Италия 151

  • 89 801
  • 771
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 545
Ако сте на хотел, там ще ви дадат легълце. Иначе не съм чувала да се дават под наем.

# 331
  • Мнения: 124
Няма да сме в хотел, в апартамент ще сме. Аз намерих един сайт, има колички за по 8 евро на ден, което за 4 дни е 32 евро...май от Бг ще си носим хихи. Сега ще търся кошарка Simple Smile

# 332
  • MI
  • Мнения: 11 868
Понякога и предлагащите в arbnb слагат допълнителна кошарка ако си поискате, пробвай да питаш собствениците според мен. Simple Smile

# 333
  • MI
  • Мнения: 11 868
Момичета, някоя от вас има ли опит с махане на петна от мрамор? Питам тук, защото в България не е много популярен пода от мрамор... Новият апартамент е с бял мрамор с цветни жилки, много ми харесва но има 2-3 петна, които се виждат на слънце и ме подлудяват. И след почистване и нанасяне на восък за мрамор не са лъскави, иначе ако не е на светлина не се виждат. Чудя се какво да ги правя, че на всичко отгоре едното е точно срещу прозореца и ми боде очите като вляза в стаята. Thinking Видях че има някакъв препарат в Лерой Мерлен, но аз съм малко алергична и вече направо се натрових от цялото чистене, та ако някой знае някакъв по-екологичен вариант ще съм много благодарна. Ако не, и име на пробван препарат ще е от голяма полза...

# 334
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
А ако напише някой 3 цифри,като например 600 евро депозит и 100 евро на ден не че ще му се развали маникюра.
Да ги знаехме, да ги бяхме написали. Simple Smile
е туй вече го приемам като отговор. Аз просто от любопитство,понеже съфорумката от България беше споменала,че било много и понеже в българско платихме доста исках да сравня.Nelig, благдаря. Не знаех че има разлика според зоната newsm78За сезона знам,но виж туй е друга работа bouquet

# 335
  • MI
  • Мнения: 11 868
Данилу, и аз не знаех и честно казано се учудих, защото в България има доста местни малки рентакари (откриваеми и по интернет), които често имат и малко по-ниски цени, ползвали сме. Проверявахме защото е много по-удобно и бързо да слезем с фречата или самолет, отколото с кола, а после трябва понякога кола и не върви постоянно да вземаме колата на свекъра. Само че се оказа, че не е особено добра идеята, защото цените са доста високи и ако решим трябва да вземем кола от Наполи, разликата беше доста голяма. Явно се възползват като няма конкуренция и големите рентакари....

# 336
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
Благодаря!
Има в българско и малки фирми за наемане на кола,но са все много стари модели и доста лошо поддържани. Когато ходя в България с мм все имам двойно повече проблеми с наемане на кола-тая е скъпа,тая е стара, тая е..... #2gunfire Whistling ooooh!Като съм сама скачам в автобуса,или в такси до автогарата и после до Пловдив. Ама са поне още 3 часа пътуване Crossing ArmsАз съм му свикнала,ама мойто чудо неееееееееееееееее Joy
Опита ли със сода да изтъркаш мрамора! Внимавай да не гъркаш,че е абразивна .Мисля че в железарските магазини има специална паста за изчистване на петна от камък,мрамор и други строителни материали.  Имали сме мрамор и знам,че не бива да се използва белина,защото го гори Rolling Eyes Ние го излъскахме с машина,но май беше скъпичко. Сега в новата къща сме с плочки и нямам проблем.

# 337
  • MI
  • Мнения: 11 868
Благодаря ти за идеята, ще пробвам със сода. Мислих аз за полиране, но излязоха много непредвидени разходи покрай ремонта и превишихме отвсякъде бюджета, та ще почака. Всъщност точно мрамора беше едно от нещата, заради които избрахме този апартамент, и на двамата много ни хареса. Вече обаче започвам да се чудя толкова добра идея ли беше, от една седмица чистя като луда. То и предните собственици големи прасета се оказаха, не заради мрамора а заради всичко останало, но и мраморът се оказа много труден за почистване... Sweat

За колите, така е - стари са, но поне има избор. Ние на два пъти вземахме за да обиколим недостъпни с обществен транспорт места без да блокираме баща ми. Иначе от София само веднъж пробвахме и ММ реши че не е толкова лош вариант автобуса. Laughing

# 338
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте пак момичета много се извинявам че пак ви занимавам с въпроси но се надявам някоя от вас да ми помогне с инфо или опит.
Проблемът ми е че ще летя с Ryan Air за България с малкия на който му извадихме италианска лична карта на която са записани нашите имена с баща му.
Сега от Ryan air понеже вчера се обадих на кол центъра им в Румъния ми казаха две операторки че трябва на представя  dichiarazione di accompagnamento minori подписана и подпечатана от куестурата тук в Торино. Днес се обадих в куестурата и само дето  не ми се изсмяха че не само не могат нищо да ми подпечатат но и че такава декларация никой не може да ми иска защото мога да пътувам само с малкия без баща му без допълнителни документи според италианския закон и не могат да ми правят проблеми.
Това на думи е хубаво но аз не съм въобще спокойна че ако им кажа това те ще ме пуснат.
Затова някой дали е летял скоро с тях с малки деца под 14 години и искали ли са ви подобен документ.ConfusedConfused
 Аз сам с бг лична карта и нямам италианско гражданство. От раян ми казаха че точно това бил проблемът че гражданството ми е различно от това на малкия. Направо се чувствам като тенис топка между двете страни
Надявам се да ми помогнете ако имате опит интересува ме специално за тази авиокопания.
Благодаря

# 339
  • IT
  • Мнения: 3 704
 Точно в събота летях  от Рим за София с Райън еър, сама с детето с италианската карта и българския паспорт, понеже има и двете и не са ме върнали, но ние така летим от 2 години и сме нямали проблем

# 340
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
[video][/video]
Точно в събота летях  от Рим за София с Райън еър, сама с детето с италианската карта и българския паспорт, понеже има и двете и не са ме върнали, но ние така летим от 2 години и сме нямали проблем

Благодаря ти много, а ти с българска лична карта ли пътуваш или си италианска гражданка? На мен ми казаха че ако моите документи са бг а на детето италиански правят проблем. Може би на теб не са ти правили защото имате еднакви бг документи....не знам вече си разсъждавам на глас.
Мога ли да те попитам дали при влизане в Бг дали искат нещо от таткото?

# 341
  • Мнения: 6 342
Линдита, аз нямам италианско гражданство и съм задължена да летя с българската лична карта. Летя си със сина ми сама и няма проблем. А той има само италианско гражданство. Този документ "attestazione di accompagnamento", който се вади от Куестурата, също съм го вадила няколко пъти, но защото е имало случаи да лети само с баба си, със сестра ми или миналата седмица замина за Бг с мои приятели (даже не са му роднини, нали, но документът е същият и се вади по същия начин). Така че от Куестурата са прави, а от колцентъра на Райънеър не са съвсем информирани. Wink Ако си извадила българско гражданство на детето, тогава ще ти трябва друг документ за пред българските власти на излизане от България (на влизане не искат нищо). Ако няма бг гражданство и ЕГН, нищо не ти трябва,. Те само ще проверят по твоето ЕГН дали детето ти има извадено ЕГН, което правят моментално по време на самия паспортен контрол и не отнема време и разправии.

# 342
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Разбрах, всъщност аз за това се ядосвам заради неинформираността на раян еър. И че правят проблеми на хората без да спазват законите на страните в които извършват превозите си.
Документ няма да правя защото никой няма и да ми го издад.
Мерси и на теб Барбич.
Ако има и други мнения ще се радвам на прочета.
Лека вечер на всички.

# 343
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
Линдита, аз нямам италианско гражданство и съм задължена да летя с българската лична карта. Летя си със сина ми сама и няма проблем. А той има само италианско гражданство.

Ако в кметството мъжът ти гарантира за теб(имаше някакъв точен термин,който не помня в момента) може да се пътува и с италианската л.карта. Ние не го знаехме и ми лепнаха на картата печат "non valida per l'espatrio ". Понеже ми изтича през ноември ще поискам да не ми я ограничават само за страната. Имам си и аз като теб лична българска карта и с нея нямям проблеми .  Нашите документи са много по-модерни и красиви от италианските. Новият ми международен паспорт е с невероятно оформление Peace
За деца не знам как действа при излизане в чужбина newsm78 Не ми се е налагало.
А за италианско гражданство май ще трябва да се въоръжа с още много търпение  Thinking

# 344
  • IT
  • Мнения: 3 704
Линдита, Барба ти е отговорила мн точно.
Аз съм само с български документи.

Общи условия

Активация на акаунт