Паническо разстройство - 26

  • 98 927
  • 761
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 289
Оххх момичета много зле се чувствам. Постоянно си следя дишането, мисля си че не дишам правилно. Ще се побъркам. Иначе след посещение при психиатър съм диагностицирана с паническо разстройство и лека депресия. На деанксит и флуанксон. Някой дали може от тях да се чувствам така. Незнам вече. Ще изчакам няколко дена и ще звънна на лекаря.

# 751
  • Мнения: 1 488
Zuchero, това не са ли 2 Ад едновременно? Защо пък 2?
Освен дишането други оплаквания?
Незнам защо някои се връзват за дишането и им е голям проблем. Опитвай се да не го мислиш. Или пък пробвай да вдишаш през носа, като пълниш корема, не гърдите. Задържаш и издишаш през устата. Като издишането трябва да е по продължително от вдишването. Това в действителност успокоява.  Peace

# 752
  • Мнения: X
Здравейте!
Чудех се за тази тема ли съм или за хипохондричната  Rolling Eyes
Та моя случай е следния- джипито ми направи една инжекция дипрофос в четръртък, заради болки в десния крак , породени от  ишиас и дискова херния. По същото време пак по нейно предписание три дена пиех антибиотик за болки в гърлото. Вечерта заспах много трудно, и то след ксанакс от 0,5мг. На другия ден (вчера) имах чувството ,че лицето ми гори, мерих кръвното - леко повишено беше (иначе съм на лекарства за повишено кръвно всяка сутрин), постоянно имах горещи вълни, потях се, нервно ми беше, и започнах да се притеснявам какво се случва с мен. Зачетох се за дипрофоса и картинката ми се изясни- всички странични ефекти бяха налице. И тази нощ не съм спала, но ме беше страх да пия пак ксанакс, цяла нощ изгарях от горещина, и като разбрах, че действието на тази инжекция е 1 месец, полудях съвсем. Приреснявам се много, така ли ще съм в близките дни? За нова година ще пътуваме в чужбина за 5 дена и ме е страх да не ми стане нещо . И за ксанакса - дали да пия по 1 табл на ден, пък дано се кротнат тия горещи вълни и нервност. Rolling Eyes
Моля ви, ако някой е изпадал в подобно състояние , да сподели как се е справил . Много съм притеснена и изплашена Embarassed

# 753
  • Мнения: 2 860
Ами освен да опиташ друго не мога да те посъветвам.

# 754
  • Мнения: X
Гала, страх ме е да не са несъвместими дипрофоса и ксанакса, пък и към ксанакса от опит знам, че се пристрастява...
Но то не се издържа и май ще пробвам, пък до пътуването дано се оправя...

# 755
  • Мнения: 2 070
Да ви се оплача.Здрава, права с куп въображаеми болести, накрая си докарах проблем.Бях ви писала за страничния ефект от Анафранила при мен.Запичане.Сменихме го а Лариксин, сега съм по- добре, но с екстра от лудата ми мисъл.Сдобих се с анална фисура.Болезнено, отвратително и съвсем реално.А се страхувах от такива работи много .Ето ви пример, как си докарваме сами проблеми

# 756
  • Мнения: 289
Darcey,Флуанксон ми каза че е психотропно, а деанксит Ад. Гледам да не го мисля това дишане, но май не се получава. Днес пък имам един такъв вътрешен гъдел по тялото, незнам как да го опиша. Много странни симптоми  Laughing

# 757
  • UK
  • Мнения: 2 838
Депресия ,стрес, тревожност са съпроводени с проблеми с дишането.
На мен много ми помага guided meditation и belly breathing exercises много различни клипчета има в youtube.

 Доста късно отговаряm на Darcey, в ЮК съм да. За хапчетат има предвид , че самата система при нас е малко бавна или поне в моята поликлиника. Първо ми направиха куп изследвания , за които чаках около месец ,два. После ме следяха на няколко седмици как се чуствам, трябваше да отида на терапия за да ми изпишат хапчета-още месец два. Чак януари отивам на един курс за паниката.
 Тук нищо не можеш да купиш от аптеката, билките и хомеопатията се продава в много малко магазини, за късмет се преместихме и на близо има доста добре зареден такъв магазин. В момента взимам шуслерови соли и наблягам на различни комбинации билков чай.

# 758
  • Мнения: 4 406
Леле, трябва ни нова тема ooooh!
Аз се залибих от 4 дни с едни красавец с 19 години по-млад забравям за форума. И какво беше това  ПР Mr. Green Wink

Утре ще я направя.

Скрит текст:
П.П. не честитя и не пожелавам нищо, просто не празнувам  Cry

# 759
  • Мнения: 1 488
GreenP, на мен много бързо ми изписаха АД. Като си казах симптомите и вече им беше ясно, но за всеки случай ми пуснаха кръвен тест. Който показа, че съм добре физически. За терапия ми дадоха координати да си запазя час. Но си е моя работа дали ще отида. На теб какво ти изписаха? Ако си взимала ад, колко време ги взима? В бутс има билкови лекарства,в теско има дори. Купувала съм quiet life билкови успикоителни, жълт кантарион има също rescue na bach съм купувала. Хомеопатия незнам къде има. Другия магазин за билки е holand and barett.

Пали, нищо не си си докарала сама. Това е от запека, от лекарствата. Не си си го причинила сама с мисли... Яж неща с много фибри, пълнозърнест хляб, пълнозърнести макарони, пресни плодове/зеленчуци,ядки,овесени ядки също. Картофи, ориз, бял хляб и всичко с бяло брашно няма достатъчно фибри. Пиша това защото и аз страдам от запек.

Джери, нов ли пак?  Grinning

Последна редакция: сб, 24 дек 2016, 21:48 от Darcey

# 760
  • Мнения: 10
Darcey,Флуанксон ми каза че е психотропно, а деанксит Ад. Гледам да не го мисля това дишане, но май не се получава. Днес пък имам един такъв вътрешен гъдел по тялото, незнам как да го опиша. Много странни симптоми  Laughing
флуанксол - психотропно, именно, защото действа директно на централната нервна система.. от групата на антипсихотиците е, и често се комбинира с АД, като в последствие би могъл да се премахне от схемата. Относно гъдела, възможно е да е невродермит. Колкото до дишането, да, доказано е, че по-често, когато не се открие медицинска причина за ПА (направени са всички необходими проверки при специалисти - предимно - кардиолог, невролог, ендокринолог) една от вероятните причини за ненадейните атаки е в повърхностното или задържаното дишане. Дарси ти даде добър съвет - с опция за по-продължително издишване, а към него ще добавя нещо, което научих от ФБ-групата, от един от психолозите там - вкарвай звук при издишване ....изпробвано е, помага Simple Smile

# 761
  • Мнения: 4 406
Дасри, тоя по-малкия замества другия, като го няма  Mr. Green Сега по празниците съм с основния, тук поне не съм такава голема педофилка, само 7 г. е по-млад  Mr. Green

Айде в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт