Отслабване – 16-годишна

  • 19 826
  • 271
  •   1
Отговори
# 240
  • MI
  • Мнения: 11 817
Има много изследвания и доказателства вече, че холестеролът в храната не оказва почти никакво влияние на холестерола в организма.   Simple Smile
Холестеролът в тялото се повишава, за да "лекува" повредени кръвоносни съдове вследствие на лошо хранене.А то не е храна като яйца, месо и риба.

Не знам за изследванията, но лично съм наблюдавала как при промяна на храненето с включване на повече зеленчуци, по-малко сирена, месо и мазнини като цяло намалява холестерола. Без никакви лекарства - наистина никакви. На ММ така за година от висок (над горната граница) спадна до средата на интервала.

# 241
  • Мнения: X
Има много изследвания и доказателства вече, че холестеролът в храната не оказва почти никакво влияние на холестерола в организма.   Simple Smile
Холестеролът в тялото се повишава, за да "лекува" повредени кръвоносни съдове вследствие на лошо хранене.А то не е храна като яйца, месо и риба.

Не знам за изследванията, но лично съм наблюдавала как при промяна на храненето с включване на повече зеленчуци, по-малко сирена, месо и мазнини като цяло намалява холестерола. Без никакви лекарства - наистина никакви. На ММ така за година от висок (над горната граница) спадна до средата на интервала.
Това означава ли, че преди това се е хранил само с месо, яйца и сирена?
Щом е включил зелевчуци, явно преди това не са били приоритет в храненето му.
Ако е наблягал и на "външна" храна, като пици, сандвичи, тостери, други тестени и сладки храни, газирани напитки и бира,  нормално като почне да яде зеленчуци, холестеролът да спадне.


# 242
  • MI
  • Мнения: 11 817

Това означава ли, че преди това се е хранил само с месо, яйца и сирена?
Щом е включил зелевчуци, явно преди това не са били приоритет в храненето му.
Ако е наблягал и на "външна" храна, като пици, сандвичи, тостери, други тестени и сладки храни, газирани напитки и бира,  нормално като почне да яде зеленчуци, холестеролът да спадне.


НЕ, никога не е ял много външна храна. И се тъпчеше със сирене, въпреки че е слаб. Готвеше, но откакто аз почнах основно да готвя намалих много месото за сметка на риба, като включих и зеленчуци и така. Газирани и т.н. никога не е обичал, а бира и вино пием и сега.  Simple Smile Затова казвам, че ключът е балансираното хранене, а не демонизирането на храни.

# 243
  • Мнения: 54 493
А пуши ли?
Защото холестеролът се вдига, когато има интоксикация от различен произход.
Един вид обира отровите в организма.

# 244
  • MI
  • Мнения: 11 817
А пуши ли?
Защото холестеролът се вдига, когато има интоксикация от различен произход.
Един вид обира отровите в организма.
Никога не е пушил.  Laughing И не само това, и твърд алкохол много рядко пие, така че си беше точно от мазното.

# 245
  • Мнения: 54 493
Ама какво мазно? Ако е маргарин, олио, трансмазнини, може

# 246
  • MI
  • Мнения: 11 817
Ама какво мазно? Ако е маргарин, олио, трансмазнини, може
Тук с лупа да търсиш трансмазнини няма да намериш освен в Макдоналдс и тем подобни. Олио да, но в смисъл зехтин. Маргаринът също е рядкост. Говоря ти за мазни меса, салами (но натурални, без Ета и нокти и копита) и мазно сирене. Всъщност почти всички лекари потвърждават че това са неща, от които се вдига холестерола. НЕ е като да казвам някакво нечувано откритие.

# 247
  • Мнения: 54 493
Нели, възможно е да се вдигне общия холестерол при по-мазно хранене. Което не е опасно. Гледай нивото на триглицеридите и добрия холестерол, ако са ОК, няма проблеми.

# 248
  • MI
  • Мнения: 11 817
DeVa, точно за триглециридите говоря. Следя и моя, защото баща ми има висок лош холестерол от край време, а знам че има и наследственост. Странно, но моят е на долна граница. Явно здравословното хранене помага, но аз наистина готвя много зеленчуци, предполагам че това е решаващия фактор. За мен това е най-важното, колкото се мо е повече зеленчуци, повече риба и другото от всичко по малко. А, да, почнах всяка седмица да правя някакво вариво. Не знам кое точно е помогнало, но залагам на зеленчуците и рибата.

# 249
  • Мнения: 87
Отслабване при всички случаи ще се получи при теб като спреш тестяното , сладкото, газираното. Иска се, ако не воля- то инат  Laughing Също така и малко усилия от теб или твоите близки в кухнята, за да не се изкушаваш с неподходящи храни , когато нямаш нещо подходящо покрай теб за хапване. Поздравявам те и за решението да си носиш храна от дома  Peace
Подходящи са всякакви комбинации от яйца, месо , риба, млечни + зеленчуци ( картофи и ориз много рядко и в малки количества).
Нахвърлям ти само идеи за приготвяне, а ти конкретни рецепти може да си намериш и сама в Гугъл.

Скрит текст:
Яйца - варени, пържени, омлети ( с най-различни зеленчуци като добавка), яйчен пастет (варени яйца, намачкани с малко краве масло и с добавка на червен пипер, сминдух или чубрица), яйца по панагюрски.
Ето и малко идеи за яйца , които съм си копирала от разни теми
- салата варени яйца, червена чушка, зехтин
- пастет от яйца, който може да се намаже върху краставица или сурова тиквичка
- яйца на очи
- бъркани яйца
- миш-маш
- манджа от нарязяни печени чушки, запържени с малко масло + яйца, правят се като бъркани, после се слага кисело мляко с чесън
- омлет с гъби
- яйца на очи с чушки (слагаш малко масло в тигана, сурова зелена чушка да се задуши, после чукваш яйцата)
- яйца на очи с гарнитура зеленчук
- яйца на очи с гарнитура задушени с масло тиквички
- яйца на очи с гарнитура задушени в масло гъби с чубрица
- омлет
- омлет със зеленчуци
- омлет, върху който после нареждаш суров домат на парченца и сирене, загъваш и ядеш
- омлет с малко кашкавал и сирене, загънат
- голяма чушка, разрязана на половина по дължина; чукваш вътре яйце, можеш да сложиш домат, сирене, кашкавал и така запичаш
- омлет с кокосови стърготини
- сладки палачинки от яйца, малко пасиран банан и кокосови стърготини
- гювече (сирене, домат, подправки, отгоре чукваш по 1 яйце и запичаш)
- Менемен (ястие от турската кухня) http://uhaena.blogspot.bg/2015/09/blog-post_21.html
- Омлет-мъфини (много подходящо за навън и може да се приготвя винаги с най-различни продукти) https://www.facebook.com/tiphero/videos/10154232163383761/ 
- пълнени чушки с яйца и сирене и запечени във фурната

Много добър вариант от млечните е кашкавалената извара , която е сравнително евтина и може да приготвят с нея различни пастети или да се добавя към омлетите . На мен ми харесва с печени чушки , с задушени тиквички, с настъргана ябълка, с варена или печена тиква.

От пилешкото може печени бутчета, крилца, дробчета. С дробчетата се прави чуден пастет, или по селски с лук.
От кайма ( най-добре е смляно пред теб в месарницата месо, а не готова в пакетчета) - кюфтета на скара, фурна; пълнени чушки, тиквички, сарми с кайма и смлени гъби и евентуално по-малко ориз ; мусака може да се приготви като се заменят картофите с тиквички или патладжани;
"Фритата" с кайма и яйце (150-200 гр. кайма смесваш с 2-3яйца, сол, черен пипер и още някоя подправка ако искаш. Пържиш я на тиган като по-дебела палачинка, или я запичаш в някоя тавичка във фурната. Много вкусно и свежо се получава. Аз я пържа на не прекалено силен котлон - на 7 от 9 степени).
Много често правя мъфини от кайма, които са много подходящи за хапване навън - омесва се каймата с подправки като за кюфтета , яйце или две и се добавят най-различни зеленчуци според наличните в малки количества - гъби, зелен или червен пипер, печени чушки, настъргани тиквички, настърган карфиол, понякога замразен грах. И пека във формички за мъфини.

Добри варианти са пицата с блат от кайма или карфиолената пица
Към всички тия предложения като добавиш една салата от сезонни зеленчуци и се получава разнообразно и здравословно нисковъглехидратно меню.




Олееее благодаря от сърце за многото варианти. Струват ми се все вкусни  newsm12
Като изключим каймата и гъбите, може би всички ще пробвам  smile3521
И не се изискват много продукти за едно ядене и не много време, това е страхотно!  Grinning

# 250
  • Мнения: 87
От толкова яйца и месо не знам дали ще намали инсулина, но със сигурност ще й вдигнете холестерола.  Rolling Eyes Не демонизирайте картофи и ориз, важното е да не са в комбинация с месо, да не са пържени и да не яде само тях.

Ето и обещаната фритата, малко по-лека е от описаните до тук омлети.
- Приготвяш отделно зеленчука, който ще сложиш - например задушаваш тиквичките или гъбите, или спанака или каквото там си избереш.
- След това чупиш яйцата и ги разбиваш добре с малко сол.
- Добавяш съвсем малко твърдо настъргано сирене (не знам дали ползвате друго освен кашкавал? Ако не и малко настърган кашкавал става, саламурено недей) и зеленчуците.
- Объркваш всичко и слагаш върху незалепващ тиган със съвсем малко олио.
Малък трик - слагаш на най-слабото на най-малкия газов котлон. Държиш по 2 минути на всяка от четирите страни на тигана (местиш го, ляво-дясно-горе-долу). После обръщаш върху капак и по същия начин правиш другата страна.  Wink

Само да добавя, 2 яйца сложи, а не 3-4 ако искаш да отслабнеш Grinning


Благодаря, но чак сега се загледах и в по-горните рецепти... ПЪРЖЕНЕТО   НЕ  БЕШЕ  ЛИ  ВРЕДНО ??
 newsm12 Dizzy Face newsm09

# 251
  • MI
  • Мнения: 11 817
На практика не слагаш олио, така че не е пържене. Трябва да е незалепващ тигана.  Wink

# 252
  • Мнения: 87
На практика не слагаш олио, така че не е пържене. Трябва да е незалепващ тигана.  Wink

Aaaaaa значи без олио се прави  Party newsm47
Не знаех  yes

# 253
  • MI
  • Мнения: 11 817
Пробвай, много е вкусно.  Peace И една филийка черен хляб няма да навреди, но само една.

# 254
  • Мнения: 72
Имам един въпрос:кое е по-добре пълнозърнес или....какъв? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт