тъпи въпроси-да се смея ли да плача ли?

  • 5 996
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 714
Диалогче с една госпожа преподавателка:
- Откъде си?
- Българка съм.
- А, от Букурещ нали?
- Не.
- А, не си от столицата значи.
- Напротив, точно в столицата съм родена.
- Ми как тогава не си от Букурещ?
- Ми просто столицата не е Букурещ.
- Ох, извинявай, аз все обърквам Букурещ с Будапеща.
  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Не, че е много впечатляващо ако става въпрос за средностатистически италианец, ама госпожата е шеф на отдел на едно италианско летище и има всеки божи ден вземане-даване с дестинации, тарифи и т.н.  Close  Close  Close
Оставих я все пак в блажено невежество по отношение на Будапеща. Да ние честита новата столичка!

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз съм написала в профил за страна-България, за местоживеене- тунис и един швейцарец ме пита ти унгарка ли си, не  обяснявам и после и аз за великден, а той -ама как така? той мина! като кажа бг , в най-добрия слу4ай се отговаря - ах, софия!нерядко ми казват от болоня ли съм ,ама аз сега не знам то4но какво имат предвид -Болоня или полша на френски с арабско зву4ене.когато по4нах 4атовете преди години, много ми беше странно това ,4е не знаят елементарна география, и най-много обяснявах на американци и канадци!но като говоря за мирната революция 1989г и, 4е преди е бил друг строй , наистина ме гледат странно- какво ли си викат -тези наистина не са в европа, ами в африка!
и страшно се 4удят откъде сме нау4или толкова езици и знаем пове4е от тях за собствената им история и литература. те нали си нямат езикови гимназии, където се у4ат три литератури на съответните езици (за преди говоря, сега не знам още как е)и какви са тези техникуми от 14г.(това са въпроси за децата ми )

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Нормално, аз нищо незнам за Вануату или Лаос освен имената им и трудно ще ги посоча на картата, ако пък съм от голяма държава, съвсем. Считам, че е нормално.
Ама знаеш за Европа и Америка, нали.

# 18
  • Мнения: 2 952
Нашите пък знаят България ..от..екскурзии най-вече  масата ми се  струва....иначе  българските  евреи.тук.....Цар Борис....спасените  евреи по време на нацистката "чистка".....

Обаче  Американците  са врЪхта на глУпостА... hahaha.сори.....ограничени са си....(от наблюдения) ...не  всички разбира се.... Simple Smile

# 19
  • Мнения: 94
Нашите пък знаят България ..от..екскурзии най-вече  масата ми се  струва....иначе  българските  евреи.тук.....Цар Борис....спасените  евреи по време на нацистката "чистка".....

Обаче  Американците  са врЪхта на глУпостА... hahaha.сори.....ограничени са си....(от наблюдения) ...не  всички разбира се.... Simple Smile

Хайде стига вече с тези глупави американци, че с изказвания като твоето падаш много под нивото на хората, на които се присмиваш.

Онзи ден пак един от тези "тъпи" американци ми смомена спасяването на евреите в БГ.  Доста често ми се е случвало.  Тук.

# 20
  • Мнения: 3 371
тъй, тъй.....
от българина по-умен , от Витоша по-високо, от Софийското по-равно пОле.....няма
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ми не всички са длъжни да знаят къде е България, допускайте чат-пат , че не всеки трети е ходил да се наслаждава на Панагюрското ни съкровище, малцина знаят къде е Черно море и още по-малко се вълнуват от киселото мляко.
Аз пък нищо не знаех до вчера за саваните на Кения. Честна дума. Интересно ми беше. Човек се учи и на стари години.

# 21
  • Мнения: 7 837
Обаче  Американците  са врЪхта на глУпостА... hahaha.сори.....ограничени са си....(от наблюдения) ...не  всички разбира се.... Simple Smile

И колко ти е извадката на наблюдението - 1 000 души, 50 000 души, 3 млн.  newsm78

ВрЪхта на глупостта е навсякъде  Mr. Green Дори и сред евреите (от наблюдения  Grinning)

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
тъй, тъй.....
от българина по-умен , от Витоша по-високо, от Софийското по-равно пОле.....няма
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ми не всички са длъжни да знаят къде е България, допускайте чат-пат , че не всеки трети е ходил да се наслаждава на Панагюрското ни съкровище, малцина знаят къде е Черно море и още по-малко се вълнуват от киселото мляко.
Аз пък нищо не знаех до вчера за саваните на Кения. Честна дума. Интересно ми беше. Човек се учи и на стари години.


Много ми е интересно как ще реагираш ако разбереш, че детето ти не знае къде са САЩ.......
или някой друг....Веднага ще си помислиш, че това е невежество, въпреки, че те не са дали кой знае какво на света, нали....не сме длъжни да ги знаем

# 23
  • USA
  • Мнения: 559
Е, вие за Букурещ се сърдите, мен като ме бяха пратили в Боливия  Crazy
В интерес на истината, повечето американци, които знаят къде е България ме питат дали съм от София. Веднъж един ме пита дали съм била в Копривщица (още се чудя как е успял да запомни това име).
На мен ми харесва да обяснявам къде е България и разни други неща за страната ни. Така имам шанса да изградя положителна представа за нея, защото после хората ще я свързват с моите разкази Flutter По не ми харесва как в някои европейски страни като кажа, че съм от България реакцията е "Хм  Rolling Eyes".

# 24
  • Мнения: 1 854
Обаче  Американците  са врЪхта на глУпостА... hahaha.сори.....ограничени са си....(от наблюдения) ...не  всички разбира се.... Simple Smile

И колко ти е извадката на наблюдението - 1 000 души, 50 000 души, 3 млн.  newsm78

ВрЪхта на глупостта е навсякъде  Mr. Green Дори и сред евреите (от наблюдения  Grinning)

Наскоро се запознах с 3ма американци, колеги на мьжьт ми.Скриха ми шапката от знания, остроумие и сьобразителност. Затова и никога не сьм правила обобщения кой какьв бил, защото е безсмислено и необективно. Досега не сьм попадала на чужденци, който да правят тьпи изказвания за Бьлгария..дори сьм била приятно изненадвана когато знаят за или са били в Бьлгария.

# 25
  • Мнения: 3 371
тъй, тъй.....
от българина по-умен , от Витоша по-високо, от Софийското по-равно пОле.....няма
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ми не всички са длъжни да знаят къде е България, допускайте чат-пат , че не всеки трети е ходил да се наслаждава на Панагюрското ни съкровище, малцина знаят къде е Черно море и още по-малко се вълнуват от киселото мляко.
Аз пък нищо не знаех до вчера за саваните на Кения. Честна дума. Интересно ми беше. Човек се учи и на стари години.


Много ми е интересно как ще реагираш ако разбереш, че детето ти не знае къде са САЩ.......
или някой друг....Веднага ще си помислиш, че това е невежество, въпреки, че те не са дали кой знае какво на света, нали....не сме длъжни да ги знаем
не ми се занимава да меря и претеглям кой, колко и какво е дал на света.
ако някой знае , знае и толкова. браво, хвала, машалла, аферим.
ако не - не страдам, не давам оценки, не ми е мъчно, не съдя по двама, трима за невежеството или познанията на дадена нация.
и аз какво се разписах толкова....всъщност ми е все едно кой, какво знае...за себе си го знае.
и така, пишейки си, се замислих - какви ли пък полезни изкопаеми има в Урал примерно. сигурна съм, че сме ги учили, но  за едничко такова не мога да се сетя.
 Grinning Grinning Grinning newsm78
хайде, мир Peace

# 26
  • Мнения: 818
Еее момичета нали сте забелязали,че на запад хората не ги обременяват(учат) толкова както в БГ,не се интересуват от политика и т.н От тях се иска да работят и да си плащат данъците,всеки си е специалист в една област(не както у нас специалист по всичко).И мен на скоро в аптеката момчето там ме попита БГ в Южна Америка ли е...

# 27
  • Мнения: 2 379
Бях на море в Несебър с двама приятели италианци.
Пладне, пек, ние се мъкнем към Стария град... На входа на Стария град един дядо, облечен в носия, свири пронизително на гайда ooooh! Силно, пронизително и гадно ooooh!
Един от италианците се изнерви и вика:
"Тоя пък какво е дошъл ТУК да разваля на хората спокойствието. Що не се върне в Шотландия?!"
 Joy Joy Joy
Ама това ви го разказвам за смях Peace Не мисля, че е някакво ужасно невежество.
Иначе и на мен са казвали, че столицата ни е Букурещ, а родният език - руски Sunglasses

# 28
  • Мнения: 1 629
Пиколина, не е невежество, напротив, гайдата е един от народните инструменти в Шотландско, наред с Българско Grinning
Само дето е малко по-различна на вид.

# 29
  • Мнения: 2 379
Пиколина, не е невежество, напротив, гайдата е един от народните инструменти в Шотландско, наред с Българско Grinning
Само дето е малко по-различна на вид.

Да де, знам, че има гайди и в Шотландско Simple Smile
Имах предвид, че според мен не е невежество, че някой не знае, че традиционно се свири на гайди и у нас Whistling

Общи условия

Активация на акаунт