Брекети - къде, какви, за колко? - тема 8

  • 99 595
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 267
Може видимо да е бил един зъб, но заради него трябва да се наместят и другите, да му направят място, за да влезе в редица. Също, ако коренът на този зъб не е бил изправен, вероятността да се върне в първоначална позиция е голяма.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Точно.
Само думите "1 зъб беше проблемен" не са достатъчни.
Реално може да не е повлиял на другите(ако изобщо е възможно), щом ОД решава да ги свали, но и за часове да си променя позицията говори лошо.

Колко време след поставянето започвате да виждате осезаема разлика в подреждането?

# 737
  • Мнения: 414
1 зъб е много трудно да е единствения проблем. Обикновено това, че някой зъб е напред/назад/нагоре/настрани е поради причина, че няма място за него или пък има твърде много място - за да се намести този крив зъб трябва да се разместят съседните, после и съседните на съседните, после съседните на съседните... И като се размести тази челюст пък, много вероятно да се наложи да се размести и другата за да паснат нещата.

Също така обикновено носенето продължава над година и половина - едно, че разместването на зъбите не може да е твърде бързо за да не се наранят корените, второ, че разместването става в костта и да се мръдне един зъб от позицията му, да получи нова позиция и старата да се запълни с кост отнема време.

Все пак, аз не съм ортодонт, и тези "обикновено" идват от моя личен опит. Всеки случай е различен и решение може да се вземе само от специалист. За съжаление, съм си патила от ортодонт и единственият начин да разбереш дали нещата са както трябва или не е да се консултираш с друг за второ, а ако трябва и трето мнение. И е добре това да стане колкото се може по-бързо за да се спестят проблеми в последствие.

За кървенето на венците - и аз съм на мнение, че е добре да се види да няма някакъв проблем с почистването.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Някой жабури ли се с олиа и етерични масла?
Забравих да попитам ортодонтката дали мога и с брекетите.
Не виждам какви биха били противопоказанията, но все пак.

# 739
  • Мнения: 2 267
Някой жабури ли се с олиа и етерични масла?
Забравих да попитам ортодонтката дали мога и с брекетите.
Не виждам какви биха били противопоказанията, но все пак.
Аз се жабуря от време на време с кокосово масло. Не съм забелязала нищо обезпокоително засега. Единствено ме притесняваше да не ми се получат петна по зъбите, но пък маслото не ми ги избелва чак толкова и би трябвало да е ок.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 4 924
И аз съм с такива опасения за оцветяване/избелвани (зависи какво се използва)
Днес ходих до ОД да ми реже дъгата и забравих да я питал, че нямах час и гледах да не я бавя много. Другата седмица дано не забравя като 99% ще ходя пак.
Четвъртък съм и на зъболекар и ще видя тя какво ще каже.
За това жабурене и ползи знам от друга зъболекарка и ОД, с която вчера се чух и по нейно мнение няма никакви противопоказания.

# 741
  • Мнения: 22
Да се отчета и аз.След много дълго търсене и чакане от вчера и аз съм с брекети.Simple Smile
Не е кой знае колко странно вече започнах да свиквам.Малко по-трудно ще е с храненето.Изпитвам болка в зъбите само при хранене и засега съм само на кисело мляко :д
Все още ми е малко трудно да си координирам и движенията и действията при миене на зъбите и кое след кое следва,но и с това ще свикна с времето.Дори вече започвам да си ги харесвам и да се усмихвам без да се притеснявам.
 
Весели празници на всички!:)

# 742
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Честито! 1 седмица и пак си ти. При мен днес тя се навършва. Това странно чувство в зъбите не изчезва, но намалява и свикваш с него. До тогава на млекце и крем супички е супер.

# 743

Общи условия

Активация на акаунт