Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 682
  • 589
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 851
Точно така. Ако кандидатстваш сега и те приемат, но не искаш да си пуснеш детето през декември можеш да отидеш на място в градината и да откажеш да те запишат. Тогава няма наказателни точки. Но си губиш мястото, така че смисъл няма да се кандидатства сега, за да се пази място за догодина. Ако искаш така или иначе да тръгне догодина варианта е да кандидатстваш в системата през февруари-май и като те класират да си пуснеш детето през септември. А пък каква лудница е като се почне това ми ти кандидатстване да не ви разправям...ама ви е далече и не си заслужава да се мисли отсега Mr. Green

# 76
  • София
  • Мнения: 1 732
Молба за помощ! Praynig

Някое от нашите юлчета да е карало дълга чревна инфекция?
Имам спомени, че съм чела, но не мога да си спомня кой и как е лекуван.

От началото на септември, когато бяхме до милото родно море, Владко се влачи с разстроен корем. Ние също не сме съвсем здрави, да не говорим, че прекарахме вкупом аз, баща му и баба му по 24 часа в повръщане и температура, които, Слава Богу, подминаха детето.
Кръвните му изследвания и фекалната проба са чисти.
От три седмици е на лечебна Хумана, Ентерол, Смекта, Биогая и не мога, и не мога да закрепя положението Sad. Вече не знам какво да правя, нито с какво да го обясня....Човечето отслабна, но не е вдигал температура, нито се е обезводнявал, че да ни пратят в болница - поне за това съм благодарна. За момента, обаче, ми изглежда, сякаш до Нова Година ще си бухаме ориза и хуманата Sad.

# 77
  • София
  • Мнения: 267
Този вирус и ние го изкарахме цялото семейство, без Ивета,но после и нея я хвана. Беше на лечебна хумана и строга диета без млечни и глутен. Захранвахме се после като в началото. Нищо друго не са ми предписвали. И нейните изследвания бяха добри,скоро сме пак за всеки случай.
Бъди строга откъм диетата и ще му се оправи коремчето.Давай чай,повечко течности. За около 3 дни влязохме в релси. Успех!
А забравих да кажа за пробиотика-педи каза да не давам,за да може сам да се справи стомаха.

# 78
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Вземи адирекс.По половин прахче сутрин и вечер.5дни мисля ,че ще са достатъчни.Но и ако спре по -бързо си му ги давай плътно 5дни.
Изпробвала съм всевъзможни прахчета и хапчета,но това е най-доброто ми попадение.

# 79
  • Мнения: 851
Извинявам се, че ще се повторя, но ако искаш давай и Изопринозин. То е противовирусно и подпомага имунната система, така че по-лесно да се справи с болестите. Другият вариант е ако прецениш, че вируса е отминал да даваш Биозин, то е само за имунната ситема. И Витамин С. На нашето семейство това действа безотказно при такива вируси.
Да се оправяте бързо Hug

# 80
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Здравейте!
Ние сме от 2 дни с обриви.Ходихме до спешен кабинет снощи.Биха ни противоалергична инжекция и казаха за днес да отидем на кожен.Сутринта я заведохме и и изписаха кремче и фенистил.Върнахме се вкъщи и като тръгнаха еди сополи няма да ви описвам.Постоянно киха и излизат на балони.Веднага отидохме при личната и прегледа я и каза ,че е здрава-гърдите и гърлото са чисти.Мисля ,че са в следствие на алергичната реакция.Дано бързо се оправи.


Мамита добавям се-днес пак ходихме при док ,но сополите са ужасни и се задавя и повръща.Моля за съвет-нещо да ги спре тия гадове.В млмента чистя с р-р и после капвам виброцил

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 23:02 от силвето димитрова

# 81
  • Мнения: 341
Момичета, имам буркан домашно овче кисело мляко. Някой давал ли е? Помня, че овчето било мазно и запичало ли, разхлабвало ли.. Нещо ми се върти в главата, че не е ок. 😯

# 82
  • Мнения: 1 715
Здравейте момичета.
Кажете някакви хубави капки за нос за децата?Вики е с хрема от тази нощ и ще ходяда взимам нещо,но незнам какво.Педиатърката миналият път изписа Куикс от които нямаше никакъв ефект.Беше си хремав близо три седмици и му мина от както спрях да пръскам  Tired
Та сега не съм звъняла,че пак ще ми изпише нещо неефективно.Тя не си пада особено по прием на лекарства,ама като знам колко е забавно да се мъчи детето три седмици с постоянна хрема,бихдала нещо по-ефективно.
Иначе тук върлуват разни гадни вируси,но още не сме ги хванали,само хремата.

# 83
  • Мнения: 1 750
Аз бях доволна само от черните, но много цапат...та сега беше на Виброцил и имаше ефект.

# 84
  • София
  • Мнения: 664
Здравейте момичета! bouquet

Отдавна не съм писала, но ежедневието направо ме влече! Simple Smile

Ходихме на ортопед и каза, че всичко е наред с крачето на Божидара - просто костите са меки и така може да бъде поне до 2 годишна възраст. Успокоих се! Стефи, какво стана с Вас? Hug

През юли месец / кажи речи около 3 седмици / детето изкара този гадния вирус и пи Лечебна хумана, Нан без лактоза, Хидрасек, Рекомфорт и Стоперол Хидра. Искаха дори да я вкарат в болница, но Слава Богу попаднахме на много добър педиатър,ъкойто оправи положението. Peace Hug

Благодаря на всички за разясненията относно детските градини! bouquet

Сибил, аз съм доволна от Макситрол или от Стопгрип. Последното даже съм го пръскала по съвет на лекар 5-10 минути след Куикс, иначе само физиологичния разтвор няма почти никакъв ефект / според мен /. Rolling Eyes Peace

# 85
  • Мнения: 1 715
Блягодаря за отговорите,преди малко взех виброцил,ще видим как ще е.Физиологичният разтвор си го ползвам ежедневно за промивка вечер,че от зъбите постоянно има по нещо в нослето.А и от рев...

# 86
  • Мнения: 851
Привет и от мен Hug
Софи тръгна на ясла. Първият ден беше страшно. Истерия, много плач, отказала да яде, да отиде при играчките и само седяла на ръцете на лелите. Два пъти придремала от изтощение и накрая в 2 часа ми се обадиха, че е по-добре да отида да я взема, защото се мъчи. Като отидох верно беше друго дете. Но след около 10-15 мин. гушкане се успокои и пак почна да си бърбори, изяде си обяда, игра си и заспа. На втория и третия ден вече беше по-добре. Пак реве сутрин, но вече се поотпусна като е там, а от вчера казват, че няма проблеми. Като я оставя реве, даже вече познава като отиваме на яслата и плаче само като наближим, но е по-скоро мрънкане. Там като я вземат реве, но след 1 минута се успокоява и после е ок. Даже като я вземам е спокойна и усмихната. Съответно аз от другата седмица тръгвам на работа. Сега остава да стискам палци да не боледува много Praynig
За капките - и аз съм ползвала Виброцил досега.
Хубав ден Heart Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 1 732
Благодаря на всички, които писаха със съвети относно ентеро-инфекциите! Hug

При нас положението е все още на диета, спряла съм лекарствата. Не мога съвсем да стабилизирам детето и започвам да си мисля, че има някаква хранителна алергия. В момента съм спряла глутен и млечни изцяло, от утре ще почна да подавам по малко първо от едното, после от другото и ще следя. Ако е неясно положението, ще правим кръвни изследвания Tired. Имам тук в Пловдив един много свестен гастроентеролог - д-р Иван Янков. Относно педиатърката, от която до скоро бях доволна - д-р Тарева - просто нямам думи. Цяло лято тази жена отсъства, не вдига телефон, не отговаря на съобщения и единственият начин да откриеш лекар, е да виснеш пред кабинета й заедно с още 20 човека и да те приеме....свекърва й, която последно предписа на сина ми за разстройство ампули Гентамицин и в аптеката отказаха да ми ги приготвят и продадат, защото отдавна се знаело, че от него се уврежда слуховият нерв. #2gunfire. Направо съм извън себе си.

Иначе приемам съвети и за приспиване, както и как да регулирам режима на 4 хранения. Той все още пие мляко сутрин и вечер по едно пълно шише, в 10 сутринта закусва, към 14 обядва, в 18 яде пак каша и в 22 почваме да се мъчим да се приспиваме, което може да продължи до 1 сутринта.... Cry. Не успявам да се оправя нещо.

# 88
  • Мнения: 1 602
Здравейте  Hug пиша ви от слънчева Турция. Тук е много топло и красиво и си изкарваме много хубаво. Днес бяхме на корабче и беше страхотно. Мятахме се във водата , хванахме октоподи и една голяма риба.
По темите сега.
Капки за нос за мен най ефикасните са ГрипСтоп и Виброцил , но мине ли повече от 2,3 седмици да са отворени след това не действат.
За крачето на Габи. Още не сме ходили на ортопед , но забелязах , че малко се е изправило. Също така свекървата каза , че и нейните крака били така криви като малка , но са се изправили и после и на мм когато е бил малък единия крак е бил крив като на Габи , че и повече даже снимки видях , а сега краката му са прави. Мисля , че и при нея е генетично , но ще отидем да я прегледат веднага след като се върнем.

# 89
  • София
  • Мнения: 664
Привет и от мен Hug
Софи тръгна на ясла. Първият ден беше страшно. Истерия, много плач, отказала да яде, да отиде при играчките и само седяла на ръцете на лелите. Два пъти придремала от изтощение и накрая в 2 часа ми се обадиха, че е по-добре да отида да я взема, защото се мъчи. Като отидох верно беше друго дете. Но след около 10-15 мин. гушкане се успокои и пак почна да си бърбори, изяде си обяда, игра си и заспа. На втория и третия ден вече беше по-добре. Пак реве сутрин, но вече се поотпусна като е там, а от вчера казват, че няма проблеми. Като я оставя реве, даже вече познава като отиваме на яслата и плаче само като наближим, но е по-скоро мрънкане. Там като я вземат реве, но след 1 минута се успокоява и после е ок. Даже като я вземам е спокойна и усмихната. Съответно аз от другата седмица тръгвам на работа. Сега остава да стискам палци да не боледува много Praynig
За капките - и аз съм ползвала Виброцил досега.
Хубав ден Heart Eyes

Ох Диди така като чета какво си писала ми става много кофти, но това е положението - за съжаление всички деца ги чака това. Успех в работата! Peace newsm10

Рафия, поискай си направо направление за пеиатър специалист, след като не можеш да откриеш тази докторка. Peace Относно приспиването - пробвай с някоя нежна мелодия. При нас се получава с https://www.youtube.com/watch?v=LtJBH3ksypQ

Общи условия

Активация на акаунт