Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 377
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 41
Мерси! Пробвах я и наистина е много хубава, но не е моята. Тулата по ми пасна, но искам да пробвам и други. Хвърлих око но няколко тъкани слинга, пък да видим кой ще мине пред семейния бюджет Joy Към Yaro, Girasol и Little from се оглеждам, пък ако изпадне нещо в групите е добре дошло.

# 661
  • NE
  • Мнения: 10 999
За слигнове пробвай и Lenny lamb. Поне на мен един Lenny lamb herringbone ми пасна от раз, но със слинговете е още по-богат избора.

# 662
  • Мнения: 1 775
И Нона са готини бюджетни. Те са с по-дълги и остри опашки и размер 5 се връзва като 6.

# 663
  • Мнения: 24
Здравейте! Умувам каква раница да взема за нашия едногодишен юнак. Идеята ни е да я ползваме повече за излети (тогава да носи таткото) и за кратки градски маршрути, когато на мен ми се наложи. Накратко търсим нещо с по-висока платка, защото малкият много се извива назад, когато не е на кеф, да бъде удобно за дълги разходки и за носене на гръб. Исара ми се струват с по-ниска платка, а и пишеше някъде, че не се препоръчват за едри хора (мм е висок, макар и не точно едър). Малчо още не е за тодлър раница май - още няма и 80 см. Като че ли Тула Стандарт и Бейби Мънки са ми хванали окото за сега. Със сигурност ще пробвам от библиотека, но все пак, ако имате препоръки, ще се радвам да споделите.

И още един въпрос: вашите мъже носят ли раница и какви са отзивите им?
Нашият татко се беше пробвал с еластичния слинг в първите месеци, но му беше много досадно, докато го връзвах. Е, направи 1-2 излизания със слинга - да се покаже и той Wink
 

# 664
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Нона искат доста очупване, не са за начинаещи.
Лени и жабките са чудесни за първи избор. Лично на мен Лени-то ми пасна повече и то от раз Wink

# 665
  • Мнения: 1 775
Здравейте! Умувам каква раница да взема за нашия едногодишен юнак. Идеята ни е да я ползваме повече за излети (тогава да носи таткото) и за кратки градски маршрути, когато на мен ми се наложи. Накратко търсим нещо с по-висока платка, защото малкият много се извива назад, когато не е на кеф, да бъде удобно за дълги разходки и за носене на гръб. Исара ми се струват с по-ниска платка, а и пишеше някъде, че не се препоръчват за едри хора (мм е висок, макар и не точно едър). Малчо още не е за тодлър раница май - още няма и 80 см. Като че ли Тула Стандарт и Бейби Мънки са ми хванали окото за сега. Със сигурност ще пробвам от библиотека, но все пак, ако имате препоръки, ще се радвам да споделите.

И още един въпрос: вашите мъже носят ли раница и какви са отзивите им?
Нашият татко се беше пробвал с еластичния слинг в първите месеци, но му беше много досадно, докато го връзвах. Е, направи 1-2 излизания със слинга - да се покаже и той Wink
 
На Исара стандарт платката е с размери на Тула в разгънато положение. Бейбимънки е с по-висока. Бейбимънки и Исара/Кокади тодлър (ще му станат със свита платка) ми се виждат най удачен избор при този размер на детето, за да не ги израсте бързо, но най-добре е да се пробва. Някои едри дечица им става дори Тула тодлър, ако са с дълги крачета. Нашия татко си харесва много Тулата,  но и с Исарата не се оплакваше, висок е 188. Дъщеря ми няма 9 кила и е 77 см някъде, крачетата ѝ вече започват да отстърчат от Тулата стандарт.

# 666
  • Мнения: 24
Много благодаря, Stitch! Ще пробваме и тодлърски варианти, както и регулирането на платката на Исара. Подозирам, че точно в момента сме размер по средата между стандарт и тодлър. Пробата ще си покаже и ще пиша.

Гледах и тодлърската на Лени Ламб. Някой има ли идея защо е такава голяма разликата в цената между basic line и другите модели. Плетката на първата е рибена кост, а на по-скъпите - жакард и са wrap conversion. Има ли функционална разлика между тези две плетки?
 

# 667
  • Мнения: 573
Лени ламб е прекрасна раница - тествала съм от библиотека, не знам дали е била бейсик лайн или не, но мекотата на плата и компактността им е страхотна. За мен имат само два недостатъка, като всъщност от покупка ме възпря само втория - не се регулират и падингът на презрамките е твърде малък, което с едно по-тежко дете може да се превърне в сериозен проблем за раменете. Иначе са ми голяма слабост Ленитата. В крайна сметка след Тула и Исара сме си най-доволни от настоящото Бейби Мънки.

Относно бебеносенето от страната на татковците, индивидуално е, на някои им харесва, на други не, като опита, ще разберете Simple Smile Нашият татко е по-запален бебеносещ и от мен, ако зависи от него, ще си го носи постоянно, аз не протестирам, особено предвид това, че става все по-тежък, колкото и да е удобна раницата, едно е 6 кг. бебе, друго е 16 (а и отпред вече не виждам от бебето, като го нося, та се наложи да го прехвърля на гръб).

# 668
  • NE
  • Мнения: 10 999
В последно време Лени тодлър раницата е с много падинг. Може да променят концеприята и за бебешкия вариант.

# 669
  • Мнения: 24
Aurora_89, благодаря! Колко голямо беше детето ви, когато сте взели Бейби Мънки? Един малко глупав въпрос, но при регулиращите се раници не се ли набръчква платката и това не води ли до дискомфорт, ако детето е по-малко?

Видях Лени тодлър и ми се стори доста удобна и с дебели презрамки, както пише Flower Fairy (но нямам база за сравнение). Все още е малко голяма за бебо, а бебешката Лени пък му е малка - стърчат му краката отстрани и е ниско гръбчето. Тругите тодлъри със сигурност ще са му големи още дълго, защото са с по-широки платки.

Ще видя модели с регулиране на платката, защото точно сега сме между размерите. Ако не - остава вариант да взема стандартен модел и след 3-4 месеца да я продам и да търся Тодлър... само трябва да посмятам и да видим как ще излязат сметките Simple Smile

# 670
  • Мнения: 6 541
Аз съм с Исара с регулируем панел и нося сина си в нея откакто стана на 3,5м. Сега е на 5,5 и все още съм със стеснен панел. Но раницата е от слингов плат и е много мека, така че не мисля, че му е неудобна, нищо, че е набръчкана.

# 671
  • Мнения: 668
момичета някой да е ползвал този слинг китайски е цената е много удобно искам да си купувам.Дали е удобно бебето ми е на 4месеца дали са стабилни

# 672
  • Мнения: 24
Аз съм с Исара с регулируем панел и нося сина си в нея откакто стана на 3,5м. Сега е на 5,5 и все още съм със стеснен панел. Но раницата е от слингов плат и е много мека, така че не мисля, че му е неудобна, нищо, че е набръчкана.
Благодаря, Elektra.13! Пробвах Исара Тодлър. Много ми хареса, материята беше от слингов плат, беше ми удобно да нося бебо, въпреки че вече е тежичък. На другия ден не ме боляха раменете и кръста. Обаче ми се струва, че му е голяма, дори и с максимално стеснен панел потъва вътре, а коленцата му са изцяло вътре в платката. Явно сме си за стандартен модел, макар и само за 4-5 месеца. Иначе малкият си седя кротко и в Исарата и в още 2-3 други модела.

Явно 1 годинка не е най-подходящото време за купуване на нова раница, като се има предвид, че след няколко месеца ще му е малко Disappointed Relieved

Вероятно ще вземем нещо в стандартен размер втора употреба за есента и зимата, а на пролет, ако все още иска да го носим, ще се огледаме за тодлър вариант.

Повечето от моделите, които тествах, може да се наместят в удобна позиция и за майката и за бебето, а и малкият вече е поотраснал, крепи се стабилно и му беше добре. Той е свикнал да се гушка и му беше важно да е близо до мен. Така че всичко наистина опира до индивидуално удобство и предпочитания. Изборът е малко като избор на кола (да ме извинят запалените шофьори) - и БМВ, и Мерцедес, и Рено, и Дачия - все ще ти свършат работа, зависи с какъв бюджет разполагаш, какви екстри ще си избереш и за какво ще я ползваш Simple Smile

Успех на начинаещите с избора!

# 673
  • София
  • Мнения: 8 646
Момичета, от кои еластични слингове инате добри впечатления?
Моят беше много смотан, не помня и марката. Трябва ми нов.
Знам за ЗиЛана, че не са особено добри. Виждала съм Цвети от Вълшебен възел да изрежда хубави, но не мога да намеря постове за това във фейсбук.
Искам нещо лесно на първо време, а след това да си реша с раница или тъкан.

# 674
  • NE
  • Мнения: 10 999
За зимно бебе с двете ръце съм за Boba. Още Manduca, Liliputi, Moby. Заглеждала съм и еластичните на Lenny lamb, но не съм попадала на отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт