Дискова херния - 14

  • 176 016
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 303
Моят съпруг има дискова херния от много години и сега при всяка болка слага колан. Купували сме различни магнитни или с някаква вълна/до 50 лв/. Казва, че му помагат.
Беше стигнал до положение да не може да стане от леглото. Не се реши на операция за добро или лошо.

# 61
  • Мнения: 14 373
Detroncho, освен всичко, което вече обсъдихме, май не говорихме за Павел баня? Мислиш ли да пробваш? Аз след моята операция не съм ходила, защото се чувствах добре и ми беше писнало да вися по болници. Но баща ми го оперираха преди 20-тина години. Разказвала съм как го объркаха и му правиха 5 операции, докато го оправят (по-скоро некадърен лекар, отколкото сложен случай). След като раната от последното рязане се затвори ходи на Павел баня и се върна момченце. Нямам представа дали в твоя случай е подходящо, просто се сетих да споделя.

# 62
  • Мнения: 961
Гледaх по нaзaд,че се говореше зa товa,че зa един ден не можело дa се стигне дотaм,че дa не може дa ходиш.Aми може,aз години нaред бях с кризи през няколко месецa и еднa сутрин се събудих с убийствени болки в лявото бедро и не можех дa ходя.С много лекaрствa се поопрaвих временно и после пaк ме тръшнa.Оперирaх се и след първонaчaлното подобрение,отвреме нa време имaм болки в кръстa и по гърбa тa дори към шиятa.Изследвaлa съм сaмо лумбaлнa облaст,реaлно незнaм кaк е положението нaгоре,освен,че веднъж ми бяхa кaзaли,че мaй и шипове имaм.И протрузии имaм нa няколко дискa(нa кръстa).Сaмите болки не сa същите кaто преди обaче и товa ме успокоявa донякъде.Мисълтa ми е,че дори и след оперaция не е гaрaнция,че нямa дa се повторят нещaтa.Aз бях с 2 хернии,стенозa и имaм износвaне нa дисковете.След години по думите нa неврохирургa трябвa дa си слaгaм и имплaнти зa укрепвaне нa гръбнaкa,но не мисля ,че ще се подложa нa още еднa оперaция.Вярно е,че нямaм кризи кaкто преди,но болкa имaм.Стaнa много дълго,оплaкaх се  ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 593
Да ви попитам, знам че е инвидуално но колко време имахте болки след първото "схващане".При мен стана на 9.08. и още ме боли особено след процедурите по рехабилитация.Това нормално ли е?
Другото което искам да питам нормално ли е да ходиш с болки на рехабилитация и после на работа  Confused Рехабилитаторите ми казаха,че няма никакъв смисъл да правя процедури и после да вися 9 часа на бюрото.Да не говорим, че две от процедурите не мога да ги напрявя защото съм от 9 до 19ч. на работа.Имаме и централен климатик който не може да се изключи Close Забравих да ви пиша пия Паратрамол за болките който ми беше за 5 дни след изписването назначен, но мен ме боли. С нетърпение чакам контролния преглед идната седмица или края на тази ако ме вместят за контролен преглед.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 08:35 от Лала Рахин

# 64
  • Мнения: 3 356
С болки рехабелитация не се прави. След нея се лежи, не по 9 часа на стола. Друг е моментът дали тази рехабилитация е "твоята" рехабилитация. На всеки човек му понасят добре различни неща. За мен /2 дискови хернии, ошипяване и т.н / след проба-грешка мога да кажа, че най-добре ми влияят: * масаж , *хидромасажна вана, *подводна гимнастика* ,*луга ,* електромагнит.

# 65
  • София
  • Мнения: 593
Изабела, благодаря  bouquetКазах на рехабилитаторите, че ме боли те казаха че е нормално. Shocked Добре при положение, че вече съм ползвала 40те. дни годишно за себе си и за детето кой трябва да ми даде още болнични? Трябва от днес след обяд да съм на работа за 4 дни.От 10 ти съм планова отпуска.Няма кой да попитам заради почивния ден. На ЛЛ и да звъня няма да ми вдигне,пробвах вчера.Моля ви ако сте се сблъсквали с това даите мнение. На работа съм от 15:30 до 00:00ч.

# 66
  • Мнения: 3 356
Теоретично и от самата рехабилитация има болки, при мен се усещат на около 3 ден.
За болничният не съм убедена, но май с комисия не трябва да има проблем. Но за това ЛЛ ще ти обясни най-добре. Ти лежала ли си в болница?

# 67
  • Мнения: 14 373
По принцип следващите болнични се издават от комисия, не е проблем. Кофито е, че са почивни дни и сега няма при кого да отидеш...

От рехабилитация и мен ме боли.

# 68
  • София
  • Мнения: 593
Благодаря ви! Изабела лежах на 3та или 4та. стр. съм писала почти цялата история, че е дълго.Много се притеснявам да не и се обадя на ЛЛ утре,а тя да откаже.Ще си изгубя работата,защото и там трябва да предупредя.Ще полудея спах около 3 часа.Много се надявах да съм добре и да изкарам тия 4дни на работа но уви.

# 69
  • Мнения: 3 356
Сега ще се върна на зад да чета. Мила, всички треперим за пустата работа. Влачиме се по корем и пак на работа. Само че като осакатеем , работата няма да ни подаде хляб и вода вкъщи  Sad
Сега прочетох, 5 дни в Токуда. Аз лежах 10 дни в "Свети Наум" /съжалявам само, че бях идиот и по-рано не исках да вляза в болница/ - безкраен професионализъм. Буквално ме вдигнаха на крака. След това 7 дни в тяхната рехабилитация . И всяка година санаториум.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 09:43 от izabela

# 70
  • София
  • Мнения: 593
Права си, но усещам че за половин час да седна в тая неудобна поза и ще съм в изходна позиция Cry

# 71
  • Мнения: 3 356
Едната ми колежка, с 10 години по-млада ,изкара 6 месеца в болнични - две хернии и всички допълнителни екстри. При нас е проблемът стоенето и вдигането на тежко общо взето. Тъй като последния месец ме понаболва тактично всичко от първия до последния прешлен , главоболие, световъртеж , пък се оказах и бременна, направо не си я представям тази работа с работата  Rolling Eyes
Докараха ни до положение да си пренебрегваме здравето , заради работата  Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 2 024
Сърдечно благодаря за линковете в началото на темата (някои от тях вече не са актуални,ако оформителя желае ще пиша кои са да се коригират)

За съжаление първият пост може да се коригира
само до 24 часа след публикуването му, но ще
ги премахна в следващата тема, така че ако имаш
възможност, пиши кои са неактивните.  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 593
Изабела честито bouquet Пожелавам ти много кураж,дано мине леко  Praynig
Дано се включат и другите с мнения, че времето напредва и незнам какво да правя с работата днес.София ще си ги запиша да не забравя  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 593
Ще се обаждам в работата пък утре каквото стане.Медал никой няма за ми даде по лошо ще стане  Sad

Общи условия

Активация на акаунт