Къде бъркаме, детето на 3 години става все по- агресивно

  • 17 974
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
 Децата са бял лист, върху който пишат възрастните.

О, не. Не са. Едни деца са като камък- чук и длето ти трябва, за да напишеш нещо върху тях. други са като вода- ти пишеш, а тя отмива написаното. Трети са като перфектна хартия, върху която написаното стои като картина.

# 91
  • Мнения: X
Детската психика, детският емоционален и духовен свят е бял лист, върху който пишат възрастните.
 bouquet

# 92
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Детската психика, детският емоционален и духовен свят е бял лист, върху който пишат възрастните.
 bouquet
Ей с такива вярвания се получават теми като тази. Mr. Green

# 93
  • София
  • Мнения: 39 162
И изведнъж това "бяло листче" след хиляди целувки и прегръдки, ти скача на бой. Ха де!

# 94
  • Мнения: X
Оф, такива вярвания стават за лексикон в 5 клас. После е редно да дойде и малко мисловен процес.

# 95
  • Мнения: X
Аз имам образование в тази сфера и не само.  Heart Eyes bouquet

# 96
  • Мнения: 94
Искам да имам повече от един вариант.

Чували ли сте нещо за тези и дали са добри специалисти: detskorazvitie.com

# 97
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Направи ми впечатление, че детето много говори и се заиграва само с кукли. Може да опиташ нещо ново. Между другото (готвиш, примерно) я питаш какво е правила днес куклата, слушала ли е, яла ли е, играла ли е. Да ти рапортува през ден-два. Вмъкваш всеки ден нов въпрос като най-накрая стигаш до същественото: за какво си говорихте днес, какво ти каза куклата. Много изводи може да си направиш след този рапорт.

# 98
  • Мнения: 94
Като изключим това с удрянето, което е нещо относително ново, сме опитвали като цяло за слушаемост и изпълняемост с похвата и за часовника и за така каза примерно Мечо Пух (имаме такава книжка, където много забавно Мечо Пух обяснява за добри обноски и поведение, тя мн я обича). Ефект никакъв, Преди 10 минути пак завършихме със скандал и викане от моя страна, иначе не чак толкова лошата вечер, за да си легне.

# 99
  • Мнения: X
Аз имам образование в тази сфера и не само.  Heart Eyes bouquet

Хм, концепцията за детското съзнание като tabula rasa е била много популярна през Средновековието, но е умряла още при Ян Амос Коменски. Образование по специалност "писане върху детско съзнание като бял лист" може да се получи в някой манастир от 15 век. Не по-късно.

# 100
  • Мнения: 94
За себе си стигам до извода, че освен, че явно обясняваме повече от нужното не постигаме внушението кога спира играта и кога започваме сериозната част. Тоест играли сме си, играли сме си, но е време да се спи и тя просто продължава да отиграва някакви неща, които прерастват в лигавщина, което накрая завършва с викане от моя страна, рев от нейна, извиняване, гушкане и на другия ден отново. Явно трябва да поработим над това как да става този преход, за да разбира кога играта е свършила и да не започва да се лигави.

# 101
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Детето иска не толкова игра, колкото гушкане. Ядосва ви, викате ѝ и се стига до същественото.

Скрит текст:
Моя позната се държи много служебно с малкото си дете, добре поне че има кака да я гушка.

# 102
  • София
  • Мнения: 39 162
Аз пък тук виждам малко прекалено внимание даже. Може би за да компенсирате, че ходите на работа, след това усилено играете с детето. А според мен не е нужно толкова. Детето трябва да се заиграва само.
И според мен, разглезено от това внимание, то иска още и още.
И бабата е фактор там.
Аз съм привърженик на "по-небрежното" родителство - да се оправят сами в каквото могат, да не им вися на главите, ако им трябвам, ще ме викнат.
Затова казвам да тръгне на градина, ще научи много неща, едно от които, че не е само тя на този свят, а и останалите хора/деца имат равно право на внимание.

# 103
  • Мнения: 94
Не е това, гушкана е много. Аз просто не го разказвам точно за гушкането преди скандалите, иначе я гушкаме и аз и баща и.  Баба и, дядо и, тя има и две прабаби, които рядко я виждат, но всички гушкат ли гушкат.

# 104
  • Мнения: 94
Free Agent именно аз за това започнах темата с това, че не мога да разбера малко или много внимание и отделяме, дори и да не е това коренът на конкретния ни проблем пак ме тормози тази мисъл от месеци.

Общи условия

Активация на акаунт