Отношения между майка и син

  • 18 024
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 794
За мен тази майка е манипулатор на 100%, може даже да не е имало никакво насилие, просто мъжът ѝ да е избягал от нея, затова да е разведена. Много от описаните неща са ми до болка познати от моята "родителка", а за такива хора сме говорили доста в  тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=686117;topicrefid=20

Свободните ти съчинения въобще не се връзват с факта, че и след развода и смъртта на бащата майката е поддържала отношения с вече бившите си свекъри и е пращала детето си при тях редовно. Реално родителите са много по-склонни да вярват на децата си, отколкото на половинките на тези деца. Трябва много да сгафи въпросното дете, за да предпочетат да застанат на страната на чуждия човек, който не им е кръв.
Защо да не се връзват? Виждали сме такива случаи, даже и лично. Ако родителят е без чувства лесно поддържа всички отношения, които го отървават от ангажимента да си гледа децата или да си плаща сметките. А близките гледат доброто на децата, все едно какъв дзвер е майката.
Това принципно.

# 61
  • Мнения: 19 319

Защо да не се връзват? Виждали сме такива случаи, даже и лично. Ако родителят е без чувства лесно поддържа всички отношения, които го отървават от ангажимента да си гледа децата или да си плаща сметките. А близките гледат доброто на децата, все едно какъв дзвер е майката.
Това принципно.

Не се връзва, защото:

1). Болшинството от родителите са склонни да вземат страната на детето си, дори и то да не е право, те първосигнално са готови да вярват повече на детето си, отколкото на чуждия човек, който живее с него; да вземат страната на снахата, оклеветила невинния син, е доста странен развой на събитията.

2). Авторът споменава за агресията на бащата като за неоспорим факт - начинът на изказ предполага, че той е бил свидетел на случващото се и има спомени за него, не е бил съвсем в невръстна възраст.

3). Споменава се за известна помощ от страна на свекърите, но тя е през ваканциите, съвсем не е олекнала кой знае колко откъм финансови и други ангажименти към детето. Все едно на щастливо женените, които си пращат децата за няколко седмици при бабите през лятото, да си мислиш, че го правят основно, за да се отърват от ангажимента към децата си и плащането на сметки.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 794
Кукумицинка, ваканциите са много време. Не знам дали можеш да си представиш дете, което идва на 24-ти май без нищо, даже без дрехи и никой не го търси до 15-ти септември, почти 4-ри месеца. Пак казвам, това принципно.
По 1 и 2 също принципно – всичко е възможно в този живот, а и често се срещат всякакви истории с най-разнообразни, даже логични според участниците, мотиви. Отделно, в контекста на всичко описано, което е меко казано странно, трудно бих приела каквото и да е за неоспорими факти. Всички познаваме достатъчно деца, които пробутват за лични спомени нечии настоятелни и напоителни преразкази.
В случая изобщо не мога да гадая какво реално е ставало, само чета какво пише сега и написаното не говори нито за нормални отношения, нито за нормални възгледи. Изобщо не смея да твърдя каква е причината за това, защото няма как да знам. Peace

И изобщо пиша в темата, защото сред всичко това се споменава задаващо се ново семейство и бъдещи деца. Ако авторът има нужда да разсъждава, нещо да промени то ще е за тяхно добро. Миналото не може да се променя, но бъдещето предстои.

# 63
  • Мнения: 19 319
Като се премахнат оценките и субективните обяснения на мотивите, останалото са еднозначни факти и действия, които са си неоспорими. Какъвто факт е признанието, че майка му го е отгледала почти изцяло сама. Което принципно не се връзва с 4 месеца годишно гол и бос при баба и дядо, без да се интересува от него. Че принципно някои си ги изпращали по толкова време при бабите не изглежда да има много допирни точки с конкретния случай. Принципно и някои родители си изхвърлят децата на полянката пред блока или в контейнера за боклук, или пък си ги зарязват тежко болни в болницата...

# 64
  • Мнения: 22 036
Само първият пост видях и мисля, че няма как да е написан от мъж  newsm78.

Не знаеш какви мъже се навъдиха. 

Подхваната е сериозна дискусия, но като го спомена.. не мога да се въздържа да кажа "слава богу Simple Smile"

# 65
  • София
  • Мнения: 12 794
Като се премахнат оценките и субективните обяснения на мотивите, останалото са еднозначни факти и действия, които са си неоспорими. Какъвто факт е признанието, че майка му го е отгледала почти изцяло сама. Което принципно не се връзва с 4 месеца годишно гол и бос при баба и дядо, без да се интересува от него. Че принципно някои си ги изпращали по толкова време при бабите не изглежда да има много допирни точки с конкретния случай. Принципно и някои родители си изхвърлят децата на полянката пред блока или в контейнера за боклук, или пък си ги зарязват тежко болни в болницата...

Това е, което е написано в поста, съгласна съм, но все пак не са фактите. Ние не знаем какво е станало наистина. Това опитвам да кажа.

Иначе признания от захвърлени деца за това, че майката ги е отгледала сами също съм чувала. Със същите думи, с които го твърди и майката.

Ама всичко това е извън темата. В темата вече досадих с това, кое ми се струва притеснително, та ще опитам да не го кажа още веднъж. Wink

# 66
  • Мнения: 19 319
Това е, което е написано в поста, съгласна съм, но все пак не са фактите. Ние не знаем какво е станало наистина. Това опитвам да кажа.

Ами, честно да ти кажа, самият факт, че съществува подобна тема, говори, че тази майка е направила една огромна и неоспорима грешка - прекалено много се е фокусирала върху единственото си дете, тя е била неговият център, той - нейният, бабата и дядото са споменати съвсем мимоходом, не изглежда да са заемали кой знае какво място в живота му. Без да споменаваме и липсата на мъже в живота ѝ...

Което нямаше да е така, ако 1/3 от годината той прекарваше с баба и дядо и то тази третина, в която не е зает да ходи на училище или детска градина по цял ден.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 794
Това е, което е написано в поста, съгласна съм, но все пак не са фактите. Ние не знаем какво е станало наистина. Това опитвам да кажа.

Ами, честно да ти кажа, самият факт, че съществува подобна тема, говори, че тази майка е направила една огромна и неоспорима грешка - прекалено много се е фокусирала върху единственото си дете, тя е била неговият център, той - нейният, бабата и дядото са споменати съвсем мимоходом, не изглежда да са заемали кой знае какво място в живота му. Без да споменаваме и липсата на мъже в живота ѝ...

Което нямаше да е така, ако 1/3 от годината той прекарваше с баба и дядо и то тази третина, в която не е зает да ходи на училище или детска градина по цял ден.

Може да е така. А може и да не е. Развитието на човека не следва непременно някаква логика, а още по-малко такава, която да е по нашите разбирания. Иначе съм съгласна, че както каза и Трещи, са се навъдили разни мамини, които са даже по-мамини от обичайното и стигат чак до това да не са нито адекватни на пола, нито на възрастта си.

# 68
  • София
  • Мнения: 24 839
Много интерпретации, много нещо!
А, може и просто майката да е решила да се посвети на детето си, отвратена от агресията на бащата и не искаща и да помисли за мъж.
Може и да е имала връзка, като нормален човек, но да не я е афиширала пред сина си и той да е останал с погрешното впечатление, което изрази.
За мен, нищо притеснително няма в близостта им, изградена през годините и нищо притеснително не виждам в споделените му размисли. Напротив, това показва, че тя си е свършила добре работата, научавайки го че сексът не е мръсна дума, нито тема- табу.
И не майката е причина за предишни кратки връзки на сина си- кой успява от първи път да намери сродна душа и да направи семейство?
Мисля си, че дори и да се е почувствала излишна, майката е постъпила много зряло, като рязко се е отдалечила и ограничила контактите, за да може синът да си поеме задълженията на пълнолетен и достатъчно възрастен мъж.
Сега остава той да извърви своята част от пътя, за да се срещне с нея като равен с равен.

# 69
  • Мнения: 8 696
Само първият пост видях и мисля, че няма как да е написан от мъж  newsm78.

Не знаеш какви мъже се навъдиха. 

Автора пише ,че е учил висше образование , а много правописни грешки допуска ?! #Crazy newsm78 Thinking

# 70
  • Мнения: 4 381
Невероятно! От няма и 100 нахвърляни набързо думи някои така се вживяха като психолози,че разкатаха човека. Споко,най-вероятно той вече не чете тук/а и не му трябва- и да няма психологическа травма,ще му се вмени Simple Smile/ Ако иска да се консултира с някого,не му трябва психиатър,както някой го насочи тук,а психолог

# 71
  • Мнения: 12 692
Невероятно! От няма и 100 нахвърляни набързо думи някои така се вживяха като психолози,че разкатаха човека. Споко,най-вероятно той вече не чете тук/а и не му трябва- и да няма психологическа травма,ще му се вмени Simple Smile/ Ако иска да се консултира с някого,не му трябва психиатър,както някой го насочи тук,а психолог

Има хора, които много обичат да се чувстват вездесъщи. Не успяха другаде и пак се връщат към Бгмама.

# 72
  • София
  • Мнения: 24 839

Автора пише ,че е учил висше образование , а много правописни грешки допуска ?! #Crazy newsm78 Thinking
Кой пише?
АвторЪТ! Mr. Green

# 73
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Невероятно! От няма и 100 нахвърляни набързо думи някои така се вживяха като психолози,че разкатаха човека. Споко,най-вероятно той вече не чете тук/а и не му трябва- и да няма психологическа травма,ще му се вмени Simple Smile/ Ако иска да се консултира с някого,не му трябва психиатър,както някой го насочи тук,а психолог

Има хора, които много обичат да се чувстват вездесъщи. Не успяха другаде и пак се връщат към Бгмама.
И в този ред на мисли, да очакваме ли Голямото завръщане на Ирина Тенчева...???  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 4 292
И на мен нещо не ми се вързва в тази история, но аз съм си мнителна.
 Майка му го отгледала с помощта на свекъра и свекървата! Не е ли по-редно да каже, с помощта на баба и дядо?! И други такива.

Общи условия

Активация на акаунт