Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK

  • 227 544
  • 733
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 265
Знам я твоята марината Sem, но нямам време за нея. Ще ги сложа сурови с малко мазнина и подправки и ще видя какво ще стане.
Тогава ги сложи на по-ниска Т* и за повече време. А ако вече си ги готвила.....сподели кое-как!!!! Подстрекателко такава......извадих и аз едни кълчици да се размразят. Poultry Leg

# 526
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Аз правих бутчета с галета. Нищо преди това.  Но ги разрязах на 2 парчета. Овалях в брашно, половин час престояха, след това яйце и галета и напръсках с олио. На 160 градуса ги правих.
Без галета правих само крилца, нарязах ги на 2 части, сол, черен пипер, напръскани с олио. Пак на 160 градуса.

Рано е още, но някой правил ли е цели малки пресни картофчета? Много ги обичам, преди нашите ги правиха в електрическа тенджера. Не е за вярване, но в каквото и да съм ги правила, не мога да ги направя същите. Вероятно е вкусът на детството.

В американските форуми редовно правят варени яйца във фрайърите. Изглеждат перфектни. Може би трябва да пробвам и после край на пукнатите яйца за Великден Simple Smile.

Пържих скумрия. уникално вкусна стана, но толкоооооооооооова миризлива. След това чистих реотана с оцет.Ще пробвам с други не толкова ухайни риби Simple Smile.

Следващото, което ще опитам е свински котлети.

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
варенето на яйца за Великден е във вода без дупчене, а варенето във фрайъра е като в яйцеварка - прави се малка дупчица в единия край

# 528
  • Мнения: 5 746

Тогава ги сложи на по-ниска Т* и за повече време. А ако вече си ги готвила.....сподели кое-как!!!! Подстрекателко такава......извадих и аз едни кълчици да се размразят. Poultry Leg
Не съм особено доволна от резултата. Сложих ги с подправка за пиле и 1-2 капки зехтин, 2 долни и 2 долни бутчета. Едното беше доста големичко, може би от  Птеродактил и го пекох първо на 20 минути, горното бутче беше сурово, пуснах го за още 15 и вече стана. Пуснаха и много мазнина. Следващия път ще ги сваря за около 10 минути.

# 529
  • Враца
  • Мнения: 5 208
варенето на яйца за Великден е във вода без дупчене, а варенето във фрайъра е като в яйцеварка - прави се малка дупчица в единия край
В това видео може би се дупчат, но там където аз четох просто ги слагаха цели във фрайъра.
http://www.thealmostfamousmom.com/2014/12/airfryer-hard-boiled-e … sen-eggs.html?m=1

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
аз сигурно от близо 20 години само на яйцеварка варя и от там смятам, че е задължително да се дупчат, но не бих рискувала да ги сложа във фрайъра без дупчене

# 531
  • Мнения: 14 144
Аз пък и в яйцеварката не ги дупча, нищо им няма. Ще ме карате сега да пробвам в уреда как ще се получат. Ако не се счупят, ще е много удобно за Великден.

# 532
  • Мнения: 1 265

Тогава ги сложи на по-ниска Т* и за повече време. А ако вече си ги готвила.....сподели кое-как!!!! Подстрекателко такава......извадих и аз едни кълчици да се размразят. Poultry Leg
Не съм особено доволна от резултата. Сложих ги с подправка за пиле и 1-2 капки зехтин, 2 долни и 2 долни бутчета. Едното беше доста големичко, може би от  Птеродактил и го пекох първо на 20 минути, горното бутче беше сурово, пуснах го за още 15 и вече стана. Пуснаха и много мазнина. Следващия път ще ги сваря за около 10 минути.
Меган - днес правих бутчетата - станаха разкошни. Аз правя за първи път така. Досега само KFC съм правила като по-голямо парче пиле. Но.....първо ги държах в марината за една нощ. Пекох на 180* за 25 мин и след това още 15 мин. Ето и снимка. (+запеканка броколи, тиквичка, сирена, яйца и сметана)


# 533
  • Мнения: 14 144
Самоцитирам се от първите страници на темата. Тук имам снимки на пилешко месо - бутчета и филе. Мариновам с малко соев сос, лимонов сок и подправки (сол, черен пипер, червен пипер) за половин час и пека. А бутчето с прошуто отгоре се получи страхотно. Него го правих по рецепта, но вече не помня къде я видях.

Ето малко от моите "произведения":

Скрит текст:



















 

Ще ми е интересно да разбера какво готвите вие. Да черпя идеи от вас. Hug

# 534
  • Мнения: 5 746
Самоцитирам се от първите страници на темата. Тук имам снимки на пилешко месо - бутчета и филе. Мариновам с малко соев сос, лимонов сок и подправки (сол, черен пипер, червен пипер) за половин час и пека. А бутчето с прошуто отгоре се получи страхотно. Него го правих по рецепта, но вече не помня къде я видях.

Ето малко от моите "произведения":

Скрит текст:



















 

Ще ми е интересно да разбера какво готвите вие. Да черпя идеи от вас. Hug
Твоите бутчета са доста елегантни, моите бяха  едно колкото две твои.
  sem22 следващия път ще ги направя с твоята марината.

# 535
  • Мнения: 14 144
Трябвало е да ги разделиш на две, за да се изпекат по-добре.

# 536
  • Мнения: 5 746
Трябвало е да ги разделиш на две, за да се изпекат по-добре.
Разделих ги, нищо следващия път ще се справя по-добре.

# 537
  • Мнения: 11 555
Някой има ли фритюрник на Делонги и какво готвите в него?

Ето този модел е:

http://www.grooves.land/delonghi-delonghi-1363-multifry-extra-de … FDeEaAmYhEALw_wcB

# 538
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Някой има ли фритюрник на Делонги и какво готвите в него?

Ето този модел е:

http://www.grooves.land/delonghi-delonghi-1363-multifry-extra-de … FDeEaAmYhEALw_wcB

В бг група във Фейсбук за различни фрайъри има доста момичета с такъв и са много доволни, защото има и долен реотан. Правят баници, запеканки и май всичко, което става и във фурна и във фритюрник.

Разгледай този канал - https://www.youtube.com/user/Booger500us/videos .

Мисля, че е много добър избор.

# 539
  • Мнения: 1 265
Трябвало е да ги разделиш на две, за да се изпекат по-добре.
Разделих ги, нищо следващия път ще се справя по-добре.

Знаете ли, на мен ми се струва че и АКО се начукат да се сплескат малко (освен разделянето и мариноването) - също ще стане добре. Аз днес съм заредила пилешко филе да пека. Разрязах да две, леко начуках и оставих с подправки са постоят. Ще видя кО шЪ направя. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт