Австрийска тема - №53

  • 125 641
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 3 057
Момичета, как са ученическите ваканции в Австрия, Виена ? Има ли календар?

# 691
  • Мнения: 4 048
Здравейте, а има ли форум в Австрия, като нашия бг мама и как се казва?

# 692
  • Мнения: 1 332
Момичета, как са ученическите ваканции в Австрия, Виена ? Има ли календар?
Това е на сайта на министерството на образованието. Може да има и в по-подреден вид, въведи в търсачката Schulfeiertage 2022/2023 или Schulkalender 2022/2023.

# 693
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Здравейте, а има ли форум в Австрия, като нашия бг мама и как се казва?
Няма

# 694
  • Мнения: 2 352
Здравейте, следващият месец трябва да посетим с детето болница за преглед. Какви са изискванията, съобразени с ковида?

# 695
  • Мнения: 3
Здравейте, бременна съм в 26-та седмица и дойдох в Австрия края на юли. Работих до началото на юли в България и дойдох тук при съпруга ми,но нямам един ден работено в Австрия . Въпроса ми е дали ще мога да получа този болничен 8 седмици преди раждане и 8 седмици след раждане ? Прикачила съм се към неговите осигуровки и си изкарах е-карта.

# 696
  • Мнения: 22
Мисля,че нямате право и това е само за работещи. Но нищо не ви пречи да попитате в здравната каса.

# 697
  • Мнения: 4 048
Момичета, тези дни ще си купя телевизор, после с кого трябва да се свържа за да мога да гледам телевизия тук?

# 698
  • Мнения: 123
Много моля за съвет къде мога да поправя лаптоп. Изпаднаха   две болтчета и не се затваря капака . Иначе работи.
Благодаря предварително!

# 699
  • Мнения: 3
Здравейте,казуса е следния...с мъжа ми сме тук от половин година,бременна съм в седмия месец,но само той работи и ни е трудно с всичките разходи за квартира и т.н.,вързана съм към неговите осигуровки имам е-карта ,та искам да знам към коя институция мога да се обърна да питам за някакви помощи и дали изобщо съм подходящ кандидат за тях. Лекаря,който ми следи бременността не ми помогна с нищо ,само ми каза да питам в здравната каса ,но от там няма как да получа нищо ,тей като нямам и 1 ден работено в Австрия . Благодаря !

# 700
  • Мнения: 127
Здравейте,казуса е следния...с мъжа ми сме тук от половин година,бременна съм в седмия месец,но само той работи и ни е трудно с всичките разходи за квартира и т.н.,вързана съм към неговите осигуровки имам е-карта ,та искам да знам към коя институция мога да се обърна да питам за някакви помощи и дали изобщо съм подходящ кандидат за тях. Лекаря,който ми следи бременността не ми помогна с нищо ,само ми каза да питам в здравната каса ,но от там няма как да получа нищо ,тей като нямам и 1 ден работено в Австрия . Благодаря !
Здравейте Ивета, има редица изисквания, свързани с обезщетението за родителски отпуск или обезщетението за отглеждане на дете. Отговорите на всички въпроси касаещи изплащането на обезщетенията за отглеждането на дете са във финансовата служба <Finanzamt>, здравната каса няма отношение. След като имате Kinder Mutter Pass и редовно сте посещавали акушерката и ще си родите детето тук и то ще живее с вас на сищия адрес вие имате право на обещетението за отглеждане както и на <Familienbeihilfe>. Размера на обезщетението се оределя в зависимост от това за какъв период от време ще попълните във формуляра.На https://www.finanz.at/arbeitnehmer/karenzgeld/ ще намерите още полезна информация.

# 701
  • Мнения: 4 048
Здравната каса има голямо отношение, защото точно тя изплаща kinderbetreuungsgeld

# 702
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Момичета, да ми препоръчате проверен човек/фирма за изпращане на багаж от София до Виена, моля? Може и на лично.

# 703
  • София
  • Мнения: 4 253
Момичета, да ми препоръчате проверен човек/фирма за изпращане на багаж от София до Виена, моля? Може и на лично.
Аз ползвах няколко пъти тези - https://www.dostavki-avstria.com/price.html
Пътуват уикенда за Виена, в понеделник може да се вземе от офиса им или срещу допълнително заплащане да доставят на адрес. Засега сме много доволни.

# 704
  • Мнения: 4 048
И от мен е проверена тази фирма. Коректни са

Общи условия

Активация на акаунт