Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 92 286
  • 751
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 902
Благодаря за съветите с агнешкото бутче, стана ужасно вкусно-даже моят мъж който не яде агнешко много-много си сложи два пъти и си поиска да сготвя скоро пак. Действах по рецептата на Пейчев, съвсем лекинко я поизмених, но стана!!!   chef

Да попитам топчета от кайма за супа с ориз вътре в каймата дали мога да ги приготвя от вечерта за на другият ден на обяд, тоест да го оставя оформени покрити с фолио в хладилника- дали няма да се развалят? Или да се навреди на вкуса на супата, която искам да правя за обяд на другия ден?

# 376
  • Мнения: 22 867
Да попитам топчета от кайма за супа с ориз вътре в каймата дали мога да ги приготвя от вечерта за на другият ден на обяд, тоест да го оставя оформени покрити с фолио в хладилника- дали няма да се развалят? Или да се навреди на вкуса на супата, която искам да правя за обяд на другия ден?


Нищо няма да им стане, аз едно време и замразявах даже, че да имам готови, с дребните все не ми стигаше време. Peace

# 377
  • Русе
  • Мнения: 5 232
Благодаря за съветите с агнешкото бутче, стана ужасно вкусно-даже моят мъж който не яде агнешко много-много си сложи два пъти и си поиска да сготвя скоро пак. Действах по рецептата на Пейчев, съвсем лекинко я поизмених, но стана!!!   chef

...


Благодаря за доверието! bouquet

За топчетата нищо няма да им стане, ако ги приготвиш още от вечерта и в хладилника.

Самата супа по тази рецепта - Супа топчета, ще ти отнеме около 90 мин. да я приготвиш.

Скрит текст:

# 378
  • София
  • Мнения: 1 883
Голям проблем ми се образува, значи... За първи път ми се случва майонезата да ми остане твърде течна. Има ли начин да я оправя?

# 379
  • София
  • Мнения: 1 832
Голям проблем ми се образува, значи... За първи път ми се случва майонезата да ми остане твърде течна. Има ли начин да я оправя?
Прави се малко количество нова и когато стане се добавя по-малко от рядката.
Аз правих без яйца, по рецепта на Лабрех, прясно мляко и олио. Последния път сложих по - малко олио, стана по - рядка, но добавих две сварени яйца и малко горчица и се сгъсти.

# 380
  • на Земята
  • Мнения: 291
Цели яйца или само жълтъците?
На мен ми се получи само първите два пъти и край,от тогава до сега поне 10 неуспешни опита.Пробвала съм да добавя олио или /и лимонов сок,да престои в хладилник,не и не.Ще пробвам и с яйца!

# 381
  • София
  • Мнения: 1 832
Цели яйца, пасирах ги. Но не се сгъстява, колкото с пълното количество олио. Аз прецених, че ще стане много мазнина и яйцата и олиото. Може и със сварен картоф да се сгъсти, но вкуса ще се промени.

# 382
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
Да попитам топчета от кайма за супа с ориз вътре в каймата дали мога да ги приготвя от вечерта за на другият ден на обяд, тоест да го оставя оформени покрити с фолио в хладилника- дали няма да се развалят? Или да се навреди на вкуса на супата, която искам да правя за обяд на другия ден?


Нищо няма да им стане, аз едно време и замразявах даже, че да имам готови, с дребните все не ми стигаше време. Peace
И аз редовно си замразява, пести време в деня на готвенето.

# 383
  • Мнения: 22 867

Голям проблем ми се образува, значи... За първи път ми се случва майонезата да ми остане твърде течна. Има ли начин да я оправя?

Не знам каква майонеза си правила, ако е класическата с олио и жълтъци - взема се купа и се облива с отделените белтъци от яйцата, сипваш ги в нея, накланяш я да отидат навсякъде по стените и ги махаш, след това се сипва по-малко на порции от пресечената майонеза, бие се с миксера и си става нормална.

# 384
  • София
  • Мнения: 1 883

labrex, благодаря ти! От обикновената правих, с жълтъците. Ще се пробвам да я оправя така.

# 385
  • Мнения: 5 149
Ще панирам паламуд. Панировката каква трябва да бъде - смес от брашно и яйца или да овалвам парчетата поотделно в брашно, после в яйца и пак в брашно?
Не съм правила досега, дайте ми съвет  Hug

# 386
  • София
  • Мнения: 10 946
Ще панирам паламуд. Панировката каква трябва да бъде - смес от брашно и яйца или да овалвам парчетата поотделно в брашно, после в яйца и пак в брашно?
Не съм правила досега, дайте ми съвет  Hug

Аз първо овалвам в брашно, след това потопявам в разбито яйце и накрая овалвам в галета.

# 387
  • Мнения: 2 819
Здравейте,

с какво да направя червени пръски от "кръв" по торта? Ще стане ли сока от консерва с цвекло на Бондюел да го объркам с малко пудра захар?

Мерси предварително  Hug

# 388
  • Мнения: 5 728
Привет!
Извинявам се ако не съм в правилната тема.
Вчера най-после се сдобих с тава за мъфини и съответно днес искам да пробвам.
За това ви моля за изпробвана рецепта за мъфини.

Благодаря! bouquet

# 389
  • Мнения: 2 819
Привет!
Извинявам се ако не съм в правилната тема.
Вчера най-после се сдобих с тава за мъфини и съответно днес искам да пробвам.
За това ви моля за изпробвана рецепта за мъфини.

Благодаря! bouquet


Аз правя винаги от този сайт, досега нямам провал. Опитай нещо по-базово - ванилови или с парченца шоколад. Трябва да имаш и хартиени кошнички.

http://www.supichka.com/%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0 … D0%B8%D0%BD%D0%B8

Общи условия

Активация на акаунт