Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 651
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 390
Не може ли женствена жена пак да има думата във възпитанието ..
Само мъжкарана и мухльо ли са вариантите

# 661
  • Мнения: 30 802
Това пак не омаловажава ролята на бащата. Ако ще си спестя 100 думи, като използвам таткото, го правя. Не държа аз да съм източникът на възпитание във всяка ситуация.

Едни и същи думи, изречени от жена или от мъж, може да предизвикат различна реакция.

# 662
  • Мнения: 14 654
Много пъти съм усещала, че без мъжа си не бих могла да се справя с възпитанието и би имало огромен шанс да се проваля в определени направления. И не защото таткото е страшилище, а защото е татко, по друг начин общува с децата.

# 663
  • Мнения: 4 300
Естествено, все пак иде реч за друг човек, с друг темперамент, подход, знания, и всичко останало.
Ако изобщо имам право на мнение, щото се омъжих за човек доста под 191 см.

# 664
  • София
  • Мнения: 17 281
Специално в случая с телефона изобщо никакво значение няма кой ще дръпне играчката след първото предупреждение. Ама буквално след първото, не десетото.

И изобщо не са ми необходими 100 думи, даже и 10 не са ми необходими. Взимам го и го прибирам, end of story. Като се тръшне в ресторанта, го подбирам към стаята на секундата. Няма да ударя шамар, защото шамари не удрям, но ще остане без телефон за няколко седмици, в зависимост от силата и наглостта на крясъците.

Иначе, да, има разлика дали ще те погледне и смъмри татко или мама, изобщо не го отричам това.

# 665
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Защо непременно като се каже нещо, вие изпадате в крайности? Според вас:
шамар е равно на побой;
вършене на домакински задължения е равно на не обръщане на внимание на децата;
възпитание от страна и на бащата е равно на безсилие на майката;
Не изпадайте в крайности, всяко дете е различно и се възпитава, посредством различни методи и техники. Важното е да не стоим и наблюдаваме този процес от страни, а да участваме активно в него.
Когато с брат ми бяхме деца, баща ни и плесница не ни е удрял, обаче майка ми беше строго във всяко отношение, може в дадения момент да ме е боляло и плеснатото място и душата, но и до ден днешен отношенията с майка ми са повече от прекрасни. Към този момент, на възрастта на която съм вече /34г./ тези отношения са на приятелска основа и мога да кажа, без да преувеличавам, че майка ми е един от най-добрите хора, които аз познавам.

# 666
  • Мнения: 14 654
А аз пък смятам са абсолютно безсмислени наказанията "без телефон, без таблет, докато не поправиш двойката". И защо се е стигнало до етапа детето да бъде дотолкова залепено за телефона, че да се налага санкция заради него?

# 667
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мамасито, като преценя, че детето ми трябва да се скастри за нещо, не чакам да дойде другия авторитет, ами го правя. Значи таткото да не си бърка в носа, а майката може да се чеше по... косата. Mr. Green

# 668
  • София
  • Мнения: 62 595
Душата го боли детето от срам и обида. Майките ги видяхме тук - нищо не ги боли. Гордеят се, че удрят.
Щото като направиш детето си словестно на бъзи и коприва душата не го боли.... Crazy
И от наказания ги заболява децата.

Баси и шамара, честно, стана тотален гвоздей. Цялата тема отиде в реката защото няколко съфорумки тъпо и упорито повтарят едно и също, страница след страница.
Как не ви омръзна, се чудя. Разбрахме вече какво мислите за тези от нас, които шамаросваме децата си. Е, и?
Понеже едно си баба знае, ама държи по милион пъти да го каже.  Hug
И с моята професия срещам подобни - тръгва човекът сам на съд и мисли, че като изкаже многократно становището си ще звучи по- убедително. Няма как да му се обясни, че това не е така, а само губи времето на останалите, става досаден и дори тезата му губи от това.
Нека си пишем по темата, а баба да си говори... Защото темата е хубава.

Тук бабите са цяла тема. Есенцията - Хор на възпитателният шамар и неговите причини и разновидности.

# 669
  • София
  • Мнения: 38 476
Съжалявам много, ако обидя някой самотен родител. Но децата с проблеми, които аз съм виждала, са предимно от такива семейства. Или ако не се точно с проблеми, пак си личи, че нещо им липсва.

Почти не намирам смисъл в наказанията. Все пак прилагам, но много рядко. В момента малкия е наказан без комп, просто защото развали компа от игри. Понякога наказвам месец без тренировки при лош успех, но мерките против лоши оценки трябва да включват и други неща.

# 670
  • София
  • Мнения: 62 595
Джуди,  Hug

Психологическото насилие, особено типично за неудовлетворени, фрустрирани майки, е много по-страшно от един прост шамар, идващ от родител, който задава ясни граници на детето си и никога не го използва като кошче за душевни отпадъци.

То и за шамарите е същото.

# 671
  • Мнения: 30 802
Мамасито, като преценя, че детето ми трябва да се скастри за нещо, не чакам да дойде другия авторитет, ами го правя. Значи таткото да не си бърка в носа, а майката може да се чеше по... косата. Mr. Green
Ако другият е подръка и ако може да оправи ситуацията без скастряне, а с малко таткова магия- затварям си дрънкалото и чакам той да поеме. Да, понякога нарочно се чеша и не действам. Не се изживявам като майка-супергерой, нито смятам, че ако не действам на секундата, съм лош родител.

# 672
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мамасито, като преценя, че детето ми трябва да се скастри за нещо, не чакам да дойде другия авторитет, ами го правя. Значи таткото да не си бърка в носа, а майката може да се чеше по... косата. Mr. Green
Ако другият е подръка и ако може да оправи ситуацията без скастряне, а с малко таткова магия- затварям си дрънкалото и чакам той да поеме. Да, понякога нарочно се чеша и не действам. Не се изживявам като майка-супергерой, нито смятам, че ако не действам на секундата, съм лош родител.
В ситуацията с телфона не знам за какво точно ще се почесваш.
Да покажеш авторитет не значи да си супергерой.
Нали точно за това спомена таткото - за авторитета. Wink

# 673
  • Мнения: 30 802
Има дни, в които не мога да показвам авторитет. Нямам сили и енергия. Делегирам.

Хайде не ми казвайте, че в 100% от времето сте 100% във форма, в пълно съзнание, енергични, далновидни, в стабилно и положително настроение. Понякога човек е в такова състояние, че въобще може да не е авторитет. И изобщо да не се чувства така.

В такива случаи обикновено таткото лесно се справя.

Не мога и не искам да възпитавам, когато имам по-малко батерия. Излиза...истерично. Дори да си мисля, че не излиза така- погледнато отстрани е точно така. Най-тъжно е жена с малко батерия да се опитва да държи границите по отношение на децата. Започва да изглежда като президентската кампания на Хилъри Клинтън.

# 674
  • София
  • Мнения: 12 374
Единственият проблем е когато тези моменти на липса-на-авторитет-щото-съм-скапан съвпаднат при двамата родители  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт