Перилни препарати и омекотители – 42

  • 84 669
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 208
С прах с избелители може да се перат и тъкани с устойчиви цветове - хавлии, чаршафи и тем подобни. Даже е за препоръчване, но да не започваме пак.

# 16
  • София, Младост
  • Мнения: 2 415
Този прах е за Чехия, Полша и Словакия. Няма такъв прах в България (за съжаление).




То е ясно, че го няма в БГ, но Тета спомена, че е мярнала картинка, пък после картинката се затрила... та така, ще си го гледаме на картинка само  Wink

# 17
  • Мнения: 5 142
Идвайте насам, знаете ли колко е хубаво? Не само заради праховете. Примерно днес смених пет автобуса и платих само 2 лева. Mr. Green

Конкретна марка не мога да цитирам. На много прахове пише "Универсален прах за пране". Като вляза в някой магазин ще снимам и ще постна снимка.  Simple Smile
Не, не се занимавай. Също така недей да се водиш по това "универсален" за качествата на праха. По-скоро гледай състава - има ли избелители е за бяло, няма ли - за цветно. "Универсален" в някои държави е традиционно наименование, което идва от времената, когато прахът за пране се е ползвал не само за пране, но и за миене на съдове, подове и общо взето за всичко.
Ще го напиша пак:
Такова нещо като универсален прах няма. Има прах с избелващи съставки за бели тъкани и прах без избелващи съставки за цветни тъкани. Прахът с избелващи съставки не е добър за цветни тъкани, защото от него ще избелеят. Прахът за цветно не е добър за белите тъкани, защото с времето ще си загубят белотата.
При течните няма особено значение тъй като те избелители не съдържат, а и съставът на нези за бяло не се различава съществено от състава на тези за цветно, така че няма особено значение дали се ползва течен за бяло за цветни тъкани или обратно.

 bouquet

# 18
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
И аз да се намеся, ако може. Например  на Даш праховете - никога не можеш да разбереш за цветно ли са?!? В магазина продавачката казва, че е универсален - става и за цветно, и за бяло пране.  newsm78

Или тя не знае, или наистина прахът е такъв. Говоря за тези:


Не пише нито, че е за бяло, ничо, че е за цветно пране. Peace

# 19
  • Мнения: 5 208
Как да не пише? Четвъртият от ляво на дясно е за цветно.
За останалите течни прочети малко по-нагоре.

# 20
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Как да не пише? Четвъртият от ляво на дясно е за цветно.
За останалите течни прочети малко по-нагоре.

Благодаря! bouquet

Прочетох - значи ли това, че останалите (освен четвъртия от ляво на дясно) са за бяло пране? Hug

# 21
  • Мнения: 699
Последната ми кутия прах  Ариел за цветно като че ли има нещо като пясък /малки прашинки , които не се изплакват /. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? И днес повлияна от тукашната хвалба на Омо си взех прах за цветно / не е на промоция/ , имаше и гел и капсули . Дано съм доволна.

# 22
  • Мнения: 2 742
Последната ми кутия прах  Ариел за цветно като че ли има нещо като пясък /малки прашинки , които не се изплакват /. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? И днес повлияна от тукашната хвалба на Омо си взех прах за цветно / не е на промоция/ , имаше и гел и капсули . Дано съм доволна.

От къде го взе (кой град и магазин)? Само аз май не го намирам общодостъпен този прах, но мерна ли го... ще го купя, пък ако ще да не е на промоция!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 857
Тюх, и аз се зарадвах, че има Персил прах с лавандула за цветно, а то се оказа, че не е за нашия пазар. Ползвах течния и много ми хареса като изпиране и аромат.

# 24
  • Мнения: 699

От къде го взе (кой град и магазин)? Само аз май не го намирам общодостъпен този прах, но мерна ли го... ще го купя, пък ако ще да не е на промоция!
От Кауфланд в Г.Оряховица .Този е.

# 25
  • Мнения: 68 892
Как да не пише? Четвъртият от ляво на дясно е за цветно.
За останалите течни прочети малко по-нагоре.

Благодаря! bouquet

Прочетох - значи ли това, че останалите (освен четвъртия от ляво на дясно) са за бяло пране? Hug
За прах,за прах говорим. Поне за бяло ползвайте прах за бяло,а не течни чорби...

# 26
  • Мнения: 2 742

От къде го взе (кой град и магазин)? Само аз май не го намирам общодостъпен този прах, но мерна ли го... ще го купя, пък ако ще да не е на промоция!
От Кауфланд в Г.Оряховица .Този е.

Далечко ми е да го купя  Laughing и евтин ще ми излезе  Wink  все някога ще го набарам и аз

Тета, уби ме с чорбите  Joy

# 27
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Еееееееееее, това е на Тета мнение. Ползвам си аз чорбите /течните/ за цветно пране и хич не ми пука. Само дето все още сдържам мнението за прах Персил, че веднъж прах с него бялото пране. Сега пера още едно и утре на светло като го видя ще се изкажа. Познайте защо не изказвам мнение от първо пране.  Peace

# 28
  • Мнения: 5 208
Не е мнение само на Тета. Peace

Познайте защо не изказвам мнение от първо пране.  Peace
Заради ОМО, който ти е направил дрехите жълти след няколко пранета.

# 29
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 829
Тц, не е това. При ОМО прането ми не получи жълт оттенък при второ пране, а може би след използване на втора опаковка от праха, т. е. след повече от 20 пранета. Първата ми реакция при пране с Персил естествено беше очакването да ми замирише на белина от пералнята при пране на 60 градуса, както едно време и прането да е перфектно изпрано. Не го усетих този мирис. Нищо, реших, че след почти 20 години са го променили като аромат. Очаквах идеално изпиране, но както казах преди, засега се въздържам от коментар. Да се има предвид, че сравнявам с ДМ праха, който за момента ЗА МЕН е най-добър за бяло пране от всички коментирани най-хубави прахове официален внос /ОМО, Ариел и Персил/, които лично съм изпробвала. Sekhmet знае още кой прах харесвам, но от доста време не съм прала с него, заради експериментите ми и може би поради голямата му разфасовка. Дано не се е променило нещо при него и да не ме разочарова като му дойде времето.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт