Най-добрата и най-лошата майка

  • 28 847
  • 215
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 640
Аз съм най- добрата майка за моите деца.
Сигурна съм, че има много, много лоши майки. Много като брой и много лоши.

# 61
  • Мнения: 19 340
Не извъртайте за пореден път в плюене на медиите. Нито те са изоставили детето, нито те са го отглеждали в мизерия. Ако всички само се оправдаваме и никой никого не съди, ще се случват подобни неща, като описаните в тази тема. А те са недопустими. Децата не са собственост на родителите си, че да ги бият, тормозят, изоставят, когато им скимне.

Ок, майката не е читава, ама изобщо и тези от медиите са егати тапирите. Отиват на крака при майката в Кърджалийско, за да вземат интервю от нея и да си направят сензацията - как пък нито един не се сети да ѝ предложи да я закарат в болницата да си види детето, след като каза, че няма пари, за да отиде да го види и чака да вземе и тогава ще отиде. Безплатен превоз да ѝ осигурят, някое подходящо за състоянието на детето лакомство, не да ѝ дават кеш.

# 62
  • София
  • Мнения: 30 279
Скрит текст:
Не извъртайте за пореден път в плюене на медиите. Нито те са изоставили детето, нито те са го отглеждали в мизерия. Ако всички само се оправдаваме и никой никого не съди, ще се случват подобни неща, като описаните в тази тема. А те са недопустими. Децата не са собственост на родителите си, че да ги бият, тормозят, изоставят, когато им скимне.

Ок, майката не е читава, ама изобщо и тези от медиите са егати тапирите. Отиват на крака при майката в Кърджалийско, за да вземат интервю от нея и да си направят сензацията - как пък нито един не се сети да ѝ предложи да я закарат в болницата да си види детето, след като каза, че няма пари, за да отиде да го види и чака да вземе и тогава ще отиде. Безплатен превоз да ѝ осигурят, някое подходящо за състоянието на детето лакомство, не да ѝ дават кеш.

Това добре, ама според мен тя няма нито намерение да отиде, нито желание. На въпроса, дали детето ѝ липсва, тя не отговори, а се засмя.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 891
Вече не е на 12, на 21 е. Сексуален нагон има обаче. Как пък него не си го загубят?

Сексуалния нагон е първичен инстинкт, дори силно увредени психически хора го имат. Разумните хора се учат да го контролират, това е и част от възпитанието още от най-ранно детство, но деца които е нямало кой да ги възпитава, много по-трудно могат да контролират този нагон. И те не са виновни, природата ни е създала такива, все пак за нея е най-важно организмите да се възпроизвеждат. Тя и на 51 ще е с развитието на 11 годишно, тя никога няма да порасне. Ако държавата беше оказала закрила още когато е родила първото си дете, беше взела и майката и бебето под опеката си, беше наказала отговорните - родители, мъж и т.н. Сега можеше да имаме едно момиче на 21 което има само едно или две деца и е завършило училище.

# 64
  • Мнения: 14 173
Чак пък и завършила училище... Де да ставаше толкова лесно. На тях масово дефицитите са им по природа, а не поради липса на образование. Масово, циганчетата с които работя, са пети, седми клас, а не могат името да си напишат. Толкова им е потенциалът, не е виновна само образователната система. Аз си имам особено мнение за този етнос и няма смисъл да спамим темата. А и се въздържам да се изкажа, както искам.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 891
Чак пък и завършила училище... Де да ставаше толкова лесно. На тях масово дефицитите са им по природа, а не поради липса на образование. Масово, циганчетата с които работя, са пети, седми клас, а не могат името да си напишат. Толкова им е потенциалът, не е виновна само образователната система. Аз си имам особено мнение за този етнос и няма смисъл да спамим темата. А и се въздържам да се изкажа, както искам.
То и българчета има 10 клас, които едвам сричат, а родителите им са доста заможни при това. Ако се работи с едно дете истински в пети клас ще може да пише каквото си иска, не само името си.

# 66
  • София
  • Мнения: 30 279
И кой да работи с това дете? Ако се работило. Нали родителите трябва да го запишат на у-ще, да следят, дали ходи редовно, да се занимават вкъщи с него или тук пак ще търсим държавата? Тя ще си прави кефа, ще ражда деца, а държавата т.е. ние ще се чудим какво да ги правим?
На 21г. има 4 деца, до към 50г. смятай какво чудо ще е. Кой ще ги гледа, кой ще ги образова, кой ще ги лекува?
Няма справяне с този етнос и това е. Децата им страдат.

# 67
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 453
Извинявам се, че връщам темата, но
Жена налага с юмруци и ритници дете, а вие седите и гледате от страх да не изядете някой юмрук ли? Толкова ли не можете да й извикате да не бие детето? Или сте сеирджии цял блок, или преувеличавате много.
Не с острото, моля! Очаквах някой да попита. Да, стоях втрещено и не направих нищо. Срамувам се от това, но обстоятелствата бяха такива... пред чужд блок с две колички с бебета, моето, тогава на годинка и 2 месеца и съседското, тогава на 6 месеца, а наоколо едно грамадно бездомно куче, което не знам как би реагирало, ако се противопоставя на местните. Иначе не съм от толерантните и сеирджиите, но този път мълчах... Confused Confused Embarassed
За другите две истории съм безсилна, там умственото кпд на създателите е на ниво павиан, в малък град, моя близка живее сама там и не бих я оставила да се пържи на огъня на отмъщението...

Иначе, добрата майка е нежност, любов, сигурност, проникновеност...

# 68
  • Мнения: 19 340
Това добре, ама според мен тя няма нито намерение да отиде, нито желание. На въпроса, дали детето ѝ липсва, тя не отговори, а се засмя.

На мен ми изглеждаше неадекватна, да не кажа бавноразвиваща. Въпреки това детето изпитва някаква привързаност към нея и можеше да ѝ предложат да я закарат да го види, ако трябва и да я убедят. Не разбрах дали ще ѝ отнемат временно децата, или е постоянна мярка, но към момента, в който плъзнаха като лешояди да разпитват майката, все още се очакваше тя да отиде и да посети детето, което я е чакало.

# 69
  • София
  • Мнения: 30 279
Това добре, ама според мен тя няма нито намерение да отиде, нито желание. На въпроса, дали детето ѝ липсва, тя не отговори, а се засмя.

На мен ми изглеждаше неадекватна, да не кажа бавноразвиваща. Въпреки това детето изпитва някаква привързаност към нея и можеше да ѝ предложат да я закарат да го види, ако трябва и да я убедят. Не разбрах дали ще ѝ отнемат временно децата, или е постоянна мярка, но към момента, в който плъзнаха като лешояди да разпитват майката, все още се очакваше тя да отиде и да посети детето, което я е чакало.

С едно отиване няма да се оправят нещата. Желание трябва. Сега ще я за(на)карат журналистите, утре ще я закара бай Пешо, а после? Детето е привързано към нея, страда, а тя си вее **** с любовника. Дано се помогне на детето, а нея не я мисля, тя ще се оправи.

# 70
  • Мнения: 22 036
Нали осъзнавате, че явно става дума за почти дете, което има един куп деца и още толкова дефицити, породени от какво ли не. Цигани или не, такива случаи има много и навсякъде. Дано да се погрижат за детенцето, а изказването за "вродените" дефицити на цял един етнос са нелепи. От едно 20 години насам се осиновяват деца от този етнос и се развиват съвсем прекрасно, когато им се даде шанс.

Много родители може да са отровни и без да изоставят, полагайки уж грижи.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 14 958
А пример за лоши майки мога да дам цели два.1-ви моя позната,оставя детето си само и излиза да проституира,взима наркотици,прави оргии в тях,а мажът и е в затвора.Прави фейсбук на дъщеря си която беше тогава на 2 или 1 годинка.2-ри пример.Майка среща "Любовта на живота си" Зарязва първото си дете,отказва се  чрез съд и гледа детето си в очите докато се отказва от него  Cry,а второто го връзват за едно дърво на двора докато тя се яхка на пияния татко.  #2gunfire
Тва с фейсбука и с "отказването" чрез съд - всъщност по всяка вероятност просто споразумение детето да живее с бащата, все при единия трябва да живее - наистина са ужасяващи провинения.  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 742
Не знам коя е добра и коя е лоша майка... Някои са просто биологични майки, така че кои спадат точно в категория "лоши"  не мога да определя. Перфектна майка в очите на друга няма. В очите на децата си всяка майка е най-добрата. Дори в очите на Мустафа, неговата "майка"  е най-добрата!
 А в този случай, честно казано нищо не искам да  осъзнавам. Дете била. Като е дете да се държи, като дете, а не да ходи да създава и после да зарязва. За мен такива подлежат на затвор, защото за мен това е престъпление. Нямала пари да посети болното си от левкимия дете!!! Страхотно оправдание. Ако се беше появила в медията с такъв товар на сърцето, не само щяха да й осигурят пари, за да го вижда. Сигурна съм, че щеше да й се окаже помощ и за по-нататъшното отглеждане на децата й. Случаите не са един и два, в които хората помагат на други хора. Само че на нея просто й е по-лесно да го остави там и да продължава да се размножава. Кеф!
 Колкото до детето, кампанията е преустановена. Събрано е всичко необходимо, няма вече къде да се съхраняват всички неща, които е получил.

# 73
  • Мнения: 22 036
Наистина ли мислите, че се размножжават с кеф? Да предположим, че списващите са средно интелигентни (напоследък се съмнявам) и могат да планират някакви неща. Тази девойка не е. Живяла е в гето, родила е на 12, няма образование, няма нормална среда, няма критерии. И аз ако имам 6 деца ще съм доста раздвоена дали да оставя 5 от тях и да съм до едно или да оставя него и да съм до другите.

# 74
  • Мнения: X
Майка ми ни остави за една година, за да е до сестра ни. Нормалните хора така прават. А тази жена трябва да престане да ражда, явно й е непосилно дори и това.

Общи условия

Активация на акаунт