Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 99 022
  • 781
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 251
Здравейте, бременна съм в 24 гс и вчера си пуснах В12 и вит. Д!
В 12 - 330. 90 pmol/ l реф. с-ти 145-569
Вит. D - 33.29 ng/ ml реф. С-ти 20.60 - 50.00
Днес ги показах на следящото ме АГ и каза че са в граници и нищо да не взимам за тях. Тук чета обаче, че В 12 трябва да е около 500 и моето ми изглежда ниско. Бихте ли споделили д- р Сигридов какви стойности казва, че са нормални през втори семестър!

# 256
  • Мнения: 16 871
Сигридов търси стойности над 600-700. Вит. Д също е нисък. Имай предвид, че тепърва ще се задълбочават дефицитите с напредване на бременността. 

# 257
  • Мнения: 251
Благодаря,Верче!  Лошото е че не мога да отида при Сигридов в София, а ме е страх на своя глава да започна приема му.

# 258
  • Мнения: 16 871
Е вземи си спрейче, не е като да си назначиш инжекции. Нищо няма да ти стане.

# 259
  • Мнения: X
Здравейте, днес си пуснах изследвания за витамин Б12 и Д. Резултатите са следните:
Б12 - 194 (141-489)
Д - 38 (50-120)
Преди 2м си пусках и всичко беше наред. Кога са паднали толкова не знам. Тъй като съм в 36г.с не знам какво да правя. Какво да пия?

# 260
  • Мнения: 16 871
Колко да са били наред, 100% пак в дефицит. Това твоето си е направо за инжекции. Консултирай се с лекар.

# 261
  • Мнения: 236
Момичета, здравейте!
Днес открих тази полезна тема, ровейки в нета за Вит Д.
Аз съм бременна в 28+2 и се опитвам сама да си следя витамините, защото моето АГ не се впечатлява от тях много. Тази седмица си изследвах Б12,D, Б9,Б6, желязо, хемоглобин и общ белтък, помествам резултатите си.
Б12 551.9pmol/l реф. С-ти 145.4-569
Вит Д 21.73ng/ml.
Б9(фолиева) 44.8ng/ml. 4.6-34.8
Б6 още го чакам, но преди месец бе завишен, при Горна граница 30, моят беше 60
Желязо 20.98
Хемоглобин 125g/l
Общ белтък 66.4g/l. 66-87
Заради завишената фолиева АГто ми каза да си спра Вит за бременни(там се съдържа 800единици) и ми изписа 30к Вигантол седмично, което ми се струва малко. Относно желязото, хемоглобина и общият белтък е доволна, но аз не съм много сигурна за желязото, вие какво мислете?
Само да вметна, че преди бремеността ми имах тежък недостиг на Вит Д и по предписание на американски доктор го вдигнах за две седмици като приемах по 20 000единици дневно, след което го задържах около 50 с прием на по 5000единици дневно. Само, че сега съм бременна и не съм толкова смела.
Еших да взимам по 10 000 единици дневно и да си пусна изследване след две седмици, но колко трябва да ми е Вит Д според вас.
Звънях на Русев за час, но ми дадоха чак за 04/09.
Извинете за дългият пост, но имам нужда да чуя мнението ви.

# 262
  • Мнения: 310
Доста добри изследвания за 28 гс. Единствено вит. Д трябва да го вдигнеш. Според лабораторията. Мисля че си ги пускала в Бодимед, та там си в норма, но е хубаво да е над 30. Когато моето вит Д беше с такива като твоите стойности по
пиех по 6капки вигантол сутрин с мазна храна. Желязото ти е супер. Продължавай в същия дух. Желязото е хубаво да е над 20. А твоето е такова, а и не изключвам факта, че си в напреднала бременност. Супер си!

# 263
  • Мнения: 236
Доста добри изследвания за 28 гс. Единствено вит. Д трябва да го вдигнеш. Според лабораторията. Мисля че си ги пускала в Бодимед, та там си в норма, но е хубаво да е над 30. Когато моето вит Д беше с такива като твоите стойности по
пиех по 6капки вигантол сутрин с мазна храна. Желязото ти е супер. Продължавай в същия дух. Желязото е хубаво да е над 20. А твоето е такова, а и не изключвам факта, че си в напреднала бременност. Супер си!
Много благодаря, дано и Вит Д да вдигна и да удържа положението до край🌺

# 264
  • София
  • Мнения: 5 466
И на мен ми се струва,че за 28 седмица,резултатите са супер!
Б6 и Б9 са ми пускани само в малките седмици.После пиех по една супена лъжичка бирена мая на люспи (съдържа всички витамини от Б групата) и периодично пусках само б12 (от Б-тата)

# 265
  • Мнения: 26
Здравейте момичета.И аз се включвам. Пуснах си изследвания и резултатите са следните.
Витб12-  389
Фолиева киселина- 16.9
Вит Д- е много нисък- 12 при долна граница 10.
Изследвах си и хомоцистеина- който е 15, при горна граница 16.
Тези резултати са контроли, като преди месеци бяха доста по- ниски-особено фолиевата,беше 5.  Приемам сублигвални таблети от б12 и мета фолиева киселина. Сега трябва да включа нещо за Вит Д. Какво ще ми препоръчате.  Simple Smile
П.С  Не съм бременна още, но правя опити:)

# 266
  • Мнения: 16 871
Аз много бързо вдигнах Д с таблетките на Допелхерц.

# 267
  • Мнения: 547
С течна форма най-бързо се повлияват резултатите. Аз пия Вигантол, 10 капки дневно с по-мазно хранене или пиеш Омега 3 преди капките.

# 268
  • Мнения: 16 871
Това е относително,  някои хора не се повлияват от Вигантол, така че не абсолютизирайте.

# 269
  • Мнения: 26
Момичета, кога според вас трябва да пусна контрола на вит Д. И трябва ли да спирам приема преди изследването. Вие как процедирате.

Общи условия

Активация на акаунт