Перилни препарати и омекотители – 42

  • 84 526
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Със следващите пранета със сигурност ще се махне. Майка ми ми даде една бяла тъкана кърпа /от едно време/, която ползвам за подсушаване на приборите. Беше с леко черно петно в единия край, явно от престоя й дълги години в шкафове /на мен ми приличаше на мухъл/. След многобройните пранета с прах за бяло пране и при 50-60 градуса вече си е бяла и няма помен от петното.  Peace Затова съм спокойна и за тези петна от доматен сос.
По-скоро ми беше интересно, че след прането явно си личаха, а след изсъхване едва ги открих.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Точно миналата седмица имах петно от лютеница неизпрано с ОМО.Прострях на слънце и до вечерта вече нямаше и помен от него.А не беше малко-колкото монета от левче върху чисто бяла блузка.

# 47
  • Мнения: 2 742
Да споделя, че съм много впечатлена от Персил сензитив. Пуснах две перални с него, едната с бели кухненски кърпи, изцапани с какво ли не. Извадих ги снежнобели. Направо съм във възторг  Party

# 48
  • Мнения: 5 207
_Smile_, интересно ми е ти досега с какво си прала та така се впечатляваш от ОМО и Персил?

# 49
  • Мнения: 2 742
Бялото с Ариел, цветно - Персил и Ариел (предимно прах и капсули, но съм пробвала и геловете). Взимала съм Тема, Рекс, Бонукс, Савекс, Первол, Май Форест и последно Денкмит, но само за проба. Основно залагам на Персил и Ариел,  имаме предимно цветни дрехи. За бяло винаги съм взимала само  прах Ариел и там експерименти не съм си правила. Имайки предвид колко често пускам бяла пералня, последната опаковка от 40 пранета я ползвах май повече от година. След като прочетох за чаршафите и кърпите, че препоръчвате пране с прах за бяло, започнах да ги пускам с такъв. Сега Персила, ще го изхабя по-бързо така. Омо не бях взимала до сега, защото беше само за бяло. А към Персил-а за бялото подходих леко скептично, очаквах да е по-зле от Ариел, но се оказа същия. Поне за моето непрофесионално око.

# 50
  • Мнения: 1 110
Имам 1 кутия прах за пране Омо от Гърция. На мен ли така ми се струва или наистина не изпира добре. С добавен аромат е, но и той не се усеща. Реших да го пробвам  май сгреших.

# 51
  • Мнения: 68 361
Имам 1 кутия прах за пране Омо от Гърция. На мен ли така ми се струва или наистина не изпира добре. С добавен аромат е, но и той не се усеща. Реших да го пробвам  май сгреших.

Много пъти е писано, а и на първа страница има инфо, че гръцкото Омо е нисък клас прах. Скип е по-добрият вариант от там... Peace

# 52
  • Мнения: 1 110
Имам 1 кутия прах за пране Омо от Гърция. На мен ли така ми се струва или наистина не изпира добре. С добавен аромат е, но и той не се усеща. Реших да го пробвам  май сгреших.

Много пъти е писано, а и на първа страница има инфо, че гръцкото Омо е нисък клас прах. Скип е по-добрият вариант от там... Peace

 Peace Проба-грешка, другия път ще взема Скип

# 53
  • Мнения: 946
Включвам се в новата тема. След един пакет 20 пранета Персил лавандула твърдя, че не бих повторила. Някой петна по дрехите на щерката си стоят. След дълго обмисляне как и с какво да пера дрехите и реших, че ще ги деля на бели и цветни и ще ги пера с различни прахове. Купих една малка опаковка омо и ще видя как ще е с него. Искам да помоля за съвет за тези добавки против петна, които използвате. Почва се с яслата и съм сигурна, че това ще е началото на купища дрехи с петна. Та се чудя какво е добро на пазара.

# 54
  • Мнения: 851
Искам да попитам за серията Perwoll renew- дали са еднакви геловете като функция или е просто рекламен трик, че са няколко вида? Примерно за вълна, цветно и черно...И подходящ ли е за одеяла и дамаски или да ползвам нещо друго?

# 55
  • Мнения: 68 361
Искам да попитам за серията Perwoll renew- дали са еднакви геловете като функция или е просто рекламен трик, че са няколко вида? Примерно за вълна, цветно и черно...И подходящ ли е за одеяла и дамаски или да ползвам нещо друго?

Съдържат повече от ензима целулаза, доколкото си спомням, и това спомага тъканите да изглежат по-свежи. Откъм изпиране не бяха кой знае какво, доколкото си спомням.. Цветно и черно е едно и също за мен-все е цвят. За вълна би трябвало да са различен вид, без някои ензими, които да увреждат вълненото влакно..

За детски дрехи ползвам от година прах Денкмит ултрасензитив на дрогерии ДМ...изпира безотказно, детето ми е на 5г за справка... За малки деца е препоръчително всичко да се пере с прах за бяло, заради кислородните избелители Peace И това сме коментирали на дълго и широко...

# 56
  • Мнения: 175
Здравейте:) Днес видях в Била промоция на Ариел,кутия 60 пранета за бяло,има и за цветно-19 лв.Тези дни,се разхождах по Пюскюлиев(Варна) и с изненада мернах магазинче за перилни препарати,внос от Турция.Не съм влизала,че бях с детето но скоро мисля да го посетя Simple SmileПерсила ми за цветно,е към края си обаче съм в чуденка дали Ариел,дали друг.. newsm78

# 57
  • Мнения: 5 207
Peace Проба-грешка, другия път ще взема Скип
Защо? На нашия пазар има ОМО, което е по-добро от стандартния гръцки Скип, да не говорим, че се произвежда в същия завод в Румъния, така че няма да купиш нещо извънземно, а няма и да се налага да го пренасяш стотици километри.

Здравейте:) Днес видях в Била промоция на Ариел,кутия 60 пранета за бяло,има и за цветно-19 лв.Тези дни,се разхождах по Пюскюлиев(Варна) и с изненада мернах магазинче за перилни препарати,внос от Турция.Не съм влизала,че бях с детето но скоро мисля да го посетя Simple SmileПерсила ми за цветно,е към края си обаче съм в чуденка дали Ариел,дали друг.. newsm78
Не ти трябват турски прахове. Продават се в огромни чували, които лъжат, че взимаш нещо евтино, но всъщност дозата, която трябва да се слага, е два пъти по-голяма от на нашите прахове. Взимаш чувал от 6 кг и си казваш, че е много и е евтин, а всъщност ако спазваш дозата (което е задължително), ще изпереш 40 перални. Освен това качеството е като на нашите прахове, да не кажа, че нашите са и по-добри напоследък.
По-добре вземи нещо от нашите магазини - малки и компактни опаковки, качествен прах и редовно може да се купи прах на великолепна цена. Ето например този Ариел, който е 60 пранета за 19 лева, излиза 32 ст. на пране, което си е супер. В ДМ пък има промоция на прах Ариел, който е 6,99 лв. за 26 пранета, което е 27 ст. на пране и Персил, който излиза 38 ст. на пране. Просто великолепно! Ще влачиш турски чувалища и ще харчиш пари за огромно количество евтини пълнители, с които се постигат тези огромни дози от 150 грама/220 мл - няма смисъл.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 23:19 от Sekhmet

# 58
  • Мнения: 851


Съдържат повече от ензима целулаза, доколкото си спомням, и това спомага тъканите да изглежат по-свежи. Откъм изпиране не бяха кой знае какво, доколкото си спомням.. Цветно и черно е едно и също за мен-все е цвят. За вълна би трябвало да са различен вид, без някои ензими, които да увреждат вълненото влакно..


Благодаря ти. Изпрах си с какъвто съм взела, но нещо не ме очарова. Вълнените изглеждат и ухаят добре, но памучното стана твърдо и смачкано.

# 59
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 441
А кои прахове съдържат повече зеолити - турските или нашите?

Общи условия

Активация на акаунт