Австрийска тема - №53

  • 124 535
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 978
Здравейте, търся детегледачка за Виена за утре. Отчаяна съм. Ако някой знае някакъв човек може да ми пише на лични

# 706
  • Мнения: 6
Здравейте,казуса е следния...с мъжа ми сме тук от половин година,бременна съм в седмия месец,но само той работи и ни е трудно с всичките разходи за квартира и т.н.,вързана съм към неговите осигуровки имам е-карта ,та искам да знам към коя институция мога да се обърна да питам за някакви помощи и дали изобщо съм подходящ кандидат за тях. Лекаря,който ми следи бременността не ми помогна с нищо ,само ми каза да питам в здравната каса ,но от там няма как да получа нищо ,тей като нямам и 1 ден работено в Австрия . Благодаря !

Свържете се с Austria for beginners.
Има българка там. Ще Ви посъветват с правна консултация срещу дребна такса.

# 707
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Привет.Откъде пазарувате маратонки? Интересуват ме сайтове или магазини във Виена. И да не ти режат главата от кръста😀 за студенти става дума

# 708
  • Мнения: 3 978
Аз пазарувам от deihmann, имат прилични цени и чести намаления

Да ви питам - изгубих Mutter-Kind-Pass, на детето. Можете ли да ми кажете от къде мога да купя нов? Ако тръгна при лекарите му дали ще мога да събера печатите?;

# 709
  • Viena
  • Мнения: 3 559
В Tkmax има понякога много добри попадения на маратонки.

# 710
  • Мнения: 40
Здравейте мами от Австрия!
Може ли да ми помогнете с информация?
Кой е сайта, който продава билети за концерта на Дийп Пърпъл, на 12 юли?
Моля, ако някоя мама знае, нека ми помогне с инфо. Благодаря!

# 711
  • Мнения: 127
Здравейте мами от Австрия!
Кой е сайта, който продава билети за концерта на Дийп Пърпъл, на 12

На този сайт https://www.wien-ticket.at/de/home може да се закупят.

# 712
  • Мнения: 2 111
Здравейте! Много се извинявам, че така нахълтвам в темата ви, но ми е малко притеснено, защото ще пътувам служебно до Виена, където отивам за първи път и ще бъда сама. Малко набързо се случиха нещата с моето пътуване и в момента се опитвам да си направя план. Това, за което ми трябва вашата помощ е - ако може - да ме ориентирате как да се придвижа от Vienna International Airport до хотела си, който се намира на адрес Ottakringer Strasse 34-36. Идеята ми е да използвам градски транспорт, защото виждам, че разстоянието е 23 км, което предполагам ще е доста скъпо за такси. Та, искам да ви питам дали можете да ми препоръчате маршрут спрямо наличните превозни средства или поне да ме ориентирате за някакво мобилно приложение или нещо подобно, с което евентуално сама да се справя. В момента ровя в Интернет, но нещо не мога да се ориентирам. Много благодаря!

# 713
  • Viena
  • Мнения: 3 559
Ще ти изпратя на лс,всичко подробно

# 714
  • Мнения: 538
С google потърси   google maps. Там попълваш двата адреса, избираш "влакчето" т.е. маршрут с градски транспорт и виждаш възможните варианти. Можеш подробно да ги проучиш и да ги свалиш на телефона си.

# 715
  • Мнения: 13 668
Здравейте! Много се извинявам, че така нахълтвам в темата ви, но ми е малко притеснено, защото ще пътувам служебно до Виена, където отивам за първи път и ще бъда сама. Малко набързо се случиха нещата с моето пътуване и в момента се опитвам да си направя план. Това, за което ми трябва вашата помощ е - ако може - да ме ориентирате как да се придвижа от Vienna International Airport до хотела си, който се намира на адрес Ottakringer Strasse 34-36. Идеята ми е да използвам градски транспорт, защото виждам, че разстоянието е 23 км, което предполагам ще е доста скъпо за такси. Та, искам да ви питам дали можете да ми препоръчате маршрут спрямо наличните превозни средства или поне да ме ориентирате за някакво мобилно приложение или нещо подобно, с което евентуално сама да се справя. В момента ровя в Интернет, но нещо не мога да се ориентирам. Много благодаря!

Инсталирайте това на телефоните си.  Дава възможности за различни маршрути
Можете и да си купите карти за транспорт през приложението.
https://www.wienerlinien.at/route-planen

Заповядайте и в темата за Виена.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1546185
Ние сме били в оттакринг в малък семеен хотел и пътувахме с метро и после трамвай

# 716
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Виенчанки, желаещи за преход/разходка събота или неделя?12 или13 август?

# 717
  • Мнения: 3 978
Аз, обаче неща подходящо за малки деца? Simple Smile

# 718
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Мисля нещо от този род  https://www.wien.gv.at/english/leisure/hiking/path1a.html
Дават го неподходящо за малки деца.

# 719
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 390
Здравейте, дъщеря ми зопочва да учи магистратура във Виена. Може ли, да ми кажете сайтове, освен Амазон, от които бих могла да и поръчам бюджетна кафе машина/ с капсули/ и Инстант пот?
Може би и групи за продажба на вещи,  нещо като нашият OLX.

Общи условия

Активация на акаунт