Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Тоскана, Италия /Тема 2/

• 59 084
  • 394
  •   1
Отговори
# 390
Ако можете за Чинкуе, гледайте да е извън уикенд. Тълпите още сега са гигантски.
Бяхме сега по нашия Великден и единствената причина да идем в събота беше, че имаше стачка на влаковете в петък.
Иначе бяхме в Специя три нощувки, като дойдохме от Рим с фреча-та (за три часа и малко), а после Генуа и се върнахме от Бергамо.
Освен селцата, бих отишла и в другите малки градчета по Лигурийската ривиера, които не са толкова претъпкани – като се почне от Камоли, Рапало и надолу до Леричи и Теларо всичко е хубаво.
Освен това между селцата има пътеки за желаещи да ходят пеш. Минахме две. В деня с Петте земи навъртяхме по общо 25 км пеш.
Малко кадри за вдъхновение:
Портофино
Леричи и Портовенере
Чинкуе тере

# 391
  • София
Да, благодаря! Полезен съвет ми беше да е извън уикенда. Флоренция ми е на финала - пада се от 12 до 22 септември. Надявам се да са намалели тълпите и да не е особено горещо 🙂

# 392
О, има си доста туристи и в средата на октомври даже в Тоскана. Времето ще е по-приятно от лятото.

# 393
  • Велико Търново
Здравейте!
Предстои ни пътуване на 19.06.2022 г. за 7 нощувки и ще съм много благодарна за всички съвети и напътствия. Искам да се извиня още в началото, но ще имам много въпроси, понеже за първи път си организираме екскурзията сами. Ще ползваме рента кар също за първи път. Четирима възрастни сме.
Маршрутът, който сме си направили е следният:
Кацаме в Болоня около 10,30 часа, трябва да наем кола. Въпросът ми е от летището на място ли да я наем или предварително трябва да стане това от някой сайт? От Ryanair може да ползваме 10% отстъпка при Europcar, някой дали има отзиви за тях?
От Болоня тръгваме за Монтекатини Терме, където ще имаме две нощувки. Мислим да минем през Прато и Пистоя, постижимо ли е според вас?
Вторият ден плануваме за Флоренция. Знам, че е малко, но сме решили да се насладим на малките селца в Тоскана. За Флоренция ме интересува паркинг, на който може да си оставим колата.
Третият ден се отправяме към Ливорно, където също ще имаме две нощувки, като разглеждаме Лука и Пиза. Четвъртият ден е за Чинкуе Тере. Петият ден пътуваме за Сиена /мислим да имаме две нощувки около нея/, като разглеждаме Волтера, Сан Джиминяно, а на следващия ден Пиенца, Монтепулчано. Последният ден тръгваме за Болоня, където ще е последната нощувка, ще разгледаме селцата в Кианти. Бихте ли ми препоръчали хотел близо до летището в Болоня, обратният ни полет е рано сутринта.
Как ви се струва програмата, дали е много натоварена? Искаме все пак да имаме време и за обяд, кафе, сладолед.

# 394
  • Бургас
Дами, ще летим утре сутрин до Болоня. Сега ли да си купим билети за влакчето онлайн до Флоренция или утре на място. На място по скъпи ли са билетите? Нужно ли е да се разпечатват? В сайта има фиксирани часове. Задължително ли е да се спазват, защото самолета може да има закъснение? Далече ли е автогарата от летището? Коя авъогара ще ни е най удобна?

Общи условия

Активация на акаунт