Започнахме учебната година с раждането на Калин,на мама Тоби втори господин!35+

  • 45 906
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 39 649
Перу, нали се редиш за второ.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Започването е от есента, след 15 септември, по график, поетапно.
Т.е. да забравя да се върна на работа преди септември? А как стои въпроса с изискването родителите да са на постоянен трудов договор? Аз като самоосигуряващо се лице въобще ли нямам право да кандидатствам или просто това ще ми намали точките/шансовете за прием?

# 242
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Мимче,как се смях с ТМ  Joy .
Ели,ребърцата бяха от домашно прасе и бяха доста тлъсти. Голяма мазнотия,чепнах от тук от там,ама не е моята храна.
Перу,с второто ще се насладиш Wink . Не връщай времето назад,и аз изкарах първите месеци на Вики като теб,ама вече трудното е избледняло. Сега съм просто щастлива!
Мистик,готин момък,добре,че си ти да поддържаш петъчната традиция Simple Smile . За лекарствата,тия са ни изписани от лекар и не са класически хомеопатични,боаронски са и са комбинация от няколко съставки всяко. Като проведем интервюто с хомеопат,там вече знам,че се действа само с едно лекарство.
И все пак бях на фризьор,фръц Wink

# 243
  • София
  • Мнения: 6 302
Привет и от мен. Днес дойдох в офиса на обяд, че сутринта ходихме в детската градина с детето, после ходих да сменят маслото на колата. Сега още малко работа имам да отметна и почвам да мисля за уикенда  Blush

Мария, за утре и аз съм планирала едни свински ребра за обяд, гости ще имаме. Към тях салата Цезар, задушени картофи и един сладкиш със сливи мисля да направя. Как правиш лучената супа?

Кали, то май за всяка община различно стоят нещата. Според мен няма значение, че си самоосигуряващо се лице, нали пак плащаш данъци.

Амини, какво мислиш да пазарувате? С децата ли ще ходите? Успех! И аз имам нужда от есенни обувки и от 1-2 блузки, ама май няма да е този уикенд.

Перу, най-вкусната лютеница да направиш!

Ели,
от малка има ухажори София  Heart Eyes

Танзу, и ММ напоследък не знае с каква завивка иска да спи, ту му е топло, ту на сутринта се оплаква, че не спал, щото му било студено.....  ooooh!

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 40 973
Мария,честито за "фръц"  Wink
За петъчкото...тези на Евчето бяха по-готини,ама... Rolling Eyes как е тя?

# 245
  • Мнения: 13 969
Зази утре ще се похваля какво и дали сме купили  Grinning
За нас ще са само панти  Wink
И аз гледам майките как си стоят кротко в градинките с количките. При мен в такова положение все някой мрънка, не си е работа... предпочитам да се движа.
Аз пък искам ребърца, ама няма  Crossing Arms

# 246
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ей Зази,я кажи как мина в детската градина?! Как можа да не споделиш веднага!???
Лучена супа: Разтопих масло 1 с.л в тенджера,нарязах 2 глави лук(това е за две порции на детето иначе горе-долу кг лук) и го задушавах около 10мин с разбъркване от време на време. После се долива зеленчуков бульон,но аз не ползвам инстантни,сипах вода и нарязах малко чушка и морков(които ако не искаш да се усещат в лучената супа се слагат в марля и така да си пуснат бульона и после се махат). Добавя се един картоф,за повече порции 3-4. Слага се сол,кимион,черен пипер. Вари се до омекване на картофа. Сипва се 1/2ч.ч прясно мляко и пасираш.Добавяш крутони и воала Wink Става сладникава и мнооого вкусна.

# 247
  • Мнения: 2 603
Зази, сподели как е минало при сладурката?
Перу, с тез лютеници...Трябва някой ден да прегледам как се прави в кукъра. Майка ми направи, ама не пречи и аз да завъртя мини доза, по мой вкус. Чета, че хората правят и в тави във фурната даже. Ама да не си слагам още перушини, че не са ми малко другите.
Кали,
Скрит текст:
като си самоосигуряващо се лице - се иска годишната ти декларация, копие, заверено от НАП. Ако ТМ е на трудов договор, подайте документите от негово име. Изискването е, единия да е на трудов договор, или работещ самоосигуряващ се, или да е регистриран на трудовата борса. Има възможност да почнете и преди 15 септември, ако е по спешност, и им мрънкаш, че нямаш други варианти за гледане, и т.н., по изключение.  Незнам дали при нашите е имало такива. На родителската среща никой не заяви спешност
Амини, стискам палци да си вземете набелязаното.
Ели, и аз не съм знаела, че има такива столчета за баня. Моето така врещи като му се мие косата, иначе е жабче, обича много водата, ама ако може никой да не му мие косата. Бях купила една шапка за миене, с ластик и метален обръч и мушамичка, нъц...без ефект.
Мария, ще пробвам някой път такава супичка. Интересно ми звучи. Имам една лидълска готварска книга - там има примамлива рецепта за френска лучена супа, но още не съм я правила, ще споделя някой ден.

# 248
  • Мнения: 2 168
Танзу, дано ти е бил лек деня, той май е бълнувал тм, случвало ли се е нещо подобно преди?

Перу, да Simple Smile живнах днес, само гласа го няма още

Мария, как я направи косата? Ти имаше ли дата за градина? Извинявай ако си казвала

Ели, ще направя извара благодаря, честито столче

Амини, какво ще купувате бебешко?

Абсурд в момента да седна или седнем някъде навън и да е спокойно, ама не ми е проблем, предпочитам като дойде свекървата да излезем за два часа сами дори да е всеки втори месец.

Миенето на коса е война вкъщи, пищят, драпат да излязат от ваната  ooooh!

# 249
  • Мнения: 8 532
Мимче, мн се смях с твоя мъж Simple Smile в чужбинско не може да няма също разни бабешки лекове.
Лучена супа мн обичам. Ама рядко се сещам да направя.
Амини, успешен пазар!

# 250
  • Мнения: 3 406
Не можете да си представите колко се радвам, че тази работна седмица приключи! Като разглобена съм. Краката отекли, главата пред експлозия, мозъка тотално блокирал. Но съм доволна. Предадох си и последния проект днес, и съм решила да си дам 2 пълни дни почивка. Дано колегите не ми объркат плановете  Praynig
ММ ми обяснява тази сутрин, че сънувал. Задушавал се от някакъв газ, който идвал от завивките, затова трябвало да ги сменим. Спешно!  ooooh! Да се смееш ли, да плачеш ли ... Досега не сме имали подобни изпълнения. Случвало се е рядко да говори разни неща на сън, но просто си мърмори и толкоз. А снощи изглеждаше напълно буден, и твърдо  решен да сменяме завивки. Скочил от леглото, дърпа всичко, аз дърпам обратно неразбираща. Обяснява разпалено, че трябват други, пак дърпа, сгъва, аз обяснявам че няма други, и разгъвам. Абе шоу! И си спомня всичко. Както и да е. Ще измъкна тази вечер едно одеяло за всеки случай от кашоните, ако се разбуйства пак просто ще сменяме.

Мария, а не дразни ли стомаха и червата тази лучена супа?

Перу, тя сега твоята девойка навлиза в един от най интересните /поне според мен/ периоди. Така че ще имаш още много наслади  Hug





 

# 251
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Танзу ама голямо приключение с ТМ Simple Smile Братовчедка ми така обикаляше насън (също изглеждаше будна) да си търси топката, чак и под леглото на баба се набута, но беше дете тогава.
Дано си починеш добре  Hug

Мария, фръц а  Mr. Green

# 252
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Танзу,заслужена почивка ще да е,изключваш тел и шапка на тояга Wink .
Не съм забелязала да дразни корема супата. И детето и ние я харесваме. Но това е супа за едно ядене,не като пилешката например,правиш грамаден казан и ядеш няколко пъти  hahaha
Ели,ми фръц я,че даже си смених и гел лака  bowuu
Звезде,и аз съм чувала за френската лучена супа. Трябва да я прегледа,да видя какво и е толкова френското.
И Вики мрази мра-зи да му мием косата. Направо изтерясваше като беше по-малък. Сега с много уговорки и обещания от моя страна,че вода няма да попадне нито в очите нито в ушите склонява. Луда мисия.

# 253
  • Мнения: 2 603
Танзу, ТМ направо ме изумява, направо 5Д филм си гледала, дано тая нощ нямате такива емоции. А ти да си починеш уикенда, че нещо супер натоварено ми изглежда при теб.
Перу, детето ти е още на 1 годинка само, нищо не си изтървала. Що не дадеш утре бабите да бъркат лютениците и да им даваш ценни наставления, пък ти да си гледаш детето и да контролирате колективно процеса, само да не ме чуят бабите де Simple Smile

# 254
  • Мнения: X
Танзу, имам приятелка, която така тероризира мъжа си  Mr. Green  Бълнува с отворени очи, става, ходи, говори глупости, но той и е свикнал и спокойно си я слага да си ляга пак, а на сутринта се смеят.  ММ бълнува, когато е под напрежение, даже понякога му задавам въпроси и той отговаря  Joy

Мистик, не работя. Объркаха ми се плановете малко. Тъкмо напуснах една много изнервена работа (където не ме и осигуряваха) и след 2 дена видях двете черти. Просто не предполагах! Този месец го бях отписала. Ама така било писано, не се оплаквам  Grinning  Сега поработвам от вкъщи, а ако стигна до по-късен месец ще започна да се осигурявам. Абе въобще - филм! Ама дано да има едно пухкаво хепиендче накрая, за другото - все ще се оправим някак  Simple Smile

Ели, и на мен ми се прияде агнешко ммммммммммм  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт