Ирина или Изабела?

  • 7 252
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 389
Имах навремето позната - Ирма, ако ти допадне... и значи справедлива Wink
Ирма не е ли съкратено от Ирмена?  Rolling Eyes
При нея си беше цялото име, уж в корените си някъде там е германско.

# 31
  • Мнения: 3 165
Ирина,Ирена = Ира  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 1 324
Ирина/Ирена ми звучат грубо. Никога не съм ги харесвала. Ирен почти ми харесва. Изабел/Изабела са ми романтични, красиви имена, но може да звучат абсурдно с последващите бащино име и фамилия. Ира асоциирам с военната групировка. Изобщо "И" е трудна буква за женско име  Laughing

# 33
  • Мнения: 573
Ако имам дъщеря, бих я кръстила Ирина, синът ми е Борис Simple Smile Само се надявам да не й викат Рени...другите два варианта за имена не ми допадат изобщо, особено Изабела.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 311
Изабела ми харесва повече, но Ирина стои по-добре до Станимир. Галените Ирка и Иринче обаче изобщо не ми харесват. Дано не й казват така, ако се казва Ирина.  Дъщеря ми е Вяра и колкото и да повтарям, че тя е просто Вяра, масово й казват Верчето или Вярка  ooooh!

# 35
  • Мнения: 18 059
Защо трябва да си приличат имената на децата  newsm78 За да стоят добре на табелката на вратата  newsm78 Виж с бащиното и фамилното да, все пак това е едно цяло. Да не са пакетна промоция нещо тия деца  newsm78 Моите въобще не съм ги съчетавала по този признак, сега го чувам

# 36
  • Мнения: 11 747
Ако се търсят и други с И - Иглика - напоследък са модерни такива имена, по- български, леко фолклорни; Ирис - много го харесвам, дори го обмислях за моята дъщеря.

# 37
  • София
  • Мнения: 710
Гръцкото Ирини не ви ли харесва? Означава мир Peace

# 38
  • Варна
  • Мнения: 31
Нищо друго с И не се търси, всичко е намерено  Laughing Но ви благодаря за предложенията Simple Smile
Истината е, че разучих почти всички съществуващи имена с И, само до африканските племена не съм стигнала още. Имаше много интересни, макар и малко странни имена, но значенията на някои са отблъскващи, а и звучат изчанчено и често ще се бъркат. Примерно: Идалина, Ирия, Ирая, Илара, Ириана и т.н.
raja_nikol, разбира се, че не са пакетна промоция децата, няма нужда да се изказвате грубо. Лично на мен, ми допадат имена, които са сходни по произход или звуково съчетани, но второто не е задължително, не следя някаква мода и т.н.
rib4e, и на мен това Ирка ми е малко странно. Надявам се, ако я кръстим Ирина, да се наложи галеното Ира, а докато бебе, ще я лигавим с Ири  Laughing Laughing
Letsgo, наистина И е много трудна буква. Особено като почнеш да ровиш и да им гледаш значенията, а  и не само това, де. Точно заради тази романтика и женственост, която я има в Изабела, започнахме да го обмисляме, но презимето и фамилията... ОХх, български отвсякъде  Crazy
Yoanny, ударението Ирѝни ли е?

# 39
  • София
  • Мнения: 23 168
Защо трябва да си приличат имената на децата  newsm78 За да стоят добре на табелката на вратата  newsm78 Виж с бащиното и фамилното да, все пак това е едно цяло. Да не са пакетна промоция нещо тия деца  newsm78 Моите въобще не съм ги съчетавала по този признак, сега го чувам

Наскоро имаше друга тема за имена.Авторката бременна с първо бебе,питаше за женско име,но много държеше да се съчетава с мъжкото,което е измислила,ако има син един ден.  Tired Не го разбирам и аз това.

# 40
  • Мнения: 18 059
Не исках да съм груба, извини ме ако така съм прозвучала  Heart Eyes И на моята едната не е българско / справка ника ми  Wink/ свикнахме с бг комбинацията Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 4 379
Дъщеря ми се казва Ирина. Означава "мир", затова най-вече го избрахме, има имен ден на 5-ти май. А и няма да я наричат Рени, което при Ирена е вариант, а на мен не ми харесва. Но това съм аз, ти ще си решиш най-добре.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 31
Не исках да съм груба, извини ме ако така съм прозвучала  Heart Eyes И на моята едната не е българско / справка ника ми  Wink/ свикнахме с бг комбинацията Peace

Не, няма проблем  Simple Smile Рая и Никол изобщо, ама изобщо не звучат налудничаво и странно едно друго. Никол толкова е навлязло в последните години, че си звучи българско отвсякъде. Макар че не си мислила за съчетание, пак се е получило такова, защото за мен си пасват  Simple Smile Ама моя Станимир с една Изабела за сестра ще е май странен, има да се чудят дали са от една майка или баща  Laughing
Светулчица, така като гледам, Ирина ще е  Party

# 43
  • Мнения: 1 084
Изабела е много нежно, макар че повечето тук посочват Ирина.  Hug

Но и едното и другото име са много хубави, което и да изберете според мен няма да сбъркате.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 168
Ама моя Станимир с една Изабела за сестра ще е май странен, има да се чудят дали са от една майка или баща  Laughing


Хаха,аз пък никога не бих си помислила такова нещо.  Grinning Живо и здраво да е,каквото вие най-на сърце-него изберете.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт