За или против епидуралната упойка?

  • 6 816
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Спинална и пълна се слага при секцио, не при вагинално раждане (въпреки че тук съм чела за вагинално със спинална, което не знам как става  newsm78), надявам се че някой не очаква, че и корема ти трябва да срежат на живо без упойка щото отивала в бебето...
Нищо й няма на упойката, колко пък да отиде в бебето, айде чак толкова няма нужда!

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей ме на - две вагинални раждания, едното с епидурална, другото със спинална. Без грам болка и без нито един шев bowuu Излишно е да казвам дали съм "за" и дали третия път, живот и здраве, няма да съм пак с упойка Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 303
, надявам се че някой не очаква, че и корема ти трябва да срежат на живо без упойка щото отивала в бебето...
Нищо й няма на упойката, колко пък да отиде в бебето, айде чак толкова няма нужда!

Естествено. На мен полип от носа ми махаха с някаква местна упойка, която изобщо не обезболи, което беше 3 минути, но предпочитам 10 пъти да родя, отколкото тоя ужас! Та да видиш следващия път как си поисках приспиване, та нищо да не усещам. Аз говорех за естествено раждане, така съм преценила за себе си, живот и здраве, ако пак раждам, пак възнамерявам да е без упойка. Но всеки си преценя за себе си!

# 18
  • Мнения: 4 954
Направих 6 см разкритие без да усетя, ходейки. Обаче прокървих много зле и се наложи да следят тонове. Вече вързана поисках упойка профилактично, защото се знам, че за да се разсейвам от болката, трябва да ходя. Няма такъв рай. Въпреки упойката усетих, когато напъните започнаха, тогава викнахме лекар и започна същинската част. Нея я усещаш, но тя е и кратка. Общо взето нищо не помня от това раждане. Леко и безпроблемно, на снимките в родилното съм като свежа краставичка. Ако не се налага да съм вързана на леглото, бих пробвала без упойка следващия път, защото първите 6 бяха супер леки.

# 19
  • Мнения: 832
Аз съм за пълната упойка!!! Peace

# 20
  • Мнения: 2 309
При мен първо започнаха да изтичат водите в 8:30 сутринта и до 00:30 въпреки 6 часа на "изкуствени" контракции, не ми се увеличи разкритието от 3 см, с което бях отишла в болницата! След като ми спряха системата, започнаха истинските контракции- адски болезнени! Поисках упойка (не бях правила проучване, единствено бях слушала колко е добре с нея), но не ми я направиха! Родих в 7:30 на следващия ден и ме шиха без каквито и да е упойки!
Сега отново съм бременна и съм по средата на 35 седмица! Мъжът ми много се наплаши с първото раждане и иска сега или секцио или с епидурална да родя! Сега след проучванията, които направих съм напълно против! Не малко жени се оплакват от проблеми с кръста след тази упойка дори добре да е поставена! Гинекологът ми проведе доста подробен разговор с мъжът ми на тема упойки и трябва ли жената да я боли! Според него епидуралната упойка не е за контракции и раждане! ако родилката я иска е хубаво или при контракциите само да я има или при самото раждане, което пък не е много препоръчително, защото не се разбира кога трябва да напъва и може да има разкъсвания и др! Сега живот и здраве, когато дойде моментът малката да излиза, в плана си за раждане, който съм подготвила за родилното съм записала, че не искам упойки! Да, боли, трудно е, но се преживява! Дали прагът ми на болка е нисък или висок или пък нормален... няма значение! Знам, че мога да се справя и без нея и ще си родя (ако всичко е наред) нормално и без упойки! Но това е личен избор! При мен няма нищо общо с това дали упойката отива или не при бебето, а с това дали мога или не!
Желая ти леко, бързо и безпроблемно раждане!

# 21
  • Мнения: X
Гинеколозите са против епидуарлната защото не знаят как да водят раждане с упойка, защото малко се забавя самото раждане, а те искат да родиш за норматив, защото има риск да не усещаш напъните и така да усложниш и тяхната работа и най - вече защото в българските болници се смята, че колкото повече те боли по - добре! Нали любимата приказка е "майка лесно не се става!" и се смята, че е някакъв криворазбран герозиъм да изтърпиш всичко без упойка и без "ох" да кажеш  Thinking
Със сигурност не е защото им пука за твоя кръст след време  Wink

Интересно в нормалните държави като масово се ражда с тази успойка дали всички имат проблеми с кръста или пък бебетата да имат някакви проблеми от упойката  newsm78 едва ли.

Пак казвам: упойката си има рискове и отрицателни страни както всяка медицинска процедура, но странничните ефекти малко се преекспонират според мен и все пак плюсовете надделяват! Мое мнение!

# 22
  • Мнения: 4 954
Нито главоболие, нито болка в кръста, нищичко. Бебето не ми се стори упоено. Сука нормално Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз главоболие имах ужасно след спиналната. След епидурала май не, само ми беше студено. Майка ми щеше да припадне, като ме видя, пуснаха я още в родилна зала - навън 40 градуса, а аз завита с едно одеяло и тракам със зъби Laughing Но това са нормални странични ефекти на този вид упойки. Когато човек е подготвен, нищо страшно няма.
Бебетата ми се родиха с нормални рефлекси, никое от тях не било "упоено" Laughing

# 24
  • Мнения: 2 309

Интересно в нормалните държави като масово се ражда с тази успойка дали всички имат проблеми с кръста или пък бебетата да имат някакви проблеми от упойката  newsm78 едва ли.


Влез в темата на бременлийките в чужбина и прочети какъв е процента на родилите в "нормалните" държави и имат проблеми с кръста!
Аз не съм раждала в България, нито ще родя там! Тук епидуралната е нещо нормално, но въпреки това, едно 25% от ползвалите я се оплакват месеци (а някои не са спрели) от болки в кръста! Разбира се, това са думи без доказателство, че е виновна точно този вид упойка!
Що се отнася до описаният "героизъм"- то че лесно не се става майка така си е, но и раждането не прави една жена майка, камоли болката изпитана по време на раждане с или без викове! Това дали ще викаш или ще ти е скучно може да се случи и без упойка! Една жена от моята стая роди 4,5 килограмово бебе, без и грам упойка и без да гъкне, но не заради тези стари разбирания за героизъм, а просто защото не я боля!
Все пак всеки сам си прави избора и тук сме да си кажем мнението, след като сме питани!

# 25
  • Мнения: 832
Раждах секцио с пълна упойка, бебето не беше упоено - това са митове за упоени бебета/трябва да са супер некадърни лекари за да позволят това.../. Говорих с гинеколожката ми и тя ми обясни,че първо пускат райски газ, вадят бебето много бързо и докато потече упойката ,то е извадено и почват да шият...

# 26
  • София
  • Мнения: 4 303
Абе хора, никой не казва, че бебето е упоено. Или поне не аз. Естествено. Има си хас да се раждат някакви полуадекватни бебочета. Просто част от съставките на упойките попадат чрез кръвния поток в бебето. Нито е умряло бебе от това, нито нищо. Както и антибиотик като пиеш, нито се гътваш, нито започваш да скачаш на един крак нон стоп. Просто някакви гадни вещества попадат в организма. Това е. И аз лично за себе си съм си решила да си спестя това за сметка на болката

# 27
  • Мнения: X
Разбира се, че няма упоени бебета  Stop

А болките в кръста са от бременността, разтягането и прибирането на таза след това не от упойката! Достатъчно много жени родили без никакви упойки също имат болки в кръста с месеци  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 8 652
Ако майката има нужда от подобна сигурност, не виждам проблем.
Лично аз не бих ползвала, защото е намеса в естествения ход на раждането.Често след упойки бебетата с дни и седмици са по-поспаливи и трудно сучат.
Не са митове, всеки един консултант по кърмене ще ви каже, че упойките се отразяват на поведението на бебето и често затрудняват храненето  Peace Не говорим за упоено бебе, а за по-поспаливо, което води до малко хранения или заспиване по средата им.

# 29
  • Мнения: 2 309
Моя се събуждаше трудно (единствено при сменяне на пелената) и трудно засука, пък упойки е нямало  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт