RYANAIR - 4

  • 108 954
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 202
За по-малките деца може да се внася вода на летищата. Внасяли сме тук и в Испания. Не знам обаче до каква възраст е това. Иначе се купува след секюрити контрола.
Иначе за храната и водата в самолетите, не знам защо въобще трябва да се коментират тези неща. Това е политиката на лоу коста от край време, аз летя с уиз от поне 10 г. и винаги е било така. Колкото и да е скъпа една вода на летището с купуването й пак не може да се стигне цената на нормален билет. Който пък огладнява си прави сандвичи от вкъщи и така  ooooh!
Миналата година пътувахме до Валенсия с 2те деца и едната ни чанта беше пълна с храна, никой не остана гладен, а полетът е 3 часа, преди това още 2 на летището.

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 15:58 от red shoe

# 31
  • София
  • Мнения: 4 122
За по-малките деца може да се внася вода на летищата. Внасяли сме тук и в Испания. Не знам обаче до каква възраст е това. Иначе се купува след секюрити контрола.
Иначе за храната и водата в самолетите, не знам защо въобще трябва да се коментират тези неща. Това е политиката на лоу коста от край време, аз летя с уиз от поне 10 г. и винаги е било така. Колкото и да е скъпа една вода на летището с купуването й пак не може да се стигне цената на нормален билет. Който пък огладнява си прави сандвичи от вкъщи и така  ooooh!
Миналата година пътувахме до Валенсия с 2те деца и едната ни чанта беше пълна с храна, никой не остана гладен, а полета е 3 часа, преди това още 2 на летището.

Ами детето е на 3 г. явно ще им пиша директно на Райън за да разбера. Иначе за храната грам не се притеснявам. За 1 или 2 часа няма да толкова проблем да изчакаме.

# 32
  • Мнения: 4 032

Ами детето е на 3 г. явно ще им пиша директно на Райън за да разбера. Иначе за храната грам не се притеснявам. За 1 или 2 часа няма да толкова проблем да изчакаме.
Не мисля че Райън ще ти помогнат. Това е на митническа проверка. Там не се интересуват с коя авиокомпания си, за тях са важни правилата на летището. Понеже и аз ще летя в петък с 3 годишно, ще взема шише вода, най-много да ми го изхвърлят, няма да е кой знае каква загуба

# 33
  • Мнения: 2 590
Водата за деца е до 2г и то не да се прекалява, а съобразено с продължителността на полета и нуждата на детето. На всеки е ясно, че дете на 2г няма да може за 2-3 часа да изпие да речем няколко шишета от 500мл.
За дете на 3г. на какъвто служител по сигурността попаднете. Аз лично съм майка и се смилява и пускам и на 3 годишни.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 122

Ами детето е на 3 г. явно ще им пиша директно на Райън за да разбера. Иначе за храната грам не се притеснявам. За 1 или 2 часа няма да толкова проблем да изчакаме.
Не мисля че Райън ще ти помогнат. Това е на митническа проверка. Там не се интересуват с коя авиокомпания си, за тях са важни правилата на летището. Понеже и аз ще летя в петък с 3 годишно, ще взема шише вода, най-много да ми го изхвърлят, няма да е кой знае каква загуба

Тогава ще се свържа с митниците да ги питам. Така е супер тъпо.....няма как да не взема вода за детето, а да купувам от летище не ме кефи, но в краен случай и това ще направя ако няма друг вариант.

# 35
  • Мнения: X
, а да купувам от летище не ме кефи,

И защо? Същата вода като от магазина е.
Това са си международни правила за сигурност, а не приумица на Раян. Има няколко кафета на летището. При това прекрасно заредени.

И за последен път: Не, не са ми давали бутилка през целия полет на България еър. Наливна водица от големи бутилки минерална вода. Не че е важно. За мен е без значение. За сведение Австрийците за ужасната цена до Виена дават 3 крекера и чашка сок. И не искам топла храна и тристепенно меню, но този въпрос е точно толкова неадекватен, колкото и въпроса дали още не дават безплатни неща в лоу коста.

# 36
  • Мнения: 24
Нали затова са евтини билетите.. лишаваш от някой глезотии и пътуваш евтино. Никога не ми е пречило (над 10 полета с уиз и за сега 1 с райън). Между другото и с която и компания да летиш, на проверката пак няма да вкараш вода за детето и докато си чакаш пред гейта, ако е жадно ще купиш за 3 лв....

С райън летиш до Лондон за 9,99евро + вода за 2 евро = 11,99, с луфтханза летиш за 70 евро и получаваш сандвич + кола + кафе. Кое избираш?

Снимката отдолу е от полета ми с луфтханза:

# 37
  • София
  • Мнения: 4 122
, а да купувам от летище не ме кефи,

И защо? Същата вода като от магазина е.
Това са си международни правила за сигурност, а не приумица на Раян. Има няколко кафета на летището. При това прекрасно заредени.

И за последен път: Не, не са ми давали бутилка през целия полет на България еър. Наливна водица от големи бутилки минерална вода. Не че е важно. За мен е без значение. За сведение Австрийците за ужасната цена до Виена дават 3 крекера и чашка сок. И не искам топла храна и тристепенно меню, но този въпрос е точно толкова неадекватен, колкото и въпроса дали още не дават безплатни неща в лоу коста.

Не казвам, че водата е лоша. Просто за мен е прекалено да давам двойна или тройна цена за вода.

# 38
  • Мнения: 3 020
Наистина ли при евтини билети, 1 страница ще бъде пълна с коментари за 3 лв. за вода? На безмитния магазин може да намерите за 1 евро /2 лв./.

# 39
  • Мнения: 505
Не мисля, че е проблем 2-3 евро да си вземеш кроасан, вода или друга напитка в самолета... Пътувал съм с България Еър... пълен кошмар от към обслужване и хигиена Simple Smile)

Летял съм и с Уиз и с Райън, не помня конкретни цени, но май в самолетите на уиз цените бяха по-евтини Simple Smile
Но...! При цена на билет 8-15 евро и обяд ли искате? Жена ми е влюбена в кроасаните им Simple Smile

Мисля, че темата за трансферите ще е интересна, за сега мога да споделя само за Малпенса - до гарата в Милано е 8 евро с terravision, през час са, около 45-50 мин е пътя.

Е 2-3 евра за кроасан, 2-3 евра за вода (да не говорим за сок или друго)  те си се тупат парите и накрая евтиния билет всъщност не е чак толкова евтин Simple Smile
От Бг ер оплакване нямам, не съм забелязала некачествено обслужване, напротив. Simple Smile
А за храната в Луфтханза ме изненадваш, летя често до Германия с тях и получавам един сандвич - пакетиран и напитка. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 590
Алекс, няма смисъл да се свързваш с Митницата, тях водата не ги засяга. Водата ви я изхвърлят службата по сигурност на летището, т.нар. секюрити. Ако попаднете да благосклонен служител може и да ви пусне вода за 3г. дете.

# 41
  • Мнения: X
 
Наистина ли при евтини билети, 1 страница ще бъде пълна с коментари за 3 лв. за вода? На безмитния магазин може да намерите за 1 евро /2 лв./.

 Peace
Предлагам да приключим темата с това:

София - Атина началото на декември, двупосочни на човек.
БГеър - 203,20 лв.
Раян - 19,98 лв.( с чекиран голям багаж 65,98 евро)

Ще ми останат и за 10 води по 3 лв. на летището.

# 42
  • Мнения: X

Ами детето е на 3 г. явно ще им пиша директно на Райън за да разбера. Иначе за храната грам не се притеснявам. За 1 или 2 часа няма да толкова проблем да изчакаме.
Не мисля че Райън ще ти помогнат. Това е на митническа проверка. Там не се интересуват с коя авиокомпания си, за тях са важни правилата на летището. Понеже и аз ще летя в петък с 3 годишно, ще взема шише вода, най-много да ми го изхвърлят, няма да е кой знае каква загуба

Не е на митническата проверка (червения и зеления коридор - там се декларират поделжащи на деклариране неща като много пари в брой, а не течности) и няма нужда да се свързвате с митницата, а е на проверката на сигурността (security check) - първата проверка след чек-ин-а. Ако го вземеш, извади и го покажи, а не го оставяй в чантата, защото ще го видят и ще те накарат да го вадиш и показаваш, и така ще се забавиш.  

Сега видях, че Бенджолина е коментирала същото за митницата  Peace

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 17:51 от Анонимен

# 43
  • Мнения: X

От Бг ер оплакване нямам, не съм забелязала некачествено обслужване, напротив. Simple Smile
А за храната в Луфтханза ме изненадваш, летя често до Германия с тях и получавам един сандвич - пакетиран и напитка. Simple Smile


И аз така за България еър Simple Smile

И за Луфтханза също за мен е изненада - летяхме с тях през юни тази година с прекачване (тоест общо четири полета) и нито веднъж не дадоха нещо по-различно от сандвич. Тези топли подноси ги помня, но ги даваха преди доста години, още по времето на визовите пътувания - освен ако не говорим за презокеански полет или за бизнес-класа.

И за последен път: Не, не са ми давали бутилка през целия полет на България еър. Наливна водица от големи бутилки минерална вода. Не че е важно. За мен е без значение. За сведение Австрийците за ужасната цена до Виена дават 3 крекера и чашка сок. И не искам топла храна и тристепенно меню, но този въпрос е точно толкова неадекватен, колкото и въпроса дали още не дават безплатни неща в лоу коста.

Знам за австрийците Simple Smile - те са едни от най-стиснатите на храна, но има и по-стиснати от тях - SAS дори и това не дават, ами всичко се купува на борда - като в лоукост. Защо да е неадекватен въпросът - повечето "нормални компании"  дават сандвичи на кратките полети (не през океана), а някои и това не дават (австрийците и скандинавците). А едно време даваха топла храна Simple Smile За лоу-коста е ясно.

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 17:59 от Анонимен

# 44
  • Мнения: 1 476
Подобен поднос имах миналата година на полет София-Лондон на Бритиш еъруейз /не бизнес класа/  Peace

Общи условия

Активация на акаунт