Трудно проговаряне - ТЕМА 21

  • 127 513
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 209
paprika, аз вече отказвам да се срещам с познати майки, които непрекъснато ми хвалят децата си,а пък аз няма какво да кажа, мн. ме подтискат и реших че ми създават само негативни емоции и мисли колко назад е моето дете.Пожелавам на всички тук възможно най-скоро да се похвалят с големи успехи на децата си!

# 46
  • Мнения: 2 211
Sentio, има тема в бг мама за Баховите есенции. Аз лично не съм се консултирала с терапевт, просто защоти не съм в бг и тук при мен няма такъв. Помогнаха ми момичетата от темата за Бахови есенции, направихме една комбинация за раздразнителност, липса на търпение, ярост и не помня още какво, приемахме ги и аз, и детето /както знаете за родителя напрежението може да идва в повечко, та аз също доволно си изпъсках нервите/. Според мен до голяма степен подействаха, аз в момента вече много рядко повишавам тон и съм много по спокойна, детето също.
За майките "героини", които постоянно си изтъкват децата какво да кажа, навсякъде ги има и са мега дразнители. Те нямат такта и човещината да съобразят, че в старанието си да си начешат самолюбието, че отглеждат гении, нараняват останалите. Мен ме е жал за такива хора и най вече ме е жал за децата им, защото цял живот ще бъдат сравнявани с останалите и ще са под постоянно напрежение. Говоря от опит в първо лице, майка ми е точно от този тип майки и дано и аз неволно не правя същото с детето си, много съм внимателна.
Бенчолино, нашият татко е по големият непукист от нас двамата и слава богу, че като го знам каква драма е като го заболи гърлото и вдигне лека температура, ако ми се депресира тука на дивана да ми провесва нос, сигурно ще си тегля куршума вече.

# 47
  • Мнения: 209
poppy-fairy това за приемане на капките заедно с детенце е много добра идея, че и аз усещам напоследък, че се изнервям и разстройвам от най-малкото.Особено ако съм се зарадвала на някакъв малък напредък или успех на дребния и на следващия ден се случи нещо, което да ме закопае направо реввам Sad. Не е лесно да приемеш че детето ти има проблем и аз продължавам да се противя,но действителността постоянно ми показва друго.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 14 952
Съвсем офтопик. Според мен майките, които се фукат с гениалните си отрочета, и тези, които набиват канчетата на самите отрочета, задето не са №1 измежду връстниците си, обикновено не са едни и същи. Сигурно има известно застъпване на множествата, доколкото между двата случая общото е стремежът да си непременно намбър уан, но в по-голямата си част не съвпадат. Wink Едните преувеличават големината на постиженията, а другите - на недостатъците.

Моите родители навремето също имаха елементи от двата типа, но повече от канченабиващия ("срам ме е да отида на родителска среща, да се червя там пред всички!" - щот дъщеря им имала в бележника две забележки за говорене в час и една за закъсняване за час, примерно), затова го казвам. Виждала съм в същото време други родители, при които силно преобладава фукащият се тип - нищо общо с моите, струва ми се.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2016, 16:25 от Магдена

# 49
  • София
  • Мнения: 3 100
paprika, аз вече отказвам да се срещам с познати майки, които непрекъснато ми хвалят децата си,а пък аз няма какво да кажа, мн. ме подтискат и реших че ми създават само негативни емоции и мисли колко назад е моето дете.Пожелавам на всички тук възможно най-скоро да се похвалят с големи успехи на децата си!
Писала съм и в миналата тема, но аз вече /явно признала пред себе си, че гледам едно различно дете/ много се кефя да затапвам такива несъобразителни кукувици. Дори не им се сърдя, нямаме възпитание в толерантност и търпоимост един към друг, а какво остава към различните! Затова им заявявам, че детето ми има проблем и училището за него е истинско предизвикателство. Дори закопчаването на копчета е предизвикателство. И това с мил и кротък тон. Действа като шамар  Mr. Green
Давам пример - една позната хванала темата колко ѝ е велико детето, "тази градина е такова губене на време, нищо не учат, а в първи клас - представяш ли си, цял първи срок учат буквите! Буквите! Тя моята може да чете от трета група съвсем гладко, събира двуцифрени числа на ум, а те щели да смятат до 10! Как до 10, та децата в днешно време са толкова напред. Какво ще прави детето в 1 клас, ще тъпее." Е, аз я изслушах и после й казах, че моето дете завърши 1 клас и вече горе-долу се научи да срича. Все още ѝ е много трудно да събира числа като 7+8 - не успява винаги. Аз смятам, че учебната програма е изключително усложнена, как така ще четат в 1 клас, как така ще има за ваканцията да прочете Пипи дългото чорапче, че това е роман. Тя се изморява след като изсрича 2 изречения, а докато изсрича третата дума вече е забравила първата. Е, зяпна. Какво да ми каже....Но все пак, утре, като тръгне на някого другиму да обяснява колко ѝ е велико детето може пък да се спре овреме, да не вземе да засегне някой друг.../ако има достатъчно умствен багаж да го анализира това, де/.

Паприка, успокой се! Минали са 2 дни от училището! Успокой се и заради себе си, и заради детето  Hug Разбирам те изключително добре, моята вече е втори клас. Отивай ако трябва всеки ден да говориш с учителката, нека тя види, че родителят е заинтересован, че с детето се работи и в къщи, така обикновено стават по-търпеливи. Поне в общия случай. И кураж! Детето ще развие потенциалът си, но няма как да стане в стресова среда.

Тази година дъщеря ми има нова класна, старата напуснала. Отидох да говоря с нея преди началото на учебната година, казах ѝ колко ѝ е трудно на Катерина, как не се справя със задължителния материал, колко много работим в къщи и колко малко е видимият резултат от това, колко има да наваксва. След първия учебен ден жената ме викна и каза - защо така говорите за детето, днес ми разказа как е изкарала лятото, къде е ходила, какви приказки е прочела, коя ѝ е любима. Съвсем добре се справя детето, не се притеснявайте. Викам - оо, чакайте, ще започнете и да учите, тогава ще говорим пак.  Sad Идеята ми е, че жената очакваше - не знам какво е очаквала, но в никакъв случай не е очаквала дете на ниво - входно за втори клас. А когато нямаш големи очаквания - и малките постижения ти се струват достойни. Вече така ще процедирам, за себе си съм решила. Запознавам съответния учител, че това дете не се справя. Пък като се справи - учителят ще го поощри, ще получи "браво". В противен случай виждат само това, с което не се справя...за съжаление.

# 50
  • Мнения: 375
Мандаринка, чудесно решение си намерила  Party. Не се бях замисляла, аз един път отсякох нещо подобно на: "Абе, то и моя може да сричкува, да буквува и да пише под диктовка букви, ссъбира, ама пак си е по назад от останалите" и май имаше ответна реакция. Но в него ден му бях много сърдита заради една приказка и не искане да я разкаже, че съм пропуснала реакцията - и май тази майка не говори вече с мен. Благодаря за подсещането, ще правя като теб (както се казва).

Рoppy-fairy, и на мен ми действа депресиращо като изпадне в такова състояние мъжо и ставам избухлива точно, защото не мога да се само-гръмна.  И настава буря..., която на мен ми идва в повече, защото и с неговата психика не мога да се боря. Ако беше непукист щях да съм по-спокойна (не че не изпадал и в такива моменти, ама са рядкост)

# 51
  • Мнения: 14 032
Според мен в по - голямата си част учителите не правят нищо. Дена минава бързо, програма е много усложнена и в резултат след края на учебния ден трябва някой отново да се опита да обясни на детето всичко преподадено в училище. В първи клас обеснявах материала преди часа и след това и още един път ако този предмет се учи на по- следващия ден. От госпожата не намерихме никакво съдействие, по скоро страх.... а във втори клас очудване - гледай ти той се справя с материала. Комуникирам с много майки с деца в норма и те се оплакват от същите неща както и аз , но децата им са на занималня и там госпожите им преподават отново. Така че за всички е еднакво сложно по различни причини...


Сега в трети клас чета материалите по човек и общество и ми с плаче... Това никое дете на 9 не може да го разбере че българското общество има членове от други етноси които не са българи но са български граждани. Днес гообеснявахме 10 пъти... Утре пак...

# 52
  • Мнения: 2 211
Ами какво да кажа, момичета,често се налага на майката да е по силната част от половинката. Аз пък моя ако не го ръчкам и постоянно не му опявам, че детето иска много занимания, досега нямаше да вземем никакви мерки. За него детето си приказва  Crazy още откакто си приказваше на китайски. Пълна липса на инициатива за каквото и да било, аз трябва да избирам градина, аз трябва да проучвам сега училища за догодина и само клати главата и казва Виж ти избери, аз не знам. И ако го оставя, ще я държи постоянно пред телевизора докато я гледа той. Всеки път като ги оставям да се гледат, му казвам с какво да я занимава и той ми праща снимки за потвърждение, че иначе не му вярвам  Joy Joy Joy

# 53
  • София
  • Мнения: 16 691
Ами какво да кажа, момичета,често се налага на майката да е по силната част от половинката. Аз пък моя ако не го ръчкам и постоянно не му опявам, че детето иска много занимания, досега нямаше да вземем никакви мерки. За него детето си приказва  Crazy още откакто си приказваше на китайски. Пълна липса на инициатива за каквото и да било, аз трябва да избирам градина, аз трябва да проучвам сега училища за догодина и само клати главата и казва Виж ти избери, аз не знам. И ако го оставя, ще я държи постоянно пред телевизора докато я гледа той. Всеки път като ги оставям да се гледат, му казвам с какво да я занимава и той ми праща снимки за потвърждение, че иначе не му вярвам  Joy Joy Joy
Колко познато  Laughing
Скоро ще станат 2 опаковки изпити от брейн бустера на дете и се чудя каква добавка да купя след това? Чета за  speak,ама май бая солено ще ми излезе.
Рибеното масло не успях да им го давам, напъват да повръщат...
Някакви предложения?

# 54
  • Мнения: 209
Ами какво да кажа, момичета,често се налага на майката да е по силната част от половинката. Аз пък моя ако не го ръчкам и постоянно не му опявам, че детето иска много занимания, досега нямаше да вземем никакви мерки. За него детето си приказва  Crazy още откакто си приказваше на китайски. Пълна липса на инициатива за каквото и да било, аз трябва да избирам градина, аз трябва да проучвам сега училища за догодина и само клати главата и казва Виж ти избери, аз не знам. И ако го оставя, ще я държи постоянно пред телевизора докато я гледа той. Всеки път като ги оставям да се гледат, му казвам с какво да я занимава и той ми праща снимки за потвърждение, че иначе не му вярвам  Joy Joy Joy
Колко познато  Laughing
Скоро ще станат 2 опаковки изпити от брейн бустера на дете и се чудя каква добавка да купя след това? Чета за  speak,ама май бая солено ще ми излезе.
Рибеното масло не успях да им го давам, напъват да повръщат...
Някакви предложения?
Здравей, мога да ти кажа моя какво пи-Ескимо,хомеопатични ампули,после БрейнБустер и сега сме на хомеопатични ампули по схема - незнам кое от всичките действа,но определено има някакъв ефект,повтаря повече думи опитва изречения от 2-3 думи.Всичко това е след консултация с хомеопат.

# 55
  • Мнения: 4 199
Поръчала съм от Биокюр витамините, ще ги давам паралелно с Ескимо-то.

# 56
  • Мнения: 31
ivankaka, относно добавките, аз мисля да въведа L-carnosine. Влияе на говора и на емоционалната регулация. Доста четох за него в предишните теми, както и за витамините на биокюр.

# 57
  • София
  • Мнения: 16 691
Витамините на биокюр само на капсули ли са? И л- карнозина май е на капсули  newsm78
Което не ми върши работа  Confused

# 58
  • Мнения: 31
Витамините, за които чета са тези https://sk.vitazita.com/en/buy/biocure-junior-chewing-stars-60-items/.
А темата, в която попаднах както на витамините, така и на карнозина е тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742086.405;topicrefid=20. Някъде попаднах и на течен л-карнозин, но цената беше доста сериозна. Ако някой е поръчвал по-скоро да сподели, моля.

# 59
  • София
  • Мнения: 16 691
Точно и аз тази тема четох, съставът звучи супер, ама ми трябва нещо в течна форма.

Общи условия

Активация на акаунт