Отношения между майка и син

  • 17 962
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 519
Невероятно! От няма и 100 нахвърляни набързо думи някои така се вживяха като психолози,че разкатаха човека. Споко,най-вероятно той вече не чете тук/а и не му трябва- и да няма психологическа травма,ще му се вмени Simple Smile/ Ако иска да се консултира с някого,не му трябва психиатър,както някой го насочи тук,а психолог
Ако се правехме на психолози щяхме да излезем със заключение, а не да го изпращаме където и да е. Но ако иска да отиде и на психолог, той сам ще го ориентира към психиатър ако е необходимо.  Peace

Скрит текст:
Трещи и прочее потребителки, спрях да пиша активно тук именно, защото всяка тема, в която пишех се превръщаше в тема за мен, а най-напрегнатите ме следваха и на живо, и смущаваха работата ми и хората, с които работя. Предлагам, ако имате желание да ми кажете нещо да ползвате ЛС, а ако искате да съобщите на останалите какво мислите за моя милост, животът ми, Вселената и всичко останало, да пуснете тема. Това, за да не рушим темите на хората, които са за друго, а не за мен. Ваша воля, разбира се, от мен толкова и то само от уважение към вниманието, с което ме удостоявате.   Laughing Sunglasses Peace

# 76
  • Мнения: 12 679
Ти успешно рушиш всяка тема и я превръщаш в тема за себе си.  Изживявайки се като крайна инстанция.

# 77
  • Мнения: 4 358
Невероятно! От няма и 100 нахвърляни набързо думи някои така се вживяха като психолози,че разкатаха човека. Споко,най-вероятно той вече не чете тук/а и не му трябва- и да няма психологическа травма,ще му се вмени Simple Smile/ Ако иска да се консултира с някого,не му трябва психиатър,както някой го насочи тук,а психолог
Ако се правехме на психолози щяхме да излезем със заключение, а не да го изпращаме където и да е. Но ако иска да отиде и на психолог, той сам ще го ориентира към психиатър ако е необходимо.  Peace

Скрит текст:
Трещи и прочее потребителки, спрях да пиша активно тук именно, защото всяка тема, в която пишех се превръщаше в тема за мен, а най-напрегнатите ме следваха и на живо, и смущаваха работата ми и хората, с които работя. Предлагам, ако имате желание да ми кажете нещо да ползвате ЛС, а ако искате да съобщите на останалите какво мислите за моя милост, животът ми, Вселената и всичко останало, да пуснете тема. Това, за да не рушим темите на хората, които са за друго, а не за мен. Ваша воля, разбира се, от мен толкова и то само от уважение към вниманието, с което ме удостоявате.   Laughing Sunglasses Peace



Ами,че вие двете,дето си водехте чат си го закопахте човека. Че чак и при психиатър го насочихте без колебание- мнооого,много бързо и със самочувствието на разбирач Simple Smile Точно,защото няма как да знаеш,а просто изказваш мнение във форум на скучаещи домакини,е добре да използваш "из мисля","предполагам":,"може би" и подобни. Всичко останало е твърде смешно и надуто

# 78
  • Мнения: 19 186

Ами,че вие двете,дето си водехте чат си го закопахте човека. Че чак и при психиатър го насочихте без колебание- мнооого,много бързо и със самочувствието на разбирач Simple Smile Точно,защото няма как да знаеш,а просто изказваш мнение във форум на скучаещи домакини,е добре да използваш "из мисля","предполагам":,"може би" и подобни. Всичко останало е твърде смешно и надуто

Сигурно аз съм една от тези двете, но не съм го пращала при психиатър, доколкото си спомням. На психолог, ако отиде, без да го желае наистина, ефектът сигурно ще е сходен на неговите напъни да убеждава майка си посредством разни баби кого да харесва и на кого да не се сърди. Та той въобще не смята, че има нужда или има нещо в него, което да трябва да се коригира. Аз не предполагам, убедена съм, че не е нормално един син да е толкова обсебващ, да се опитва да манипулира майка си и да мисли само за парите. Пък ти, ако искаш, си го откопавай. И за дъщерите не е нормално подобно поведение и начин на мислене - въобще, за никой човек не е ок.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 519



Ами,че вие двете,дето си водехте чат си го закопахте човека. Че чак и при психиатър го насочихте без колебание- мнооого,много бързо и със самочувствието на разбирач Simple Smile Точно,защото няма как да знаеш,а просто изказваш мнение във форум на скучаещи домакини,е добре да използваш "из мисля","предполагам":,"може би" и подобни. Всичко останало е твърде смешно и надуто
Не сме го закопали, върни се и прочети по-внимателно написаното. Казах само, че това отъждествяване на любовта с пари не говори за хубава предистория, но психиатър може да каже какво е сбъркано в нея (историята), за да бъде такава. А разбирам, че в България все още хората имат свръхестествен ужас от даже от думата психиатър, но среща с такъв не означава, че си луд, нито съм твърдяла такова нещо за автора. Цитирана беше и темата повод да го ориентирам към такава консултация, в която ясно се вижда, че също не става въпрос за лудост. Просто само психиатрите разбират от случаи с хора без чувства, които иначе наричаме психопати или социопати. Те тормозят близките си, а децата, които отглеждат попадат в ситуации като тази на автора. Поне така както е описана. Може и да не е такъв случая, но ако е проблемите на автора тепърва започват.

И вие се смейте. Нямам нищо против. Хората, които са пострадали от психопати не се смеят, а и нямат никаква подкрепа, даже напротив, защото винаги те излизат лошите. И в случая всички се нахвърлиха върху лошия син крънкаш майка си за пари. А той вероятно страда, че тя не го обича и ще му провали сватбата като не отиде. Но както във всеки пост казах, никой от нас не знае за какво става въпрос, това само една тема във форум, ако човека има нужда от помощ да си разреши ситуацията го ориентирах кой е единствения специалист, който разбира от проблема. Толкова.

А аз нямам нищо против да ви изглеждам смешна, не съм тук, за да търся одобрение или внимание. Начела съм се и тук от заявления колко е тъп форума, колко е непретенциозен, а и извън тук бг мама е нарицателно за тъпотия, сигурно знаете това. Все пак за мен това е място и за взаимопомощ и като такова го използвам. Неведнъж информацията тук е разрешавала много сериозни проблеми. Няма да давам много примери, сигурно всички помните поне един-два като този с малкия Кирчо и самозвания онколог доктор Уолкър, който събираше десетки хиляди долара от терминално болни, включително деца. И искаше да прави клиника и у нас, а това не се случи благодарение на същият този тъп, непретенциозен, според вас, форум. Peace

# 80
  • Мнения: 4 841
Та той въобще не смята, че има нужда или има нещо в него, което да трябва да се коригира. Аз не предполагам, убедена съм, че не е нормално един син да е толкова обсебващ, да се опитва да манипулира майка си и да мисли само за парите. Пък ти, ако искаш, си го откопавай. И за дъщерите не е нормално подобно поведение и начин на мислене - въобще, за никой човек не е ок.

Това е и моето мнение  Peace
С риск да се повторя - незряло е, един тридесетгодишен индивид да не е надраснал (хипотетичните) травми от детството си. И за ужасния му характер и сбъркани ценности да се обвинява майка му, Вселената или международното положение  Naughty
Периодът на порастване и съзряване е именно това - да осъзнаеш кой си и какво искаш от живота, да прецениш на прав път ли си до тук, и ако не си, да коригираш и продължиш напред. Но това се прави на 18-19, не на 30.

Бояна я разбирам, темата за "Отровните хора" очевидно ѝ е твърде натрапчива и болезнена, колкото и да твърди обратното. И затова все дърпа нещата натам, че ако нещо в живота на някого не е наред, то задължително ако се огледа, ще открие "отровен човек" наоколо...  Misc Ghost
Това аз лично го намирам за напълно грешен подход, който по-скоро оправдава бездействието и парализира търсенето на решение.

И не, не съм специалист, както и повечето тук не са, но след като е пуснал темата точно в този форум, авторът явно търси точно такива мнения - непрофесионални, лични, базирани само на база житейски опит.
Друг е въпросът, че според мен е очаквал мощно оплюване и критики към майка му и затвърждаване на собствената му позиция колко е онеправдан и целият в бяло... Не че не получи достатъчно и от тях.
И вече е изцяло въпрос на избор какво и как ще прочете и разбере от изказаните мнения...

# 81
  • София
  • Мнения: 12 519
Очевидно е безсмислено да опитвам да пиша тук, докато не само всички ме помнят, но и не могат да спрат поривите си да ми правят психоанализа, да обиждат и изобщо да се занимават само с мен, вместо с темите или със себе си.

Всичко хубаво!  bouquet

Отпис. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт