Искам да кажа ... (94)

  • 50 825
  • 769
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 18 679
Зузанка, супер Hug

Моите днес ме захранваха с въздух. Не бях излизала от сряда. Един час в парка и все едно съм копала лозе Tired

На мене пилешките хапки на Гена не ми се получават. Децата ги обожават, де, но аз не съм доволна - никога не ми стават хрупкави, а и като ги обръщам, панировката ми се залепва на фолиото Sad Нямам идея къде бъркам тази елементарна рецепта.

Ние тази вечер сме на мезета. Обещала съм капрезе за мастиката и запечено бри с ядки и боровинковото сладко, дето си го донесохме от планината, за виното. Децата да се оправят Laughing Ще отмъкнат по някоя мръвка и по едно хлебче от масата и това ще им е. Лоша, лоша майка Twisted Evil

# 616
  • Мнения: 13 019
От двете ни страни на около 250 метра има по една къща, живеят възрастни хора, внуците им идват лятото, но тогава нас ни няма, другите най- близки са на горната улица, там има деца, но не са шумни.
Като изключим есенния сезон, в който си прибират дървата, в останалото време е тихо, никога не съм чула някакви притеснителни шумове от тези къщи. Има значение и съседите какви са, на предната ни къща единия кошмия стреляше с пистолет, голям футболен запалянко и от радост и от мъка пуцаше, хем по никое време:) Ама каквото и да е не може да се сравни с панелката, където с извинение да пръцнеш ще се чуе:) Свързват си абсорбаторите към вентилацията и какви ли не други екстри. При възможност за избор - къща. Ако няма избор, каквото има, покрив да е.

# 617
  • Мнения: 39 555
Имам си скъпи гости. newsm44
Имаме си и подаръци.
Зуз, много се радвам за майка ти.
Aз на бързо правя попоувърси. Тесто за палачинки, но с бакпулвер и добавено сирене/извара/kaшкавал, разтопено масло.
Намазнявам гореща форма за мъфини. Фурната- и тя гореща. Пълня гнездата и запичам. Стават странно издути, но от вътре са кухи. Може да добавиш в гнездата кренвирш, или да подготвиш някакво крем-сирене за намазване. Ако сместа е с малко сол може да ги хапвате със сладко или сладко и сирене. У дома се предпочитат с пълнеж от сирене, кашкавал и извара(сиренето и изварата ги разбивам с миксер).

# 618
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Всъщност знам го идеалния вариант - къща близо до голям град, поддържащ персонал и  личен автомобил за всеки член от семейството.
А, баш! Ама като се събудих, краката ми бяха развити Mr. Green

Ще се "хвана" за този пост... При нас местата не са толкова скъпи както в софийските села. На 5 км от Пловдив сме - стигам по-бързо до центъра от повечето граждани, защото нямам светофари и задръствания. Недоумявам, защо аджеба, ще изплащаш една 60 кв.м. кутийка половин живот, вместо за същите, че и по-малко пари да си направиш къща на село, три пъти по-голяма, че и с двор. Транспортът е редовен, има и градски рейс. Яслата и градината, че и училището до 4 кл.  са перфектни. По нататък се мисли нещо....

И аз днес бях на работа, и утре пак. И после пак и пак - цял месец ще тъча на два стана... Sad Щото съм бяла и добра. bowuu

# 619
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, мене точно "по-нататък" не притеснява Laughing Нямам време по средата на деня да закарам петокласника на английски или на спорт, нито ще го пусна да пътува по час и половина в посока със селския автобус+ГТ. Сега си ходи сам, с тролея, за 20 минути. Това са ни възможностите просто. Не казвам, че има нещо лошо в другите варианти, просто за моето семейство са непостижими. Но това всъщност не е по темата "апартамент или къща", а по-скоро "на село или в града".

# 620
  • Мнения: 251
Зузанка, радвам се за майка ти!  Дано с всеки изминал ден се подобрява Simple Smile
Книги сте обсъждали, апартаменти,  къщи, но докато се включа, те вече не са актуални Simple Smile
Сега обаче да отперя питане: Екатерина, какво кисело мляко ползваш като процент?  Рецепти с кисело мляко не ми се получават, още не съм прибавила цялото количество брашно и тестото вече е лепкаво, като за месене  Tired
Аз съм на работа,  дежурна.....студено ми е.....

# 621
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Ох, моят мъж излезе снощи и... не го бях виждала толкова зле отдавна. baby_neutral Поразпуснал се е (без мен  Crossing Arms), но приятел за малко си е в БГ, а нямаме жокер баба и аз стоях на пост вкъщи.

Спрягали сте ме с Бо-то четох вчера. Ний се оправихме. Надъхана съм да му стана и аз френдка в ФБ, като Шнталката. Grinning Много си приличат те двамата. Може и да са си двойка, на мен ми е забавна такава една версия. Grinning

# 622
  • Бургас
  • Мнения: 6 574
Привет!
Добре сте си побъбрили тук. Забравих повечето неща, които щях да казвам.

Даун, само докато те четях и се задъхах. Шапка ти свалям!

Сесели, много кофти това с гривната. Дано продавачката все пак излезе разбрана и те компенсира по някакъв начин.

За къщите...Винаги сме били в апартамент и не бих се отказала от такъв. Не съм шофьор и живот извън града не обмислям дори. От година-две обаче много ми се иска къщичка за уикенда наблизо, малка, с дворче...Проблемът е, че искам да е много близо до града, а така съответно и цената е по-висока.

Зузана, все такива да са новините покрай майка ти!

Захир, можеш да провериш курсовете на ИЧС. Подкрепям и идеята за сугестопедичен курс.

И други неща имаше, но един акъл закъде по-напред.

# 623
  • Мнения: 6 729
selleste, виждам, че си от Бургас, има ли сугестопедичен курс в Бургас.Решила съм по-нататък да се запиша на английски, не желая някакви висоти, някакво начално ниво.
М_i_G, няма логика да не ти се получават нещата с кисело мляко.Аз ползвам Домлян 2%, понякога и 3,6%.
Борил/ка и на мен ми е забавен.Приличат си с Шанталче, но тя пишейки правеше доста грешки, та мисля не са едно и също лице, а всъщност може и да са, на кого му пука Crazy

# 624
  • Мнения: 10 587
Ние се прибрахме. Доволна съм, обикновено за ден стигаме само до мола Simple Smile
Карах ги да останем в Ловеч, синко нямал пижама, дрехи, не ще, та не ще. Сега е на компютъра доволен. Ясно е, че не пижамата беше проблем. Купи на баща си магнитче "Супер татко" и ще го сложи в подаръка на баща му за рождения му ден Simple Smile
На кой не му се получават пилешките хапки?
Ето фотнати моите, леко хрупкави, все пак не са пържени и вътре са почти като на KFC

# 625
  • София
  • Мнения: 18 679
На мен Sad Явно само на мен не ми се получават. Може флейкса да ми е калпав.

# 626
  • Мнения: 9 574
На мен Sad Явно само на мен не ми се получават. Може флейкса да ми е калпав.
И на мен само първия път ми се запази коричката, другите пъти винаги ми опадваше корнфлейкса като ги обръщам, но пак си стават вкусни Simple Smile Последния път даже го натроших съвсем на ситно почти като галета и го смесих с подправки и пак ги харесахме много.

# 627
  • Мнения: 10 587
Белинда, тези са с покритие от равни части царевично брашно, обикновено брашно и картофено пюре на люспа. Печат се върху хартия за печене, а преди това се овкусяват със кубче пилешки бульон, лют пипер и черен по желание и лъжица,две олио. Всичко в купа слагам, стривам бульона, олиото, обърквам ги и престояват поне час в хладилника. След това овалвам в сместта и редя върху хартията. Пека на 180-200 градуса 35 мин и после за тен още 5-10 в зависимост от фурната.

Давиз, радвам се, че майка ти се подобрява Hug
Да кажа, че центъра на Плевен много ми хареса. Беше пълно с хора - града е жив, много приятно усещане Simple Smile

# 628
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Леко замразявне след овалването в флейкс/панировки помага много. Посоляването на сместта за овалване - също. Аз, понеже съм леко извратен, даже я и овкусявам с ключовата си подправка, според случая.

Винаги съм ЗА къща, стига да е на комуникативно място. Това може да значи много неща - градски квартал, градска покрайнина, близко село, не толкова близко село, но с отличен път и прочие. Е, и по-голям двор е за предпочитане пред по-малък.

Повечето големи български градове, да не говорим за средните, имат огромни възможности за застрояване с еднофамилни къщи и то дори в рамките на регулационните си планове в момента. Говоря за масово застрояване на цели райони с имоти от такъв тип, което би понижило цените им, щото да станат конкурентни на апартаментите.По ред причини това не е факт засега. Предполагам, че търсенето е недостатъчно, за да стимулира предприемачите.

# 629
  • Мнения: 39 555
Захир, мога да предложа за Лозенец училище за английски език. Моята бивша учителка, която преподаваше английски и в Австралия отвори клон на училището си на ул. Богатица.

Общи условия

Активация на акаунт