Тоскана, Италия /Тема 2/

  • 78 454
  • 651
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 98
Здравейте! Ще посетим Тоскана с тур агенция. Ще имаме и еднодневна екскурзия до Чинкуе тере. Как протича такава екскурзия? Прочетох за някакви пешеходни турове по пътеки между 5 те села и се притесних, защото не съм фен на ходене по стръмни пътеки и стълби. По програма за 1 ден имаме екскурзия с влак до Чинкуе терре, с корабче до Портовенере и обратно до Монтекатини.
                                                                                      Бихте ли споделили с коя тур агенция сте,че се колебаех за избора

# 376
  • Мнения: 3 326
Nikata 90 Дари Травел.

# 377
  • Мнения: 161

Принципно екскурзията я правят в едната посока с влак, в другата с корабче при хубаво време, за да се видят от водата селцата. Много са живописни.

Здравейте! Къде мога да открия повече информация за корабчето? От къде се хваща, колко време се пътува с него и каква е цената ?

# 378
  • Мнения: 2 883
Здравейте

Има ли някой, който ще пътува до Флоренция в идната седмица и има малко свободно място в багажа?
Ще стоим там 3 седмици, а лекарствата на децата свършват (хванаха сопол с кашлица) и ако може някой да ми донесе нещо от България ще съм безкрайно благодарна за услугата.
Моля ако има такива ми пишете на лично съобщение 😊 Благодаря.

# 379
  • Мнения: 5 868

Принципно екскурзията я правят в едната посока с влак, в другата с корабче при хубаво време, за да се видят от водата селцата. Много са живописни.

Здравейте! Къде мога да открия повече информация за корабчето? От къде се хваща, колко време се пътува с него и каква е цената ?

Това е за влака: https://www.incinqueterre.com/en/cinque-terre-card
https://www.bestofcinqueterre.com/en/cinque-terre-tickets

Това е за корабчетата: https://www.incinqueterre.com/en/timetable-fares-boats-cinque-terre
https://www.bestofcinqueterre.com/en/how-to-move-in-cinque-terre
https://www.bestofcinqueterre.com/en/boat-timetables-history

# 380
  • Мнения: 4 371
Бихте ли ме насочили, как се купуват билети за Palazzo vecchio?
Доколкото разбрах, този е официалният сайт, но за датите, които ме интересуват, няма посочена възможност (вероятно още не са в продажба):  http://bigliettimusei.comune.fi.it/1_museo-di-palazzo-vecchio/
Ако някой е купувал, бих искала да разбера също и дали опцията Torre di Arnolfo включва и музея или трябва и отделен билет за него? Писах на посочения мейл със същите въпроси, но все още нямам отговор.
Благодаря!

# 381
  • София
  • Мнения: 5 073
Резервирал съм 10 нощувки във Флоренция.
Харесал съм за дневни посещения Болоня, Чинкуе Терре, Сиена, Пиза, Сан Джиминяно, Лука, Модена, Арецо и Парма.
Перуджа е удобна от Флоренция, но нея ще посетя по време на престоя в Рим.
Какво изпускам? Поне 3 дни остават тъй като някои от горните ще комбинирам в един ден.
С влак съм.

# 382
  • Мнения: 19 005
На пръв поглед по-добър вариант е да се направят нощувки поне на 3 различни места.

# 383
  • София
  • Мнения: 5 073
На пръв поглед по-добър вариант е да се направят нощувки поне на 3 различни места.
На над 15 различни места са ми нощувките. Само за достъпни от Флоренция питам 🙂

# 384
  • Мнения: 19 005
Болоня и Модена в един ден ли ще съчетаваш, с прибиране във Флоренция?

# 385
  • Мнения: 5 868
Флоренция - Чикнуе Терре си е яко напъване. До Ла Специя е около 2, 15ч. После имате 5-те села + Порто Венере, което в никакъв случай не е за изпускане. Ние пътувахме от Лука и пак Порто Венере накрая почти го претупахме.
Парма също е излишен път. Болоня и Сиена също са на ръба, ако станете рано и се върнете късно. Градовете си заслужават повече внимание.
Иначе изпускате Киантиджина с безброй винарни и малки села, разни малки села тип Монталчино, Пиенца, Монтепулчиано, Волтера, Монтериджони, Кортона и т.н. Прато, Пистоя и старата част на Монтекатни Терме също си заслужават по час-два.

И никакво бързане. Обяд в ресторант, в който ходят само местни и много тестване на вино.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 18:35 от Fancy

# 386
  • София
  • Мнения: 5 073
Болоня и Модена в един ден ли ще съчетаваш, с прибиране във Флоренция?
Болоня сама, че има повече за зяпане.
Модена е с Парма по около 3 часа за централната част.
Всичко е с връщане в основния пункт, да.

# 387
  • Мнения: 19 005
Ferrara също си струва няколко часа, щом ще е толкова голям региона на разходката, но това прибиране във Флоренция всеки ден ще изяде много време. (За тия планирани градове според  мен е по-добре 1-2 нощувки Болоня, 1-2 Сиена, 2-3 Пиза).

# 388
  • София
  • Мнения: 5 073
Ferrara също си струва няколко часа, щом ще е толкова голям региона на разходката, но това прибиране във Флоренция всеки ден ще изяде много време. (За тия планирани градове според  мен е по-добре 1-2 нощувки Болоня, 1-2 Сиена, 2-3 Пиза).
Записвам си Ферара, благодаря ти! Даже не знаех къде е точно, но набързо с Гугъл Мапс ми хареса.
Пътуването е най-емоционалната част от всичко дето правя, не ми е просто придвижване от точка до точка. Нямам и проблем да тръгна в 6 и да се прибера в полунощ в по-натоварените дни.
Обратното - събиране / разопаковане на багажи често и съобразяване с часове за чек ин / чек аут по хостелите би ме изнервило.

Флоренция - Чикнуе Терре си е яко напъване. До Ла Специя е около 2, 15ч. После имате 5-те села + Порто Венере, което в никакъв случай не е за изпускане. Ние пътувахме от Лука и пак Порто Венере накрая почти го претупахме.
Парма също е излишен път. Болоня и Сиена също са на ръба, ако станете рано и се върнете късно. Градовете си заслужават повече внимание.
Иначе изпускате Киантиджина с безброй винарни и малки села, разни малки села тип Монталчино, Пиенца, Монтепулчиано, Волтера, Монтериджони, Кортона и т.н. Прато, Пистоя и старата част на Монтекатни Терме също си заслужават по час-два.

И никакво бързане. Обяд в ресторант, в който ходят само местни и много тестване на вино.
Благодаря, записвам си. Вино и въобще алкохол не ме вълнува, храня се на крак, тоест и храна не ме впечатлява.
Чинкуе Терре бих могъл да ги разделя в два дни. А за Парма не те разбрах, смяташ че не си заслужава ли?

# 389
  • Мнения: 5 868
Чинкуе Терре се прави в един ден. Има карта, която ви дава достъп до зоната + билети за влака. С кола горещо ви съветвам дори да не пробвате. Паркира се на паркинг до гарата в Ла Специя и се взема влака. Проверете си разписанието. После е хоп он- хоп оф.
На връщане обичайно се прави корабче Монтеросо ал Маре - Порто Венере, защото всъщност красотата е откъм морето. И после от там до Ла Специя.

Изпускате една от туристическите атракции на Тоскана - храна и вино. Simple Smile

За Парма смятам, че също е много път до Флоренция. И аз смятам, че тези 10 дни можете да ги разделите на по 2-3 места. Ние стандартно така пътуваме поне 3 седмици и никога не вадим багажа от куфарите. Само ги отваряме. После прибирането е точно 15 мин.

Общи условия

Активация на акаунт