Личностни типове

  • 21 573
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 519
Ъъъъъ? Не съм влагала абсолютно нищо в думите си.

# 136
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Тестът е доста чувствителен. Съвсем леко коригиране на отговорите в рамките на колебаенето и се отразява на крайния резултат. Единият път ме изкара "Авантюрист". Следващият път - "Защитник". И двата типа живеят в мен  Laughing

# 137
  • Мнения: 3 819
Моят резултат е -  ISTJ “ЛОГИСТИК”. До голяма степен има съвпадения.
Уж сме най-разпространени, пък тук не срещнах много отбелязали се от този тип.
И аз усетих контролните въпроси.

# 138
  • Мнения: 19 689
Моят резултат е -  ISTJ “ЛОГИСТИК”. До голяма степен има съвпадения.
Уж сме най-разпространени, пък тук не срещнах много отбелязали се от този тип.

Ами то от 10 страници тема, 8 са полемика. Как да срещнеш много отбелязали се Joy

# 139
  • Мнения: 22 036
Съгласна съм с Анди, че половината ЧР не знаят как да ползват тестовете, а и за повечето позиции не са необходими. Тези тестове нямат правилен или грешен отговор и почти нямат тежест при назначаване, освен ако не се търси нещо супер специфично. Полезни са по-скоро за личностно опознаване, защото могат да насочат към области, в които може да се поработи. Интересен експеримент е да попълните един подобен тест и да помолите двама-трима близки и колеги да го попълнят за вас и да сравните резултатите. Ще се учудите на разликите, което не означава, че някой лъже умишлено.

Факт е, че и с годините се променяме и в повечето случаи ставаме по-интровертни.

# 140
  • Мнения: 7 519
Тестът е доста чувствителен. Съвсем леко коригиране на отговорите в рамките на колебаенето и се отразява на крайния резултат. Единият път ме изкара "Авантюрист". Следващият път - "Защитник". И двата типа живеят в мен  Laughing
Повторих го, като съм сменяла отговорите, но пак ми излезе същото.

# 141
  • Мнения: 15 224
Тестът е доста чувствителен. Съвсем леко коригиране на отговорите в рамките на колебаенето и се отразява на крайния резултат. Единият път ме изкара "Авантюрист". Следващият път - "Защитник". И двата типа живеят в мен  Laughing
Не знам, колко е чувствителен теста, но наистина в човека съжителстват  повече от един тип. Зависи какви критерии са взети за всеки конкретен анализ, надделява един.
И аз като Andariel, не съм привърженик на тестовете, особено като средство за подбор, пък било то и в голяма корпорация и почти напълно съм съгласна с мненията й, относно това.

# 142
  • Мнения: 1 318
Също не съм привърженик на тестовете. На никакви тестове. Имат плюсове, но и много минуси.

Всъщност не самите тестове, а използването им за различни цели.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 08:29 от Зимна Утрин

# 143
  • Мнения: 54 460
Моят резултат е -  ISTJ “ЛОГИСТИК”. До голяма степен има съвпадения.
Уж сме най-разпространени, пък тук не срещнах много отбелязали се от този тип.
И аз усетих контролните въпроси.


Аз съм от този тип.
Но освен теб и мен, не видях други такива.

# 144
  • София
  • Мнения: 62 595
При мен направо изби рибата - определи ме като Артист.

Екстравертен
УМ
Интровертен
68%32%
Интуитивен
ЕНЕРГИЯ
Реалистичен
38%62%
Логика
СЪЩНОСТ
Принципи
38%62%
Планиращ
ТАКТИКА
Търсещ
37%63%
Асертивен
ИДЕНТИЧНОСТ
Разсъдлив
22%78

Скрит текст:
Ако има хора, способни спонтанно да скочат и затанцуват, то това са хората от тип ESFP. Те се увличат от вълнуващите моменти и искат всички други да се чувстват като тях. Няма друг личностен тип, който да е по-склонен да жертва собствените си време и енергия, за да окуражава другите, като в същото време да прави това с толкова неотразим стил.

НИЕ ВСИЧКИ СМЕ ЗВЕЗДИ...

Родени артисти, хората ESFP обичат да са под светлините на прожекторите и за тях целият свят е сцена. Наистина, много известни хора с личностен тип ESFP са актьори, но те също така обичат да правят шоу за приятелите си и да говорят с уникално и земно остроумие. Радват се на вниманието и превръщат в парти всяко едно събитие. Невероятно социални, ESFP се радват и на най-малките неща. За тях няма по-голяма радост от това да се забавляват с приятелите си.

И тук не става дума само за приказки. ESFP имат най-силно развитото естетично чувство от всички личностни типове. От прическата и външния си вид до стилно обзаведения им дом, хората от личностен тип ESFP разбират от мода. Знаят от пръв поглед кога нещо е атрактивно и не се страхуват да променят обстановката, за да отразява тя личния им стил. ЕSFP са по природа любознателни и с удоволствие изследват нови дизайни и стилове.

Въпреки че невинаги изглежда така, ESFP знаят, че не са център на Вселената. Те са наблюдателни и много чувствителни към емоциите на другите. Хората от този личностен тип често са първите, които ще изслушат проблемите на другите и с радост ще предоставят емоционална подкрепа и практичен съвет. Ако проблемът обаче е техен, са по-склонни да избягват конфликта, отколкото да го посрещнат лице в лице. ESFP обикновено обичат страстта и драмата, но не и когато те биха били критикувани заради тях.

...ЗАСЛУЖАВАМЕ ДА БЛЕСТИМ

Най-голямото предизвикателство пред ESFP е, че те често са толкова фиксирани върху непосредствените наслади, че пренебрегват задълженията и отговорностите, които правят въпросните наслади възможни. Сложните анализи, монотонните задачи и прилагането на статистиката към реалния живот не са силните страни на хората от личностен тип ESFP. Те по-скоро биха разчитали на късмета и на възможностите или просто биха потърсили помощ от широкия си кръг познати и приятели. За ESFP е важно да се предизвикват да проследяват дългосрочни теми като пенсионни планове или приема на захар, защото няма вечно да има някой, който да им помогне в управлението на тези неща.

ESFP признават цената и качеството, което само по себе си е добра черта. Когато обаче това се прибави към тенденцията им да не се справят добре с планирането, може да се стигне до живот отвъд възможностите. В това отношение кредитните карти са особено опасни. Тъй като са по-фокусирани върху възползването от открилите се възможности, отколкото върху дългосрочни цели, ESFP могат да открият, че в невниманието си са направили така, че да не могат да си позволят някои любими занимания.

Нищо не кара хората с личностен тип ESFP да се чувстват по-нещастни от това да осъзнаят, че са затворници на обстоятелствата и не могат да се присъединят към приятелите си.
ESFP са добре дошли навсякъде, където има нужда от смях, игра и доброволци да опитат нещо ново и забавно. За тях няма нищо по-весело да включат всички в заниманията си. ESFP могат да приказват с часове, понякога за всичко, но не и по темата, за която всъщност искат да говорят. Споделят емоциите на близките си в добро и зло. Ако не забравят, че трябва добре да си организират нещата, ще бъдат винаги готови да се впуснат в новите вълнуващи преживявания, които светът предлага, а ще могат да вземат и приятелите си със себе си.
[/shadow]

# 145
  • Мнения: 22 036
Анди, съжалявам, но ти си супер твърдоглаво магаре, на което обаче му се получава за радост  Hug

# 146
  • Мнения: 3 371
Този тест наподобява според мен  сортиране на темпераментите по Дейвид Кърси.

Мен ме определи точно Mr. Green за съжаление. Засякох и контролните въпроси.

Не ми харесва само едно - с нула асертивност съм newsm78, брех....

# 147
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тоя тест мени резултатите си според настроението на правещия го. Вчера бях Защитник, днес съм Артист Laughing. БЕгай бе...

# 148
  • Мнения: 8 889
Честно казано ми е смешно това с квадратчетата и негодуванието  Laughing

Бизнесът следва определени правила и собствените си интереси, а не тези на отделния човек. Ако трябва да се съобразява с невероятната личност на Х и после с уникалната личност на У, доникъде няма да я докара. Повечето професии не са творчески, та нормално е работодателят да го вълнуват уменията за работа в екип, реакции при напрегнати ситуации и прочее.

Бъдете осмоъгълници вкъщи и с приятелите си.

# 149
  • София
  • Мнения: 62 595
Тъй както "бизнесът" следва собствените си интереси, така и отделният човек би трябвало да ги следва. Не са ли ти обяснявали на тренинги, че бизнесът се прави от хората, че хората са най-важните за фирмата? Или ти си знаеш, че ти приказват едно, а всъщност е друго? Или ти си от началниците? Ми, то, и те са квадратчета от организационната схема! Я, да видим, ти как си с работата в екип и напрегнатите ситуации? Сори, душко, ти си ресурс, при това напълно заменим! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт