Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 5

  • 48 430
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 513
Аз освен,че е „спечелил” детето и не му се дават повече пари за издръжка и че му е трудно да води живот с детето ,че иска да има гадже ,но все едно няма дете....друго не схванах.
Как да ти помогна да не ставаш рано?Не мога.Аз ставам в 5.50 от незапомнени времена.
Закуската ?Мога да ти дам идеи,но пак ти ще си я сготвиш.
За Училище ?Будиш,обличаш,слушаш как не му се става..моето става в 6.20 от 4-5 години назад.
А междувременно ти си разходил кучето ,а аз храня котката и морското свинче.Изчиствам разпиляната трева извън клетката на свинчето ,изровената пръст от някоя друга саксия и мета гадните топчета от тоалетната на котката ,които разхвърля на 2 метра поне.
Ти оставяш твоето в училище ,аз моето .Как да ти помогна?
Тичам за служебния транспорт.Пътувам близо час до работа.
Вечер.Ако се върна около 18.00 е добре.Минала съм през магазин.С едната ръката готвя с другата правя друго.Борим и домашните.Спрях го от занималня.Така до към 20.00.Ей тъй между другото пак правя врътката със свинчето и котката.
Още даже не съм яла.Къпя детето.То си отива в стаята.Вече почити не съм гладна и гледам,че на пералнята и остава още час и нещо.Трябва и да простра.Към десет ,че и нещо детето спи аз се запътвам към банята...после си лягам.
Това е един идеален ден нахвърлян на бързо ,защото на всяко едно място може да се създаде проблем и всичко се омазва та чак ми се реве...Забравих да вмъкна и заниманията,но все тая.
При всички е така...или около това,но се върни и прочети колко пътинякой се е оплакал.С кое да ти помогна ?Задай конкретен въпрос.

# 706
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Деси,и аз съм като теб.Бягам все за нещо и нямам време за мен.

# 707
  • Мнения: 30
Няма ли възможност да изпишеш поне временно някоя баба от България? В моя случай бабата спаси нещата.
Иначе е доста трудно. С всекидневната рутина се свиква, но не остава лично време. На работа не винаги се отнасят с разбиране към бащи, които ползват болнични за децата. Поне в България, не знам как е в Англия.
Личният живот - действително при малко дете е проблем да създадеш дълготрайна връзка, но ако търсиш инцидентни и/или дискретни контакти, всичко е наред. Когато детето порастне малко - още поне година-две -  ще има възможност и за сериозна връзка. Във всички случаи не е хубаво веднага да търсиш човека на живота си, след като си се развел. След раздялата, особено ако не е по твое желание, ставаш изключително уязвим и каквото и да решиш, все ще си в грешка.
БГ мама е много полезен сайт, ако търсиш информация за битови неща, редовно съм намирал информация за всичко необходимо, свързано с всекидневното гледане на дете. Хранене, боледуване,  такива неща.
Връзката със сина  е перфектна, само дето момчето като че ли пораства и става сериозно по-бързо, отколкото бих искал. Даже понякога си мисля, че като сме само двамата, ни е по-лесно през пубертета.
Резюме: тръшвай се на бабата да дойде поне за известно време.

# 708
  • Мнения: 5 273
Ужас, спечелил бил детето .Пич, ти дори не си го искал това дете. Направил си на пук на майката и сега не знаеш какво да правиш  ooooh! Върни детето на жената най-добре. Гнусна, много гнусна постъпка....

# 709
  • Мнения: 28
Няма баби, нямам живи родители.
Нямам право да взема бавачка в следващите 6 месеца, така разпореди съдията, защото според майка му, аз съм твърде млад и не мога да се справя. Не съм се развеждал с никого тъй като никога не съм имал връзка с жената, само общо дете, до скоро се разбирахме, защото на нея й беше добре аз плащах безумно скъпа издръжка , но никога нищо не казах, защото все пак детето е мое и ще му дам каквото иска, имам хубава работа и не е проблема това, а наглостта й, защото реши да не работи ,защото парите им стигали, как няма да им стигат, аз плащах изключително много пари за издръжка и в един момент решава да се върне при семейството й в Австралия, че времето било по-хубаво... ама издръжката щяла да ми се покачи с още 1000 паунда, защото там било ЕДИ какво си. За това си взех детето, а и той иска да живее с мен, много по-щастлив е с мен, защото учим , четем заедно, играем футбол и му давам цялото си внимание. Естествено, че съм уморен и не знам дали трябва на всеки 2 дни да му сменям закуската или дали трябва да му се карам да не спи с кучето, той е наистина невероятно хлапе, обожавам го, а и той не е малък на почти 8г е и е щастлив с мен, просто искам да знам ,че правя нещата правилно, че не правя грешки , че може и той и аз да сме щастливи, аз съм щастлив когато е с мен и живее при мен, уморен съм да ходя в офиса след като съм спал 4 часа, защото нямам право на някой да ми помага и не аз не съм готвил, не съм пускал перални, а сега трябва и му купувам дрехи през 5 дни , защото ги боядисвам и моите и неговите..

# 710
  • Мнения: 5 513
Няма ли училище за родители или нещо такова...Колежки нямаш ли да ги питаш...
За закуска ще питаш детето какво иска,ако е нещо по трудоемко ще го отложиш за събота/неделя.Слагай повече плодове и зеленчуци за хапване.В къщи и за училище,ако има кутия за храна.Прането ще делиш на бяло или преобладаващо бяло и цветно.Переш отделно.Кучето няма проблем да спи с детето,но трябва да е обезпаразитено.Външно и вътрешно.Чети тукиз форума  и питай конкретни неща.За спането и нямането на време при всички е така.При мен реално работата позволява да отсъствам,когато искам,но никога не го правя.Никога.Виж какви отпуски,болнични и др. ти се полагат и си направи някакви сметки ,планове и т.н.Има тема за родители по държави питай там какво се полага на родители отглеждащи сами децата си и къде да внимаваш.Ако наистина си искал детето ще се справиш.

# 711
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Маркас,Деси е казала много правилно какво да правиш.

# 712
  • Мнения: 28
Истината е че наистина не смятах, че е толкова трудно, колкото до колежки нямам много тъй като, аз се занимавам с фондове и работя със страни с различно часово време и е много объркано, нямам проблеми с това кога да отсъствам тъй като фирмата е наследствена , имам баба която ми помага,но тя повече в работата отколкото с детето, ами 2 дни ядем сутрин мюсли с мляко, после плодове и яйца и ги въртя, в училище им осигуряват храната, кучето е обезпаразитен , но все пак майка му се кара да не спи с него .. с прането не ги разбирам нещата въобще, и отделно сушилнята не знам кога да ги вадя, когато свърши ли и те стават по - малки и смачкани, а до цветовете ми е много сложно , половината ми тениски станаха сини от бели.. червено и синьо заедно ли се пере? Черно само черно ли да е .... нямам абсолютно никаква представа, поне ризите ги нося на химическо и там нямам проблеми.. преди всеки уикенд когато беше при мен играехме футбол и видео игри сега не знам колко често трябва да го правим, той не се сърди и изключително много ме слуша, даже онзи ден ми каза "Тати знам, че ти е трудно и че ми даваш за вечеря закуска или пица през ден, ама ще се оправим, през уикенда ще ти напиша какво трябва да ядем" при което аз бях в шок, прекрасен е и не искам да го разочаровам.

# 713
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Маркас,аз червено и синьо пера заедно,но само ако знам,че не пуска боя.Затова някой дрехи ги пера първо на ръка,за да съм сигурна,че няма да падне боя от тях.А за сушилнята да дрехите стават къси от нея,но моите никога не са смачкани.

# 714
  • Мнения: 5 513
Принципа на делене е следния :тъмни (черни,тъмно сини ,кафяви...),ярки (патешко жълто,оранжево,наситено розово...),светли (млечно зелено,светло сиво,синьо..), бяло .
Гледай и етикетите.Там пише каква е материята и при каква Т да переш.Не използвай сушилня.Като изцентрофугира  само простри прането.
Закуската е сандвич,мюсли,кроасан,баничка,макарони...Обяда и вечерята са супа,месо някакво с гарнитура,картофена яхния,пиле с ориз ,мусака,риба на фурна...салата и десерт .Пицата е хубава ,но не прекалявай.
Ако можеш изкарай кучето от стаята,като заспи.Щом майка му се сърди съобрази се.Не важно дали ще спи с куче или не.Не правете конфликти от такива незначителни неща.

# 715
  • Мнения: 444
Деси, на запад не се простира като в БГ. Закуските, които отнемат време като палачинки, бухти и баница отлагам за уикенда или си ги претоплят. Обикновенно през седмицата ядат мюсли, кекс или замразена закуска препичат на тостера, т.к аз излизам два часа преди тях с малката. Много пъти и не закусват, защото отделят много време пред огледалото, а хапват банан и плодово мляко в автобуса за училище. И аз гледам вечерите да са манджи и супи, а обяда е обикновенно сандвичи, пица, паста, плодове, мляко или давам парички да си купят от училище. Не е лесно и когато всеки един от тримата не яде нещо различно и трябва да се съобразявам а не винаги се получава.  Crazy
Не е лесен този живот, но трябва да се живее с усмивка! Лека седмица на всички и горе главата! 😊

# 716
  • Мнения: 488
Marcas справяш се, дай си време и не се съди строго. Не е нужни всичко да е по конец. Имаш здрава връзка със сина си и това е важното. Дали да го оставиш да замине със майка си може да решиш само ти, много трудно решение.

# 717
  • Мнения: 5 513
Happy 2016 простир няма ли?От тези дето се слагат в къщи .Металните.Аз такива ползвам.Хоризонталния и на терасата да го сложа не се вижда.Вертикалния стърчи малко ,но в ъгъла зад китките също не се забелезва.Това сушилнята е ужасно нещо.Аз както гладя всичко направо ми вземаше тока.Сега с омекотителя и прострени са идеални.Аз даже и центрофугата слагам на 1000 (има и 1200)и излизат почити сухи.А вълнени пера с препарат за вълна.Тези дето обаче са смесени материи или прежди се разтягат с този препарат.

# 718
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Деси,аз пък съм доволна от сушилнята,особено сега зимата.Единствения недостатък е,че дрехите се свиват.Моите от нея никога не излизат смачкани.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 626
Ай диди майкуууууу...какво стана в тази тема бре? Не мож' ви изчета  newsm78
Някой ще ми разкаже ли накратко изпуснах ли нещо грандиозно?   Rolling Eyes
Моля ви ако обичате да ми актуализирате информацията, че са поне 8 страници четене  Praynig
При мене нищо интересно - малкия цяла седмица при баба и дядо беше защото понеделник вдигна много висока температура, но май си беше от зъбите дето падат и излизат нови... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт