Отговори
# 420
  • Мнения: 638
И аз не мога да ги разбера как са тези седмици. Яз съм 18г.с. и един ден, което според мен е началото на 19 г.с., но според докторите това е 18г.с.  newsm78
А на ФМ съм чак на 02.11. Когато по изчисления ще съм в 21г.с. ( а по мои изчисления 22г.с.)
В крайна сметка това са само няколко дни и просто спрях да се чудя. Важното е като отида на преглед да ми кажат, че всичко е наред!

# 421
  • Варна
  • Мнения: 11
И аз не мога да ги разбера как са тези седмици. Яз съм 18г.с. и един ден, което според мен е началото на 19 г.с., но според докторите това е 18г.с.  newsm78
А на ФМ съм чак на 02.11. Когато по изчисления ще съм в 21г.с. ( а по мои изчисления 22г.с.)
В крайна сметка това са само няколко дни и просто спрях да се чудя. Важното е като отида на преглед да ми кажат, че всичко е наред!
Да през ден си мисля за това... те казват едно , едното приложение на телефона показва че съм 19-та седмица, другото пък 18-та..... А сега де? Simple Smile

# 422
  • Мнения: 140
При мен също има разлика в изчисляване на г.с., спрямо дата на последен цикъл. Лекарите казват, че съм с късна овулация и затова.
Да ви питам: имам час за фм в 20 г.с., някъде из темите тук четох, че може да съчетае с бхс 2, пак ли се дава кръв , как се съчетават, или ползвам прегледа и снимките от фм и отделно давам кръв за бхс някъде?!

# 423
  • Мнения: 730
А като сте на 34 години и 2 месеца...на колко казвате, че сте? На 34 или на 35:))))

# 424
  • София
  • Мнения: 1 509
А като сте на 34 години и 2 месеца...на колко казвате, че сте? На 34 или на 35:))))

Те затова някои казват, че карат 35 тата си година, да няма объркване Laughing

# 425
  • Мнения: 796
хаха , Мариана, разсмя ме  Mr. Green и аз на този принцип ги броя , както годините  Peace.
Мисля, че трябва да се гледа ехографа на колко изкарва бебо, калкулатори много и различни, аз по ехограф вкарах данни в мобилното приложение и не следя вече никакви калкулатори, а приложението ми "честити" влизането в нова седмица.  Crazy

# 426
  • Мнения: 730
Значи си в 17 седмица и караш 18 Joy
Я да ми обадиш тоя калкулатор, аз така и не намерих читав.
За седмиците, аз се доверявам на ехографа. Всъщност той си ме изкарва точно колкото съм , само размерите на бебетата варират, т.е. че съм  в еди коя си седмица а те отговарят на еди коя си, и оттам датата на раждане. Вече дръпнах с 5 дена напред:)))

# 427
  • Мнения: 140
Кое приложение ползвате, аз си изтеглих едно pregnacy+healthy интересно е, има и информация срещу 6, 50 лв.еднократно плащане

# 428
  • София
  • Мнения: 855
Аз ползвам Baby Center. Безплатно е, на английски. Всяка седмица дава гестационната възраст, плюс размера на бебето оприличен на плод или зеленчук, което много ме забавлява  Mr. Green   Тази седмица е голям колкото heirloom tomato, което като пуснах на Google images е един голям сбръчкан домат  Laughing
Има и различни статийки за четене според седмиците плюс описание на най-важните промени и картинки Simple Smile

# 429
  • Мнения: 256
Момичета, днес една позната от детската ми препоръча силно доктор Сигридов( а аз вярвам,че няма нищо случайно), понеже съм с по-рискова бременност, като сподели че бил страхотен човек и поне феталната да си направя при него. Видях в нета,че преглежда в Св Петка, но в сайта на клиниката не го открих нито на един от двата представени адреса. Моля ви който се следи при него да ми даде малко повече информация, ако искате и на лични.
За килограми няма да коментирам, понеже ми обхваща депресия  Crazy
Аз бях при него на БХС и се записах за ФМ пак при него. Сайта не е обновяван според мен и затова го няма. Много е обстоен, мил и обяснява подробно. Единственото е че малко тихо говори. До колкото разбрах от моето АГ той води основно рискови бременности. Няма да сбъркаш ако си запишеш час но имай в предвид че е доста пълен графика му и се чака много.

# 430
  • Мнения: 140
И приложението , което ползвам също показва седмиците с плодове, размери, изчислява дните, подобно на твоето е Simple Smile много сладко- има и 2д и 3 д снимки.
Дава и съвети за деня, днес ме съветваха да си намеря йога клас Simple Smile

# 431
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета! Как сте? Гледам доста сте изписали. Аз си записах за ФМ на 26,10, мисля че ще се падам 21+3 дни т.е 22седмица.
Относно темата ви за килограмите, аз започнах от 78кг (доста качих след 2-рия спонтанен мин. Година но само храната ме успокояваше), сега съм 70кг... за 2 месеца съм свалила 8кг. Но това че свалям не е по мое желание, просто съм на доста строга и стриктна диета заради диабета, и отделно си бия инсулин, което според лекаря ми спомага за свалянето на килограмите.
Аз се надявам вече на 26 да ми кажат и пола.

# 432
  • София
  • Мнения: 326
Аз си броя седмиците от началото на последния цикъл - т. е. почвам от 0 дни и така до 7 е една навършена седмица. После една седмица + един ден до +7 дни и стават две навършени седмици и т. н. . При лекарите винаги ми потвърждават седмиците+дните, отделно размера на бебето може да отговаря на повече или по-малко седмици и дни. За да няма недоразумения дали се броят започнати или навършени седмици, си пише Късен БХС се прави от 16 гс +0 дни до 18гс+6дни, ФМ най-добре от 20гс+0дни до 22гс+6дни. Терминът е 40гс+0дни, т.е. навършване на 40-та седмица.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 20:52 от pepita28

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Аз днес влизам в 16г.с.и цял ден усещах бебето Simple Smile .Аз си смятам по цикъл,че по ехографа съм със седмица напред.
С първата качих 30 и ги свалих,с втората 22 и почти ги свалих,та не ги мисля килограмите.

# 434
  • Мнения: 18 587
Аз ще правя ФМ в 19 и малко,както и скрининга,това означава ли,че ще закъснея.На мен ми пише за втора ФМ 18-20,първо минавам на ултразвука,а после ми вземат кръв,тоест скрининга,вече съм в 17-та.Така и не разбрай разликите между Бхс и Фм.Пише ми в протокола от 18,до 20,втора ФМ. Ох,не се научих, че е различно и сега съм го изпуснала. Но тя докторката ми каза тогава да дойда  Thinking
Биохимичен скрининг във II-ри триместър на бременността (15 до 19+3 г.с.) БХС II пише,че е.

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 23:35 от Miss_Bingley

Общи условия

Активация на акаунт