Личностни типове

  • 21 560
  • 201
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 355
Използвах го като пример, който ми дойде на ума покрай теста. Дори да са дихотомни, така да го кажа, като естествени противоположности, пак не е ясно кое е добре и кое е зле. Кое е по-добре - черно или бяло? Ние имаме архетип за бяло и черно, но формално нито бялото е добро, нито черното е лошо.

Примерно: Екстра- и интро- вертите - приемам ги като противоположности. Първо едва ли има чисти ектра- или интро- типове. После: зависи: т.е. един човек отвътре му идва (и се чувства по-добре - положително) да речем интроверт. Обаче за работата му (конкретната му в момента) това може да не е добре - отрицателно. Така че ... според зависи.  Mr. Green Е, личен пример за мен: тези дни се чудех дали не изглеждам темерут в очите на съседите, щото не контактувам много с тях. (Основната причина за това е, че изобщо не обичам да викам и да се провиквам. Ако ги срещам си говоря с тях, но да викам ... няма да го направя.  Mr. Green)
Разбира се, че няма чисти екстроверти или интроверти. Затова в теста има проценти - ако си 51+ на едното, спадаш към тази категория. Аз се класифицирам като интроверт, но не бих казала, че съм асоциална или че имам проблеми с общуването. Всяка характеристика има свои предимства и недостатъци, особено като се прояви в различни ситуации. По-скоро може да се говори за недостатъци на типа, които се определят от определената комбинация от характеристики.

# 196
  • Мнения: 2 811
Днес попаднах на това:

https://www.16personalities.com/bg/личностни-типове

Направих си теста https://www.16personalities.com/bg/личностен-тест и се изнедадах колко много "позна".
Накарах и ММ да го направи - и пак беше много точен.

Ще ми е интересно ако и вие споделите от кой тип сте..)

 bouquet

П.С - аз съм "Медиатор"
"ВАШИЯТ ЛИЧНОСТЕН ТИП Е: “МЕДИАТОР” (INFP-A)
ЕкстравертенИнтровертен 43%57%
ИнтуитивенРеалистичен 68%32%
ЛогикаПринципи 44%56%
ПланиращТърсещ 40%60%
АсертивенРазсъдлив 64%36%

INFP са истински идеалисти, които винаги търсят доброто дори и в най-лошите хора и събития и се стараят да намират начини да оправят нещата. Въпреки че понякога са възприемани като спокойни, резервирани или дори срамежливи, INFP притежават вътрешен плам и страст. Само 4% от населението принадлежат към този личностен тип и...

много обичам ИНФП. Аз излизам различно всеки път. Или ЕНФП или ЕНТП, но Н ми е винаги близо до 100%. За жалост, сензориката не ми е изобщо развита и съм ужасно разсеяна спрямо света около себе си, винаги съм си в главата.

Много ми е турндо да се разбирам с С типове --сензориците, и с Дж типове (планиращите).  Тези функции са много слабо развити при мен! За съжаление, в държавата, в която живея да изпуснеш срок или д азакъснееш се смята за по-лошо от да убиеш човек..та съм брала големи гайлета .

# 197
  • Мнения: 631
ENTJ,
хм,  разпознавам се по-скоро като INTJ или евентуално INTP или като INTJ  който  времето се движи към INTJ.


Your personality type is:
Commander (ENTJ-t)
I will find a way... Or make one.
Mind   
This trait determines how we interact with our environment.
54% Extraverted 46% Introverted

Energy
This trait shows where we direct our mental energy.
66% Intuitive 34% Observant

Nature
This trait determines how we make decisions and cope with emotions.
56% Thinking 44% Feeling

Tactics
This trait reflects our approach to work, planning and decision-making.
59% Judging 41% Prospecting

Identity
This trait underpins all others, showing how confident we are in our abilities and decisions.
23% Assertive 77% Turbulent

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 11:56 от lady_Joy

# 198
  • Мнения: 3 118
Аз съм защитник. - Вярно е!
Брейййй! Значи теста си го бива!

# 199
  • Мнения: 631
ашият личностен тип е:
Треньор
ENFJ-t
Ум
56%
44%
Екстравертен
Интровертен
Енергия
67%
33%
Интуитивен
Реалистичен
Същност
49%
51%
Логика
Принципи
Тактика
67%
33%
Планиращ
Търсещ
Идентичност
39%
61%
Асертивен
Разсъдлив

Личностен тип “Треньор”

  Всичко, което вършим, излиза извън нас и влияе на всички. Позата може да озарява сърцето ви или да издава тревожност. Дъхът ви може да излъчва любов или да натоварва стаята с депресия. Погледът ви може да предизвиква радост. Думите ви – да вдъхновяват желание за свобода. Всяко ваше действие може да отваря сърцата и умовете.
    David Deida

Треньорите са родени лидери, страстни и харизматични. Формират около два процента от населението, те често са политици, Треньори и учители, които вдъхновяват и достигат околните, да постигат цели и да вършат добро. С естествена самоувереност, която въздейства, този личностен тип изпитва голямо удоволствие и гордост, когато насърчава другите да работят заедно и да развиват себе си и своята общност.
Личностен тип “Треньор” (ENFJ-A / ENFJ-T)
Силно вярват в хората

Хората са привлечени от силни личности, а Треньорите излъчват искреност, грижа и алтруизъм, не се страхуват да се изправят и да кажат това, което считат за важно. Те общуват естествено и с лекота, особено лице в лице, и проницателната им натура им помага да достигнат до всеки чрез факти и логика или чрез чувства. Треньорите разбират мотивацията на хората и привидно несвързаните събития и могат да обобщят тези идеи и да ги предадат като обща цел с красноречие, което омагьосва.

Треньорите изпитват искрен интерес към хората, понякога дори прекален. Когато хората с този личностен тип вярват в някого, те може да навлязат твърде дълбоко в проблемите му и да му гласуват прекомерно доверие. За щастие доверието понякога ражда доверие и алтруизмът и искреността на Треньорите вдъхновяват обектите на тяхната загриженост да се превърнат в по-добри хора. Ако не внимават обаче, техният прекален оптимизъм може да притисне хората да вършат неща, за които не са готови или нямат желание.

Треньорите са уязвими и в друго отношение: те притежават силна склонност да обмислят и да анализират чувствата си, но ако се оставят да бъдат въвлечени в чужди проблеми, могат да развият някакъв вид емоционална хипохондрия и да откриват чуждите проблеми в себе си, опитвайки се да коригират нещо в себе си, което не съществува. Ако тези личности стигнат до точката, в която са ограничени от нечии чужди проблеми, това може да им попречи да виждат отвъд дилемата и да не могат да окажат никаква помощ. Когато това се случи, е важно да се отдръпнат и да използват способността си за размисъл, за да направят разлика между действителните си чувства и отделния проблем, който се нуждае от нова перспектива.
... Битката да не се отклоним от кауза, която смятаме за справедлива

    Треньорите са искрени, грижовни хора, чието сърце и ум са на мястото си и нищо не ги прави по-щастливи от това да водят, обединяват и мотивират екипа си със заразителен ентусиазъм.

Хората с този личностен тип са страстни алтруисти, понякога дори прекалени и няма да се уплашат да поемат ударите, изправени в защита на хората, в чиито идеи вярват. Ето защо не е учудващо, че много известни Треньори са влиятелни политици и културни лидери – този личностен тип иска да води към по-светло бъдеще, независимо дали нация към просперитет или техния местен футболен отбор към трудно извоювана победа.

# 200
  • Мнения: 631
Личностен тип “Командир”

    Времето Ви е ограничено, затова не го прахосвайте, да живеете живота на другите. Не се хващайте в капана на догмата – да живееш с резултатите от мислите на другите. Не позволявайте на шума от чуждото мнение да заглушава вътрешния Ви глас. И най-важното, имайте смелостта да следвате сърцето и интуицията си. Те някак си знаят какви наистина искате да бъдете. Всичко останало е на второ място.
    Steve Jobs

Командирите са родени лидери. Хората с този тип персоналност притежават харизма и самоувереност и излъчват авторитет по начин, който привлича масите и ги сплотява зад обща цел. Но за разлика от по-чувствителните им еквиваленти – треньорите, Командирите се характеризират с често сурова рационалност и използват своята целеустременост и остър ум, за да постигат собствени цели. Може би е добре, че те представляват само три процента от населението, защото иначе биха смазали по-плахите и чувствителни личностни типове, изграждащи останалата част от света. Но много от компаниите и институциите, които приемаме за даденост, са постижение на Командирите.
Щастието е в радостта от постижението

Ако има нещо, което Командирите обичат, това е доброто предизвикателство, голямо или малко, и те твърдо вярват, че ако имат достатъчно време и ресурси, могат да постигнат всяка цел. Това качество ги превръща в отлични предприемачи, а способността им да мислят стратегически и да поддържат дълготраен фокус при изпълнението на всяка стъпка от плановете им с целеустременост и прецизност ги прави могъщи бизнес лидери. Тази целеустременост често е самоизпълняващо се пророчество, защото Командирите прокарват целите си понякога само със силата на волята си там, където други биха се отказали. Техните социални умения им помагат да увличат околните и да постигат забележителни резултати.
Личностен тип “Командир” (ENTJ-A / ENTJ-T)

На масата за преговори, в корпоративна среда или при купуване на кола, Командирите са доминантни, неумолими и безжалостни. Те не са коравосърдечни или зли по принцип – просто Командирите искрено обичат предизвикателствата, сблъсъка на умове и словесните престрелки, присъщи на тази среда, а ако другата страна не е на тяхното ниво, то това не е причина Командирите да сдържат вътрешния си стремеж към безусловна победа.

    Мисълта, която може да минава през главата на Командира, е нещо такова: “Не ме интересува дали ме наричаш безчувствено к....е , поне докато продължавам да съм ефективно к....е.”

Командирите уважават хората, които могат да им се противопоставят интелектуално и могат да действат с прецизност и качество, равни на техните. Командирите притежават специалното умение да разпознават талантите на околните и това им помага в усилията в изграждане на екип (защото никой, независимо колко гениален е, не може да свърши всичко сам) и помага на Командирите да не изглеждат прекалено арогантни и снизходителни. Те обаче имат уникалната способност да излагат на показ грешките на другите със смразяваща безчувственост и точно в такива моменти си създават проблеми.
Усвояване на науката за човешките взаимоотношения

Изразяването на чувствата не е най-силната черта на никой личностен тип от групата на аналитиците, но поради социалната им същност, дистанцирането на Командирите от емоциите им е особено видно и може да се почувства директно от много повече хора. Особено в професионална среда, където Командирите просто ще пречупят чувствата на тези, които разглеждат като неефективни, некомпетентни или мързеливи. За хората с този личностен тип излагането на чувствата на показ е израз на слабост и не е трудно да си създадат врагове с този подход. Добре е Командирите да запомнят, че те изцяло зависят от наличието на функциониращ екип не само за постигане на целите си, но също и за проверка и обратна връзка – нещо, към което Командирите, иронично, са много чувствителни.

Командирите са истински работни коне и изглеждат непобедими – и често наистина са. Хората от този личностен тип трябва да запомнят обаче, че техният статут произтича не само от собствените им действия, но и от действията на екипа, който ги движи напред, затова е важно да признават приноса, таланта и нуждите, особено от емоционална перспектива, на мрежата си от поддръжници. Дори ако трябва да прилагат принципа “преструвай се, докато не се получи”, ако Командирите могат да комбинират здравословния фокус върху емоциите с другите си силни страни, те ще бъдат възнаградени с дълбоки, удовлетворяващи отношения и всички предизвикателни победи, с които могат да се справят.

# 201
  • Мнения: 2 328

Ето ме и мен.
Останах впечатлена колко точно да ме обрисували. Е някъде са поукрасили, или още не съм развила напълно своя потенциал Joy
                                  ****
*Тези топли, откровени типове обичат да помагат на другите и са склонни да имат силни идеи и ценности. Те подкрепят своята перспектива с творческата енергия за постигане на целите си.*
                                      *****
Точно в целта!!!

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 17:02 от щастлива мама

Общи условия

Активация на акаунт