Банята - 27-ма тема

  • 125 715
  • 796
  •   1
Отговори
# 690
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 857
Moonriver, точно това се е случило, но трябваше да идем на място, за да го разберем  Blush Все пак поръчах бежовия вариант. Надявам се да стане добре.

Докатп обсъждахме в магазина оставащите неща за докупуване, стигнахме до мивката. Казах, че съм си харесала тази: http://m.ikea.bg/bathroom/Bathroom-sink-cabinets/Wash-stands/48680/86960/, но ме наплашиха, ще й дават 6 месеца до издуването. Някой слагал ли е такъв шкаф? Цената е повече от добра, като дизайн също ми харесва много, а пък мивката идва с разни аксесоари като закачалчици, сапунерка и т.н Simple Smile

Взели сме такъв шкаф в малкия му вариант - първо, защото ми хареса (и шкафът и мивката) и второ - като цяло с тези размери няма кой знае какво разнообразие  Mr. Green Няма да се мокри директно, ще има стъклен параван. Силно се надявам да оцелее, ама предвид цената рискувах  Wink

# 691
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Имала съм горен  шкаф от IKEA, не се мокреше директно в банята.
За около година тръгна да се раздува.
Във баня само PVC  Peace

# 692
  • Мнения: 4 275
Лошо, лошо, такава хубава мивка и такава добра цена. Тъгувам много и не ми се рискува Sad А в такъв случай имате ли представа дали мога да взема мивката и дали ще пасне на кой да е шкаф?

# 693
  • Мнения: 481
Moonriver, точно това се е случило, но трябваше да идем на място, за да го разберем  Blush Все пак поръчах бежовия вариант. Надявам се да стане добре.

Докатп обсъждахме в магазина оставащите неща за докупуване, стигнахме до мивката. Казах, че съм си харесала тази: http://m.ikea.bg/bathroom/Bathroom-sink-cabinets/Wash-stands/48680/86960/, но ме наплашиха, ще й дават 6 месеца до издуването. Някой слагал ли е такъв шкаф? Цената е повече от добра, като дизайн също ми харесва много, а пък мивката идва с разни аксесоари като закачалчици, сапунерка и т.н Simple Smile
Имаме такъв шкаф и мивка - 4-та година не е мръднал! А му давах
Взели сме такъв шкаф в малкия му вариант - първо, защото ми хареса (и шкафът и мивката) и второ - като цяло с тези размери няма кой знае какво разнообразие  Mr. Green Няма да се мокри директно, ще има стъклен параван. Силно се надявам да оцелее, ама предвид цената рискувах  Wink
Имаме такива мивка и шкаф! 4-та година не е мръднал! Не се мокри директно, но си е подложен на влага!

# 694
  • Мнения: 4 275
Рени, много, много ти благодаря за отговора. Ще рискувам и ще се моля да не се раздуе. Пък в случай, че молитвите ми не будат чути, то ще вземем нов шкаф  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 1 483
Шкафовете на Икеа са МДФ и не са подходящи за баня без прозорец според мен. Дори и да не се мокрят директно, влагата ще ги скапе.

# 696
  • Мнения: 1 787
Според мене към 25-30см над нивото на мивката, за да не плиска като се миеш. Но все пак да може да се огледа някоя по-ниска дама. Grinning

Мивката е на височина 90 см, затова питам. Разстояние от 30 см може би ще е добре, но ще измеря пак за всеки случай, благодаря!



Скрит текст:
Сега се сещам за още една, подобна, която беше облицована с "дървесни" плочки само по стената отзад, но не откривам снимката. Ако ми попадне пак в полезрението, ще я пост-на. Simple Smile

Аз също съм се спрял на дървесни цветове и шарки. Заради това, че това е проект цветът на плочките не излиза толкова добре, колкото са всъщност.
 


И при нас се получи така с проекта, но не е болка за умиране. Важното е плочките на живо да са хубави! Simple Smile
Доста широки изглеждат "дъските", какви са им размерите?

# 697
  • софия
  • Мнения: 25 482
Рени, много, много ти благодаря за отговора. Ще рискувам и ще се моля да не се раздуе. Пък в случай, че молитвите ми не будат чути, то ще вземем нов шкаф  Mr. Green
В стария апартамент имаме варианта с рафтчета от серията. За 5 г. нищо му няма. Не се мокри директно, но банята е малка и когато се ползва доста пара става.
Сега пак Икейски шкафове сложих - и горен, и долен.

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 05:41 от zvanche

# 698
  • Мнения: 4 275
Днес отивам и го взимам  Hug

Мисля, че ми остават само бойлерът и вентиларът да бъдат избрани. Майсторът идва в понеделник и почва. Нямам търпение да приключим с банята, че да продължим с останалите стаи  Simple Smile

За бойлера обаче пак искам да се допитам до вас. Идеята е да бъде поместен хоризонтално над вратата. След като прегледах какво се предлага, се спрях на Теси БиЛайт. Обаче!!! Открих една тема тук, в която доста хора не бяха доволни от Теси. Но най-много ми допада като дизайн от останалите модели. Иначе има едни плоски Аристони, които са много плоски и много красиви. Стоят чудесно над тоалетната, но са 600+ лева.

# 699
  • Мнения: 1 483
Моите родители са с Теси (не знам кой точно модел, 80л, 3кВ) от 7 години вече и нямат проблеми. Аз също съм се насочила към тях, макар и не за редовно ползване. Ако ще купуваш Теси, сподели от кой търговец и как е доставката.

# 700
  • Мнения: 4 275
На Теси харесах много БиЛайт модела, красив ми е Blush Обаче се притеснявам малко от мненията, които четох за тях като цяло. Иначе повечето магазини имат безплатна доставка Simple Smile

Докато пишех отговора и търсех един модел на Аристон, който бях харесала, все пак реших да са Теси. Ако се развали, имат си гаранция. Омръзна ми вече да мисля за всяко едно нещо в тази баня по 3 дена  Confused

http://vimax.bg/horizontalni-boyleri/horizontalen-boyler-tesy-bi … 5-30-b12-tsr.html

# 701
  • Burgas
  • Мнения: 503
Ние сме с Теси билайт,само че вертикален.Доволни сме. В предишното жилище също бяхме с такъв-3 год.без проблем при нас.Сега свекърва ми го ползва,работи си.Бързо загрява.Ние също гледахме Аристон Велис,но мъжа ми ме разубеди-оказа се че е с много по-малка мощност от Теси ,и ще трябва доста да се изчаква да затопли водата,а ние сме 3ма души.

# 702
  • Мнения: 1 668
За мен по-добри от Теси на бг пазара няма. Никакви не са ми, но 5 години в квартира и 7 години вкъщи сме с такива и нямат грешка, топлят наистина бързо /3 киловатови/. Като отидем у майка или свекърва ми на гости докато се изредим вечер за баня, последният все чака бойлера по 1 час да загрее и се изнервям адски, у нас такова нещо не се е случвало.
За новите Билайт обаче нищо не знам, нас ще ни трябва вертикален сега за друго място, което обзавеждаме и ще следя за отзиви.

# 703
  • Мнения: 1 787
Сегашният ни бойлер е Теси и сме много доволни. За новото жилище също ще вземем такъв, но сме се спрели на "облачното" Tesy с управление през интернет. Някой има ли такъв, може ли да сподели впечатления?

# 704
  • Мнения: 4 275
Моите родители са с Теси (не знам кой точно модел, 80л, 3кВ) от 7 години вече и нямат проблеми. Аз също съм се насочила към тях, макар и не за редовно ползване. Ако ще купуваш Теси, сподели от кой търговец и как е доставката.

killpop, днес поръчахме Тесито, с безплатна доставка е, цена: 206 лева. Това е търговецът: http://technika.bg/product/17347/staklokeramichen-horizontalen-b … -trabi-lyavo.html утре ще е при нас.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт