на плажа. Водите ли малкия на плаж? Аз много искам утре да отидем до Бургас да заведем малко децата, да им топнем крачетата Simple Smile Каката на морето е отгледана, а аз смятах, че от 17г. това е първото лято, в което не съм видяла морето Simple Smile
И ние сме на морето. Духаше само първия ден - на 02.09. Сега е прекрасно. Малкия по цял ден спи в шезлонга на плажа - нека му е зле. Жалко, че утре си тръгваме.. Sad

# 85
  • Мнения: 3 213
Анелия, издърпвам сопол внимателно с нокът само ако е на изхода на нослето, иначе с клечка за уши опитвам да издърпам след баня.

# 86
  • Мнения: 83
Анелия, издърпвам сопол внимателно с нокът само ако е на изхода на нослето, иначе с клечка за уши опитвам да издърпам след баня.
И аз така правя.
Относно говоренето, през цялото време е на ау, мау, и някакви гърлени звуци когато е недоволен. Като види мен или баща му се усмихва до ушите (ако имаше зъби щях да ги преброя) и се крие, все едно го е срам, голям смях: ))
Слава богу че не е само при нас това будене с пъшкане - според мен е заради коремчето, започна да ака само веднъж на ден и то благодарение на 5мл дуфалак сутрин на гладно.. буквално през 20тина мин.се буди, пъшка и пак заспива от 3 до 8 сутринта, да не ви казвам сутрин как изглеждам аз след тази програма...

# 87
  • Мнения: 9 709
Станислава, и нас ни очакват 600км път в едната посока. Мисля към средата на месеца да отида на гости на нашите. Пътуването като такова не ми е проблем. Бебка не се е спряла на едно място. Обикаляме си черноморието.  Sunglasses  Този път обаче ме притеснява пътя Враца-Видин. Там са дупки-чудо! Последно си ходих миналата година и си събирах тасовете на колата из полята.  Whistling ooooh!

п.с. А пък Маги днес става на 3 месеца. Как лети времетоооо!  Crazy

# 88
  • Мнения: 1 976
Чистенето на нослето е най-удобно да се прави с масурче памук. Клечката е опасна,ако рязко мръдне. Освен това от масурчето ги къделичка и кихват. Така сами изкарват чудесийките. Помпата е за сериозни сополки.
И сънуват,и пъшкат,пищят накън от коремчето.Тази нощ Огнян много сънува нещо,на което беше сърдит Simple Smile. Върти се и той много в леглото. Вече ме е страх да го оставям на спалнята,въпреки че е голяма,защото често го намирам в друго положение. Избутва възглавниците даже. На леглото имам обиколник,а за решетката си поръчах на шивач цяло мекичко,което да я покрие,така че няма опасност да си заклещи краката,дори и като сваля нивото. Баткото беше с кошара и там няма проблем,но решетката на дървеното легло ме притеснява,може би защото нямам опит.
Бебетата много добре разбират кога се караме с половнката и кога не. Темата по този въпрос е дълга.

# 89
  • Мнения: 555
Аз почиствам нослето с физиологичен разтвор и няма нужда да бъркам, те сами си излизат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт