Кутия за обяд или какво приготвяте на децата за у-ще? 3

  • 83 931
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
аз уж се пробвах вкъщи веднъж-дваж със замесено от мен тесто по рецепта за арабски питки, но станаха твърди отгоре, получи се нещо като коричка, която при огъване се напука. неуспешен опит отвсякъде  Confused май бъркам някъде в печенето.
Те са съвсем малко запечени готовите, може би това е номерът.
Аз не съм правила такива питки, само пърленки и кхачапури с пълнеж.

# 61
  • София
  • Мнения: 17 305

А хлебно тесто се забъркава за отрицателно време и после се замразява на порцийки...


Морена, никога не съм месила, наистина ли е толкова лесно това тесто? Би ли споделила?

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 21 685

А хлебно тесто се забъркава за отрицателно време и после се замразява на порцийки...


Морена, никога не съм месила, наистина ли е толкова лесно това тесто? Би ли споделила?
Разбира се. Simple Smile

Хлебно тесто...
Скрит текст:
1. Брашно тип 500 или 650
2. мая за хляб (суха или жива - въпрос на лично предпочитание/избор)
3. сол
4. вода - топличка, не гореща
     Маята (живата, сухата се смесва с брашното) се разтваря в малко вода, добавя се малко брашно за кашичка, която се оставя да удвои обема си/да втаса - за около 15тина мин.
В съд (подходящ за месене) / купа се слага солта, а отгоре преситеното брашно. Прави се кладенче, в което се изсипва втасалата мая и се добавя вода - бъркайки до получаване на средно меко (като мекото на ухото), но не лепнещо тесто. За целта накрая при доомесването, ползвайте малко олио, вместо брашно, за да не стане твърдо. Меси се за 5-10 мин. И после втасва, отнема време - час - два, докато удвои и дори утрои обема си, а човек си върши друга работа междувременно...  Grinning
 Втасалото тесто се разделя се на порцийки и се замразяват.  При нужда се изважда предварително, за да се размрази.

Като дозировка ползвай тази рецепта и може да си я редуцираш на половина или както ти е нужно.
* Захарта там е пожелание - тя спомага за цвета на коричката.  Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 17 305
Ооо, много благодаря! Още този уикенд ще го направя!
 Hug

# 64
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Аз често правя такива питки, когато правя пица. Винаги ми остава от тестото. Пека ги на тиган за палачинки, без мазнина, но за да не стават твърди ги намазвам с масло, като ги извадя. Редя ги една върху друга, като палачинки и така омекват.

# 65
  • София
  • Мнения: 19 253
Скрит текст:
Cuckoo, благодаря за включването.
аз уж се пробвах вкъщи веднъж-дваж със замесено от мен тесто по рецепта за арабски питки, но станаха твърди отгоре, получи се нещо като коричка, която при огъване се напука. неуспешен опит отвсякъде  Confused май бъркам някъде в печенето.
Наистина тези от магазина са пекнати съвсем малко, или имат още нещо в състава, което ги прави по-жилави, може би малко нишесте.
Признавам, че лично не съм правила от хлебно тесто такива питки и не мога твърдо да заявя, че стават.
Ааа, доколкото помня - пекат се малко и се слагат в захлупена тенджера или друга идея - във влажна кърпа/хавлия, за да омекнат и останат по-еластични.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
Още този уикенд ще го направя!
 Hug
Успех, ще стане!  Hug

cydonia, аз така процедирам с пърленките. Иначе с хлебното тесто и аз правя сутрин за нула време пица на тиган.

# 67
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Питки съм взимала от Метро, от фризерите. Има и арабски и гръцки.

Освен в питка, може да се сложи и в джоб. Тестото е хлебно, но се маже с масло о се сгъва на триъгълник. Става да се направи надлъжен разрез ( да не се срязва докрая) на малка франзелка също. Пак е сандвич. Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 5 289
Понесох критики, че съм сложила много храна, та кажете мнение и вие. Ще изкара 10 часа в училището.

Скрит текст:
Един първолашки храноден, докато отвори столът.
Закусва у дома.
Голямо междучасие: банан
Обяд: сандвичи с кюфте, краставица, сладки макарони
Следобед: 2 червени чушки.
Общо тегло: малко над килограм...
Цяла година? Не, благодаря!







# 69
  • Мнения: 8 269
Зелено човече, супер са кутите.
Дали е много, малко или достатъчно ще видиш с течение на времетето.
Ако ти връща част от храната значи е повече отколкото трябва.

# 70
  • Мнения: 47 998
моя е вече 4 клас и би му било добре тази храна+безплатния плод
Днес мислех че няма да е на занималня, но отиде, и импровизирах набързо
Сложих сандвчих с гауда, шунка и краставица
солети
ябълка
айран
десерт
И дадох пари да си докупи нещо  Tired

# 71
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз изпратих първата кутия днес. Прекалих със сигурност, но основното за обяд не е много.

за два броя закуски (сутрин и следобед) - варено яйце, моркови на лентички и филийка със сладко от вишни, банан
за обяд - картофено пюре с печено пилешко месо (топло в термос)

# 72
  • софия
  • Мнения: 25 488
Докато заработи стола се включвам при вас. Днес за обяд сложих принцеса, изпечена сутринта, грозде и супа зелен фасул.
Скрит текст:
До момента течни храни не е носила. Дано не ѝ се подиграват. От вас видях термосите и купих.
В училище им дават закуска и плод. Има и 2 лв. Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 17 305
Първи опит да покажа снимка на кутия
Скрит текст:

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 21 685
И ние днес откриваме сезона/годината.  Simple Smile
Храната за у-ще на щерката (9г.):

Сутрешна междинна закуска - праскова
Обяд - телешко със спанак, варено яйце, краставица, филийка домашен ръжен хляб с овесени ядки и ленено семе.
Следобедна междинна закуска - йогурт мюсли


клик

Ще ядат в стаята днес и утре, дано няма поражения.  Wink

Зелено човече, споделям мнението на Hope for Two - ще се нагодите с времето ти и детето.
Имай предвид, че като се съберат децата и минава време и в приказки, та и по този повод - липса на време, може да ти връща храна.
На мен ми изглежда добре количеството (малко повече от на моята щерка - тъкмо направила 9г.), но е важно на детето ти как ще му дойде. Критиките (от трета страна) въобще да не ти влияят - на никого не е работа това.

Радвам се да гледам и аз снимки на кутии с храна, браво момичета!  bouquet

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 10:16 от Morena

Общи условия

Активация на акаунт