Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 92 315
  • 751
  •   1
Отговори
# 390
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Моето предложение – бананово шоколадови мъфини.

½ ч. олио
2 яйца
½ ч. захар
3 намачкани банана
¼ ч.л. екстракт ванилия, аз слагам 2-3 ванилийки, ако нямам екстракт
1 и ⅔ ч. брашно
1 ч.л. бакпулвер
½ ч.л. сода бикарбонат
¼ ч.л. канела
¼ ч.л. сол
1 ч. шоколадов чипс. Ако нямам на разположение, купувам 2 обикновени шоколада и го нарязвам на малки квадратчета.

Към шоколада се добавят 1-2 лъжици от брашното и се омесват хубаво, това предотвратява чипсът да потъне на дъното на сместа. В голяма купа се намачкват бананите, добавя се олиото, яйцата, захарта и екстрактът от ванилия. Сместа се бърка докато съставките се смесят. Аз бъркам на ръка с бъркалка и не си играя много, много Mr. Green Добавят се сухите съставки – брашно, бакпулвер, сода, сол, канела, ако се използва ванилия на прах тук е моментът да се добави. Най-накрая слагаме и шоколадовия чипс. Много е важно да внимаваме да не пребъркаме сместа. Разпределя се в чашките за печене и печем на 200 °C предварително загрята фурна за 18-20мин.

Много са лесни, има видео в линка по горе, не трябва миксер... а са много вкусни Simple Smile

# 391
  • София
  • Мнения: 11 051
Привет!
Извинявам се ако не съм в правилната тема.
Вчера най-после се сдобих с тава за мъфини и съответно днес искам да пробвам.
За това ви моля за изпробвана рецепта за мъфини.

Благодаря! bouquet


Препоръчвам ти тези Нежни портокалови мъфини с шоколад

# 392
  • Мнения: 3 743
Здравейте,

с какво да направя червени пръски от "кръв" по торта? Ще стане ли сока от консерва с цвекло на Бондюел да го объркам с малко пудра захар?

Мерси предварително  Hug

Да, сигурно ще стане, а може и малко желатин да добавиш да се разлее по-ефектно Wink

# 393
  • Мнения: 5 167
Ще панирам паламуд. Панировката каква трябва да бъде - смес от брашно и яйца или да овалвам парчетата поотделно в брашно, после в яйца и пак в брашно?
Не съм правила досега, дайте ми съвет  Hug

Аз първо овалвам в брашно, след това потопявам в разбито яйце и накрая овалвам в галета.

 bouquet Благодаря!

# 394
  • Мнения: 1 320
Съпругът ми купил свински ребра, а аз не съм фенка  на такъв вид месо  ooooh!. Как и с какво да ги приготвя? Да ги запечатам или сваря предварително?  Приемам предложения  Hug.

# 395
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Искам да приготвя заек. Цял или на парчета, печен или задушен в гювеч? Видях какви ли не рецепти и не мога да взема решение.  newsm78

Имате ли някоя добра и изпитана рецепта? И жилаво ли е месото на заека, че да си призная, яла съм само два или три пъти такова месо и не помня съвсем?

# 396
  • Русе
  • Мнения: 5 271
Привет!
Извинявам се ако не съм в правилната тема.
Вчера най-после се сдобих с тава за мъфини и съответно днес искам да пробвам.
За това ви моля за изпробвана рецепта за мъфини.

Благодаря! bouquet


http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/07/blog-post_6.html

Съпругът ми купил свински ребра, а аз не съм фенка  на такъв вид месо  ooooh!. Как и с какво да ги приготвя? Да ги запечатам или сваря предварително?  Приемам предложения  Hug.

По тази рецепта. Само вместо бяло, слагате червено вино в маринатата, и без риган и розмарин.

Скрит текст:

Искам да приготвя заек. Цял или на парчета, печен или задушен в гювеч? Видях какви ли не рецепти и не мога да взема решение.  newsm78

Имате ли някоя добра и изпитана рецепта? И жилаво ли е месото на заека, че да си призная, яла съм само два или три пъти такова месо и не помня съвсем?

Пълнен заек на фурна

Скрит текст:

# 397
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Искам да приготвя заек. Цял или на парчета, печен или задушен в гювеч? Видях какви ли не рецепти и не мога да взема решение.  newsm78

Имате ли някоя добра и изпитана рецепта? И жилаво ли е месото на заека, че да си призная, яла съм само два или три пъти такова месо и не помня съвсем?

Пълнен заек на фурна

Скрит текст:


Много ми хареса рецептата. Щом остава сочно месото, ще го направя по нея.  Simple Smile Благодаря!

# 398
  • София
  • Мнения: 5 606
Дайте някоя изпитана рецепта за лазаня с кайма, че купих кори. Малко ме е срам да си призная, ама до сега никога не съм правила, а децата обичат. И като кажат лазаня-поръчвам  Embarassed

# 399
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
Дайте някоя изпитана рецепта за лазаня с кайма, че купих кори. Малко ме е срам да си призная, ама до сега никога не съм правила, а децата обичат. И като кажат лазаня-поръчвам  Embarassed
Моят начин е следния-приготвям каймата,като я запържвам с мазнина,добавям дом.пюре или сос,гъби,подправки-риган,мащерка,черен пипер,сол. Сос бешамел от масло/олио,2с.л.брашно и пр.мляко,сол. В правоъгълна тавичка слагам малко олио и дом.сос,ред кори,отгоре от каймата,наст.кашкавал,бешамел,кори и т.н.,...на последните отгоре слагам бешамел,пече се около 30мин.и се слага отново настърган кашкавал леко да се разтопи и запече.

# 400
  • София
  • Мнения: 5 606
Дайте някоя изпитана рецепта за лазаня с кайма, че купих кори. Малко ме е срам да си призная, ама до сега никога не съм правила, а децата обичат. И като кажат лазаня-поръчвам  Embarassed
Моят начин е следния-приготвям каймата,като я запържвам с мазнина,добавям дом.пюре или сос,гъби,подправки-риган,мащерка,черен пипер,сол. Сос бешамел от масло/олио,2с.л.брашно и пр.мляко,сол. В правоъгълна тавичка слагам малко олио и дом.сос,ред кори,отгоре от каймата,наст.кашкавал,бешамел,кори и т.н.,...на последните отгоре слагам бешамел,пече се около 30мин.и се слага отново настърган кашкавал леко да се разтопи и запече.
Доли, благодаря ти  Hug

# 401
  • Мнения: 1 320
Дайте някоя изпитана рецепта за лазаня с кайма, че купих кори. Малко ме е срам да си призная, ама до сега никога не съм правила, а децата обичат. И като кажат лазаня-поръчвам  Embarassed

Приготвям Рулца с кори за лазаня по този начин:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=465549.msg … 85760#msg14185760



Искам да приготвя заек. Цял или на парчета, печен или задушен в гювеч? Видях какви ли не рецепти и не мога да взема решение.  newsm78

Имате ли някоя добра и изпитана рецепта? И жилаво ли е месото на заека, че да си призная, яла съм само два или три пъти такова месо и не помня съвсем?

Тази рецепта си я копнах и винаги я ползвам:
ЗАЕШКО В ГЪРНЕ

1 заек или 6 бутчета
2 кафени чашки олио
2 с.л. червен пипер
2 с.л. брашно
2-3 дафинови листа
6-7 скилидки чесън
1 ч.л. чубрица
сол

В гювеч или йенска тенджера сипвате на дъното едната кафена чашка мазнина. С другата чашка правите кашица с брашното, червения пипер и чубрицата. Посолявате хубаво всяко парче заек и топите в кашата. Редите в гювеча, като слагате между парчетата чесън и дафинов лист. Заливате с вода, докато се покрие месото. Слагате капака и печете до изпаряване на водата. Остава много вкусен, гъст сос, който върви чудесно с картофено пюре или ориз, като с него заливате и мръвките при поднасянето. Става много лесно, винаги без грешка и може да ползвате тази кашица за всякакво месо.  

Благодаря на i_peych !!

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 22:03 от doroty3

# 402
  • София
  • Мнения: 5 606
Дороти, благодаря! Това остава за следващия път да го пробвам. Записах го. Само можеш ли да ми кажеш приблизително колко време печеш?
Все ми се струва, че тия кори ще си останат сурови, която и рецепта да чета  ooooh!

# 403
  • Мнения: 363
Искам да приготвя заек. Цял или на парчета, печен или задушен в гювеч? Видях какви ли не рецепти и не мога да взема решение.  newsm78

Имате ли някоя добра и изпитана рецепта? И жилаво ли е месото на заека, че да си призная, яла съм само два или три пъти такова месо и не помня съвсем?
Това е рецептата на Пепчо ,много малко готвя заек и аз (за съжаление -нямаме домашно отглеждани) е не го умея ,а и ММ е много капризен ,не обича яхнии ,но това е рецептата по наш вкус. Peace

# 404
  • Мнения: 1 320
tzvety26, слагам на дъното бешамел повечко, така че рулцата да плуват и от горе пак бешамел и кашкавал. Пека на 200 С за 40 минути.

Общи условия

Активация на акаунт