Бъдете внимателни с booking.com

  • 38 202
  • 344
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 991
Не съм чела договор с букинг, но от моята практика е измишльотина на букинг.
Фирмите са с големи отстъпки. Редовни клиенти. Не рядко са по-евтини, не рядко по-високи. Хотела си е в правото да променя цени, ако щете ден за ден, според заетостта и повечето го правят.

# 286
  • Мнения: 4 936
Хубавото при букинг е, че децата до 18 г не ги отчита и дава по - ниска  цена, за която 99 % от хотелите биха искали да платим като за двама възрастни за дете над 14 г.
Иначе все с бг хотели са 'тарикатлъците' +един  гръцки малък (за който писах) по морето. Иначе в Атина и на др места из Европа абсолютно никакви проблеми - от 10 г използвам букинг за всичките си пътувания.

И на мен са ми вземали пари при резервация с право на безплатно канцелиране. - бг хотел на Златни, голям хотел! След като видях, че са ги изтеглили писах на букинг, приложих извлечението, защото се опитаха да ми обяснят, че сумата е само блокирана, а не изтеглена, но като видяха за какво иде реч  след 3 дни върнаха парите

# 287
  • София
  • Мнения: 23 173
Ние сме с дете на 1 г, тръгнали да търся стая,винаги ми се предлагат тройни ( съответно на по-висока цена от двойната) независимо, че съм въвела възраст. За това вече изобщо не пиша, че сме с дете, само следя каква е политиката на хотела относно децата, до сега съм попадала само на един, който изискваше такса за деца под 2 г.

# 288
  • Мнения: 4 504
Какво значи да не отчита деца, винаги като търсиш пишеш колко възрастни и колко деца и като букваш стаята гледаш за колко човека е. Цените за стая с повече легла са по-високи отколкото без, освен ако сте случили на хотел.
Ако не отчиташ децата така може да се накиснеш, че... Никой не е длъжен да ви настани, ако сте 4рима, а сте резервирали стая за двама.

# 289
  • Мнения: X
Какво значи да не отчита деца, винаги като търсиш пишеш колко възрастни и колко деца и като букваш стаята гледаш за колко човека е. Цените за стая с повече легла са по-високи отколкото без, освен ако сте случили на хотел.
Ако не отчиташ децата така може да се накиснеш, че... Никой не е длъжен да ви настани, ако сте 4рима, а сте резервирали стая за двама.


Абсолютно. До към 7 г. ги минават безплатно в повечето случаи, но след това или има такса или тройна стая.

# 290
  • Мнения: 4 504
ПП Има си поле за възрастта на децата, точно за да се знае каква стая да ви предложат. Единици са хотелите, където може да вземеш четворна стая на същата цена като двойна. Има и такива, разбира се, но това си е от хотела, не букинг.

# 291
  • София
  • Мнения: 23 173
Аз ви казвам, че където и да съм търсила, като въведа възраст 1 г, веднага ми се предлагат тройни стаи, не е било при един или два хотела така. Моят опит е, че деца на тази възраст системата си ги брои като по-големи деца, щом ми се предлагат тройни стаи. За това и както казах резервирам стая за двама и проверявам каква е политиката на хотела - приемат ли изобщо деца, има ли такси и т.н. Когато детето ми започне да се нуждае от голямо легло, разбира се, че ще резервирам стая за трима.

# 292
  • Мнения: 4 504
E, една година е съвсем бебе. Но все пак внимавай на места с по-стриктни регулации, примерно Англия. Ако стаята е за двама максимум, няма да пуснат трима дори да е бебе на няколко дена, просто правила...

# 293
  • София
  • Мнения: 23 173
E, една година е съвсем бебе. Но все пак внимавай на места с по-стриктни регулации, примерно Англия. Ако стаята е за двама максимум, няма да пуснат трима дори да е бебе на няколко дена, просто правила...

Благодаря за съвета, за сега само в България сме били в нея, но ще го имам предвид.  Peace

# 294
  • Мнения: 9 991
Това че букинг не отчита децата, не мога да се съглася. Идвали са такива резервации, не знам клиента какво задава, но не рядко са си с нормална цена за трима, ако са трима. Понякога възрастен с едно дете с цена за един. Как го отчита букинг и какво задава клиента не знам. Но ако сте двама родители с две деца, на 6 и 8 години, но не искате да плащате за четирима. Като не ви отрази системата децата, в хотела ви настанят в стая с две легла или едно двойно, каквато е цената, какво ще правите? При самостоятелни легла, с дете или без си се плаща при нас.

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 2 543
Клиентът задава с колко деца се настанява и на каква възраст са децата. Има хотели, за които е записано, че до 2 деца до 12/16 години се настаняват безплатно с двама възрастни. Това обикновено е за студиа/апартаменти, в които има разтегателен диван, но сме имали и случаи, в които осигуряват допълнителни легла. Така съм задала търсенето обаче и така ми излиза в резервацията - 2 възрастни и 2 деца.
Нерядко съм попадала в условията на хотел, че деца и допълнителни възрастни се настаняват безплатно на допълнителни легла, което за мен е безумно и не знам чия е грешката - на букинг или на хотела.

# 296
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Със същите наблюдения на sea.sea съм и аз - не ''успява'' да калкулира цената правилно, когато децата до определена възраст са безплатно.

Давала съм пример и аз - в хотела, в който обикновено отсядам в Ибиса децата до 6г са безплатно при двама плащащи възрастни.

При въвеждане на данните в Букинг ми дава тройна стая на цена за 3 възрастни, на сайта на хотела след като въведа данните ми дава тройна стая, но цена за двама.

Същото ми се е случвало и със сайт на хотел обаче - деца до 2г-3г са безплатни (беше на 10месеца), пише номер на гостите - въвеждам 3 (нормално) и съм си платила тройна стая (за 3 възрастни).
После казаха, че е трябвало да пиша за да й дадат кошарка.






# 297
  • Мнения: 9 052
Имат го този проблем. Също имат и проблема при малко дете да отчитат 5 тима, но да ги слагат в апартамент за 4 ма ... Малко не им е ок сметката с децата. Но пък това може много добре да се синхронизира с коментари. Т.е. резервира се стая и се пише коментар с актуалното положение.

# 298
  • Мнения: 11 295
Нерядко съм попадала в условията на хотел, че деца и допълнителни възрастни се настаняват безплатно на допълнителни легла, което за мен е безумно и не знам чия е грешката - на букинг или на хотела.
Защо да е безумно?
Онлайн системата просто не обхваща всички съществуващи възможности и затова дава грешки.
Търсенето по 2-ма възрастни и едно дете определено е бъгаво - ако хотелът не е заявил експлицитно тройна стая, в тази ситуация ти предлага ... две двойни! А иди се настани в него! Пък то в дребните букви за допълнителни легла отдолу и в уговорките на съобщение между клиент и хотел може съвсем друга да е ситуацията и безпроблемно да се настани третият на сгъваемо легло, диван... опции има много според случая.

Деца до 2 години са безплатно навсякъде по света и не заемат легло. Просто се преговаря с хотела дали предлага бебешки креватчета или ти трябва да си носиш. Иначе аз съм наемала тройни стаи и с бебе, щото дъщерята спеше при мен като малка, а баща й - на третото. Ама това хотелът няма как да го знае,  а и не му е работа.

# 299
  • Milano
  • Мнения: 3 705


Деца до 2 години са безплатно навсякъде по света и не заемат легло. Просто се преговаря с хотела дали предлага бебешки креватчета или ти трябва да си носиш. Иначе аз съм наемала тройни стаи и с бебе, щото дъщерята спеше при мен като малка, а баща й - на третото. Ама това хотелът няма как да го знае,  а и не му е работа.




Каква стая запазваш в случая с бебето? Двойна? И после пишеш?

Аз не комуникирам с хотелите почти никога, само ако имам въпроси на които не намирам отговор на сайта.




Общи условия

Активация на акаунт