Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 5

  • 48 428
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13
Истината е че наистина не смятах, че е толкова трудно, колкото до колежки нямам много тъй като, аз се занимавам с фондове и работя със страни с различно часово време и е много объркано, нямам проблеми с това кога да отсъствам тъй като фирмата е наследствена , имам баба която ми помага,но тя повече в работата отколкото с детето, ами 2 дни ядем сутрин мюсли с мляко, после плодове и яйца и ги въртя, в училище им осигуряват храната, кучето е обезпаразитен , но все пак майка му се кара да не спи с него .. с прането не ги разбирам нещата въобще, и отделно сушилнята не знам кога да ги вадя, когато свърши ли и те стават по - малки и смачкани, а до цветовете ми е много сложно , половината ми тениски станаха сини от бели.. червено и синьо заедно ли се пере? Черно само черно ли да е .... нямам абсолютно никаква представа, поне ризите ги нося на химическо и там нямам проблеми.. преди всеки уикенд когато беше при мен играехме футбол и видео игри сега не знам колко често трябва да го правим, той не се сърди и изключително много ме слуша, даже онзи ден ми каза "Тати знам, че ти е трудно и че ми даваш за вечеря закуска или пица през ден, ама ще се оправим, през уикенда ще ти напиша какво трябва да ядем" при което аз бях в шок, прекрасен е и не искам да го разочаровам.
истината е , че не правиш ли грешки не можеш да се научиш Simple Smile
има едни уреди за бавно готвене  "Крок-пот мисля че се казваха" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=700506;topicrefid=19
слагаш в тях каквото ядете + малко сол+ малко вода... и след няколко часа яденето е готово. включваш сутринта и вечерта ядеш.  има разни смеси-примерно за палачинки. правиш палачинката , поръсваш със захар,мед или сладко и закуската е готова. същата палачинка - сваряваш пил.бутче, обезкостяваш , месото го слагаш върху палачинката, завиваш. отгоре може да залееш със сос или с настърган кашкавал. запичаш за кратко.
десерта - едно нишесте с малко  пр.мляко и се получава крем. към него прибави (когато е изсипано в купички) малко счупени на едро твърди бисквити - ето ти и аналог на бисквитена торта. отгоре може да поръсиш с шок.пръчици. може да се сложи и някакъв мек плод (примерно киви) нарязан на тънки шайбички.
за прането - четеш етикета , а с времето ще свикнеш и на пипане. дрехи от памук  приемат и отдават цветове. бялото приема , а цветните отдават и приемат. за това им "изиграй номер" - купувай шарени дрехи и прането да е до 30-40 градуса. вече всички препарати се справят с такава температура на пране. а и при нея предаването на цветове намалява. отделно от това - продават се цветоулавящи се кърпички. четеш етикета и действаш. при дрехите изкуственяци  няма опасност от оцветяване. чисто бяло и памучно може да се пере на 60 градуса. за бельото се отнася.
в днешно време е лесно - отваряш нета и четеш. хубавото е че тук, във форума, има всичко. Simple Smile
правиш всичко , което на вас ви харесва. щом детето иска да е с кучето нека да е така. да не мислиш, че ако детето беше при майката тя щеше да се съобразява с твоето нежелание ? - абсурд !
моето мнение е , че животните трябва да си знаят мястото , но ако на вас не ви пречи ...дете + куче = идеална комбинация.
айде стига толкова писане. ако имаш въпроси - питаш. но първо потърси сам решение.  

# 721
  • Мнения: 91
Marcas,сега прочетох някои неща и има надежда щом се чувствате добре заедно с детето и ти искаш да го отгледаш има надежда.Трудно е, но се свиква и с времето става рутина.Ежедневните грижи като пране,храна и др. ще се подредят просто трябва малко време пък и в началото не всичко да е идеално не е болка за умиране даже може да се разсмеете.Само помисли добре и бъди сигурен за себе си на 100% че не пробваш и ще се откажеш а че остане ли при теб ще се грижиш за него въпреки всички и всичко.Попитай и него тактично да кажем като си лягате вечер как се чувства липсват ли му мама и братчето и слушай със сърцето а не с егото.Моето дете много обича да ми споделя всичко когато трябва да си ляга и много пъти той говори а аз изгасям лампата защото от очите ми текат сълзи,но е важно и той какво иска и чувства.Успех ти пожелавам  Hug

# 722
  • Мнения: 5 513
Bongo_2007  се завърна ???

# 723
  • Мнения: 30
За прането - не се впрягай. Аз пера бялото отделно с белина, когато почне да сивее или синее, иначе всичко накуп. Ако нещо се свие - свие се, вдигам рамене и отивам да купувам нещо по-качествено или с един номер по-голямо. Дънките всички досега му се свиват, каквото толкова, знам си и направо вземам по-големички. И без това на тази възраст нови дрехи се купуват сравнително често.
За бавачката - домашна помощничка надали е забранена, да чисти къщата. Не можеш ли да договориш и допълнителни неща, например гладене.
За връзката със сина - сега заедно се борите с някакви нефатални затруднения, какво по-хубаво. Представяй нещата като екскурзия в планина или гора, детето хем се забавлява, хем помага. Другият вариант е да бъде гледано перфектно, без да се иска неговото мнение, без да му се помага да става самостоятелен, а след някоя и друга година мама да започне да му натяква, че заради него си е затрила младостта и кариерата. И така цял живот - от 12 до 66 г. Не си струва.
За яденето - питай какво ядат неговите съученици и той какво мисли по въпроса, какво му харесва и пр. Хем ще научиш полезни неща, хем момчето ще участва във вземането на решение и това ще е добре и за двама ви. 
Ще започнеш да получаваш много съвети, понякога помощ, от жени, с които досега си разменял само по една-две думи. Поне в България е така - като видят сам татко и почват да го съжаляват и да му дават акъл. Понякога могат да бъдат и много мили.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 626
Хайде стягайте се за свети Валентин мили момичетаааааа - принцЪТ е от мен и ви чака  bouquet .....който вече си има да не се реди  Joy
Скрит текст:

# 725
  • София
  • Мнения: 1 626
Къде го видя бе Десинка?  newsm78

# 726
  • Мнения: 149
Линди, ше го вема принца Simple Smile Ше го завия, вино Ше му сипя Simple Smile)))


Marcas, добри и изчерпателни съвети са дали другите. Вярвай в себе си!

# 727
  • София
  • Мнения: 1 626
Абе ще го вземем момчето бе - сам на тоя стол няма да остане. Пък може и да му се наложи на смени да празнува  hahaha

# 728
  • Мнения: 710
Честит празник на празнуващите един от двата празника! Simple Smile
Линди, много е млад този пич Simple Smile
Marcas, ще се справиш! Виж какви добри съвети са ти дали останалите татковци Simple Smile

# 729
  • Мнения: 30
За яденето - като мислим за някое ядене, влизаме във Веселия готвач и дружно с момчето гледаме картинки и обсъждаме. После пробваме и първите един-два пъти не става, но опитът е забавление сам по себе си. А на детето казвам, че човек не трябва да се отказва, ако нещо не се получи веднага. Дори само това да научи, пак е от полза. След време става.
Така и с другите битови неща.

# 730
  • Мнения: 28
Ами да, ще се справя нямам избор. Разговарях с майка му и й обясних, че имаме нужда от жена, която да ми помага, защото наистина за момента нямам време, тъй като ми се налага да работя с различни часови зони или да летя до европейски столици доста често и ще взема жена, която ще готви, чисти, ще го взима от училище и тн, тя се съгласи всъщност, даже каза че е започнала да си търси работа, което е супер, дано не си промени мнението, а и от утре започват интервютата за бавачки, което е супер от 20 до 30г ще търся хаха да има забавление за всички Grinning Grinning

Весел празник и на вас Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 1 626
Аййййй нищо не съм постнала към мъжете за празника  Rolling Eyes
Веднага се коригирам  bouquet
Скрит текст:
ще ме баннат най накрая с тия днешните ми пожелания  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 30
Пич, нещо се обърках. Бабата беше починала, пък после работи и няма време да помага много с детето; съдията беше забранил бавачка, пък сега търсиш нещо по-засукано; бил си много млад според съда, а в Англия и непълнолетните по закон са способни на отговорно родителство.
Загубих интерес към този разговор.
Последно - гледай да не лъжеш детето, дори и ако от време на време ти идва отвътре да послъжеш и да ти изглежда безобидно. След време излиза през носа. И напълно заслужено.

# 733
  • Мнения: 5 513
Markiz 123456 и се сетих за Бонго.

Честит празник на всички.Кой каквото празнува.Отказвам се горепосочения мъж.Ще пропусна този път.
Аз седя и пия Бейлис.Детето си пише домашните.Идилия.Ако пишеше и малко по-красиво щеше да е идеално.

# 734
  • shumen
  • Мнения: 18 184
Искам и аз такъв мъж.Ще го взема тоя принц.
Честит празник на всички кой каквото и да празнува.Аз сега се прибрах от работа,пия си питието,а детето спи.

Общи условия

Активация на акаунт