RYANAIR - 4

  • 108 942
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 690
IBERIA-този Април, полет Мадрид-Лисабон също не дадоха нито вода, нито храна. Цена на билета  НЕ-лукост

# 46
  • Мнения: 42
И аз благодаря за новата тема. Ще си задам въпроса за тълкуването на това отново:
За клиентите, закупили място, чек-ин ...
т.е. тези, които са доплатили за да си изберат конкретно място в самолета, правилно ли разбирам?

За какво става въпрос за купилите си места и чек ина? Ние си купихме места.Моля,пояснете.
Пак повтарям въпроса.Моля някой да отговори за какво става въпрос.?

# 47
  • Мнения: 19 005
И аз благодаря за новата тема. Ще си задам въпроса за тълкуването на това отново:
За клиентите, закупили място, чек-ин ...
т.е. тези, които са доплатили за да си изберат конкретно място в самолета, правилно ли разбирам?

За какво става въпрос за купилите си места и чек ина? Ние си купихме места.Моля,пояснете.
Пак повтарям въпроса.Моля някой да отговори за какво става въпрос.?

Ако закупите места, може да се чекирате 30 дни преди полет, ако не - 7 дни преди полета се чекирате и получавате безплатни места, но не можете да ги избирате.

# 48
  • Мнения: 602
И Бритиш е в кюпа с лоукост компании по въпроса с безплатната храна http://www.mediapool.bg/patnitsite-na-british-earuiez-veche-shte … a-news254683.html

# 49
  • Мнения: 4 314
Всички компании режат от допълнителните безплатни услуги, вече и Бритиш ще продават храната, Иберия от доста време го правят, Бритиш, Луфтханза и други не включват багаж в най-ниските тарифи, така че разлика скоро няма да има.
Освен това за полети от 1-2 часа храната не е от съществено значение, ако някой е гладен може да си купи сандвич, вместо да чопли 3 бисквитки.

# 50
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема! Hug
С пожелание за много евтини и хубави дестинации!  bouquet

# 51
  • Мнения: X
И аз благодаря за новата тема. Ще си задам въпроса за тълкуването на това отново:
За клиентите, закупили място, чек-ин ...
т.е. тези, които са доплатили за да си изберат конкретно място в самолета, правилно ли разбирам?

За какво става въпрос за купилите си места и чек ина? Ние си купихме места.Моля,пояснете.
Пак повтарям въпроса.Моля някой да отговори за какво става въпрос.?

Ако закупите места, може да се чекирате 30 дни преди полет, ако не - 7 дни преди полета се чекирате и получавате безплатни места, но не можете да ги избирате.

Точно  Peace безплатните места са където ти определи компанията/софтуера при чек-ин. И не са на първите редове, които са по-скъпи.
Някой назад май беше го казал това newsm78

Подобен поднос имах миналата година на полет София-Лондон на Бритиш еъруейз /не бизнес класа/  Peace

Късметлии Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 22:02 от Анонимен

# 52
  • София
  • Мнения: 6 550
Благодаря за темата !

# 53
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Алекс, няма смисъл да се свързваш с Митницата, тях водата не ги засяга. Водата ви я изхвърлят службата по сигурност на летището, т.нар. секюрити. Ако попаднете да благосклонен служител може и да ви пусне вода за 3г. дете.
Точно! Или вземаш от бебешките шишета от по 100 мл и пълниш няколко, колкото побере пликчето.

# 54
  • Мнения: 1 380
Не мисля, че е проблем 2-3 евро да си вземеш кроасан, вода или друга напитка в самолета... Пътувал съм с България Еър... пълен кошмар от към обслужване и хигиена Simple Smile)

Летял съм и с Уиз и с Райън, не помня конкретни цени, но май в самолетите на уиз цените бяха по-евтини Simple Smile
Но...! При цена на билет 8-15 евро и обяд ли искате? Жена ми е влюбена в кроасаните им Simple Smile

Мисля, че темата за трансферите ще е интересна, за сега мога да споделя само за Малпенса - до гарата в Милано е 8 евро с terravision, през час са, около 45-50 мин е пътя.
Може ли да ми обясниш, излизайки от летището, откъде хващаш шатъла, който пътува до Ц.гара ?
Както и на време ли се изпълняват полетите до Милано и обратно.
Благодаря.

# 55
  • София
  • Мнения: 402
Вчера се прибрахме от Пиза и давам малко информация по отношение на багажа. Нито в София, нито в Пиза някой си направи труда да измерва големината на багажа. Имаше хора с видимо по-обемни чанти, но нито веднъж не накараха някой да го слага в клетките за тази цел. Не казвам, че това е правило, а просто споделям при нас как се случиха нещата. На летището в Пиза докато чакахме след паспортния контрол мина един служител и предложи да ни вземат багажа и да го сложат в при чекирания багаж на самолета. Вероятно 90% от всички пътници бяха само с ръчен багаж и по тази причина горе става борба за място за куфарите  Laughing
По отношение на трансфера: ние ползвахме автобус Lam Rossa, който спира буквално пред изхода на летището и има много спирки по пътя си. Предпоследната е Duomo, където е кулата. Ако си купиш билет от автомат цената е 1,50 евро и важи 60 минути. Ако си го купиш от шофьора, цената е 2 евро.

Няма шатъл от Аерогарата до Централна гара. Има шатъл, който придвижва пътниците между двата терминала.

Последна редакция: ср, 05 окт 2016, 06:59 от *LIONESS*

# 56
  • Мнения: 43
Само да попитам ,когато се регистрираш за полета кой документ да отметна ID card или паспорт защото на ID card не виждам държава на издаване да има България ,а аз нямам задграничен паспорт

# 57
  • Мнения: 19 005
EEA card мисля, че беше българската лична карта, но някой да потвърди

# 58
  • София
  • Мнения: 402
EEA card мисля, че беше българската лична карта, но някой да потвърди
Национални лични карти се издават на своите граждани от правителствата на всички държавите-членки на Европейския съюз. Гражданите, които притежават национална карта за самоличност, които са членки на European Economic Area (EEA)/Европейското икономическо пространство/ може да я използват не само като документ за самоличност в рамките на собствената си страна, но и като документ за пътуване , за да упражнят правото си на свободно движение в European Economic Area (EEA).

# 59
  • Мнения: 18 398
В Пиза съвсем спокойно може да се вземе и пеша разстоянието от аерогарата до централната част. Нашият хотел беше там, тротоарите са чудесни за влачене на куфар с колелца (ние бяхме само с такива за ръчен багаж).

Общи условия

Активация на акаунт