Боледуване на децата ни - тема 44

  • 52 895
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Лино,дано сте по добре.
Фер,твоите как са?
Моя сега се разиграл тука,а аз трябва да отивам на работа и го оставям с майка ми.Дано успее да го преспи,че направо е пощурял.А навънка така духа,че не може да излязат въобще и ще е побърка до довечера.

# 721
  • Мнения: 69 301
Лайт - да, бактериално беше при нас, ако мен питаш. Но не беше скарлатина, а само при нея го дават минимум десет дена АБ. Сега ако почне да ти се бели след края на болестта, ще е доказателство още едно, че е било скарлатина...

Лино вероятно са в болница, и затова не пише. Тя в коя държава беше? Дано всичко е наред при тях..

# 722
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Тете,Лино,не са в БГ.Мисля,че бяха в Германия някъде.
Моя 10 дни пи АБ само за бактерия в носа.Иначе за повече от 5-7 дни педи не изписва АБ.

# 723
  • Мнения: 1 874
Ясно ...ами нз,чудех се дали да не продължа още ден два...но знам ли...можеше и при педи да идем,но кой знае каква е лудница пак...и особено понеделниците.И докато се чудя и мая смяната й свърши   Laughing

# 724
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Лайт,ами ти реално за днеска имаш АБ.Според мен може и утре да го заведеш при педи.

# 725
  • Мнения: 21 332
Бързо оздравяване на всички болни  Hug

Аз исках да попитам как се дава бета глюканът ?

# 726
  • Мнения: 69 301
Нас частната ни вика на контролен преглед тогава на трети ден от АБ и на 8-мия, когато трябваше да приключим с него. На третия ни пусна кръвни, на 8-мия го прегледа само и констатира, че е здрав.

# 727
  • Мнения: 1 874
Дани,да за днес имам ,довечера ще дам последната доза.Да може и утре да го заведа ,тя е втора смяна утре,но така или иначе ще трябва да дам дозата и сутринта за да няма прекъсване в случей че трябва да се продължи още малко.Мисълта ми е в посока,че явно е че се повлиа от този антибиотик,но единичните обривни единици ме притесняват в гърлото и може би за да доизчисти ще са нужни повече от 10 дни.Та по - добре сега още ден ,два,три от антибиотика,от колкото после 10 дни друг АБ.
Антибиотик има,то второ шише пие.
Ще видя сутринта гърлото и ако трябва може и едни кръвни да пуснем сутринта за ориентир...и после евентуално при педи.

# 728
  • Мнения: 19 373
Лайт, защо не й звъннеш по тел и да опишеш състоянието. Тя ще прецени дали трябва да го види или може да удължи аб с ден без преглед.
Ако решиш да го водиш, му сложи маска.

# 729
  • Мнения: 69 301
Има нещо, което те притеснява-остатъчните обриви. И аз бих се притиснявала и чудила, затова бих завела детето на преглед утре, да го види ЛЛ. Peace

# 730
  • Мнения: 6 046
Бързо оздравяване на всички болни  Hug

Аз исках да попитам как се дава бета глюканът ?
Ако е този на Борола - на розовите капсули - сутрин и вечер по 1 давам, така пише на листовката  Peace
Как сте вие?

# 731
  • Мнения: 298
Момичета задължително ли е да се прави посявка след приема на антибиотика. Детето е ок. Изглежда напълно здраво. Днес е 7 ден след последния прием и се чудя да го правя ли това и каква е идеята.

# 732
  • Мнения: 21 332
Бързо оздравяване на всички болни  Hug

Аз исках да попитам как се дава бета глюканът ?
Ако е този на Борола - на розовите капсули - сутрин и вечер по 1 давам, така пише на листовката  Peace
Как сте вие?
Рали , благодаря ти  Hug
Добре сме , малката на училище ,аз на работа  bouquet
Вие как сте ?

# 733
  • Мнения: 8 350
Момичета задължително ли е да се прави посявка след приема на антибиотика. Детето е ок. Изглежда напълно здраво. Днес е 7 ден след последния прием и се чудя да го правя ли това и каква е идеята.

Абсолютно незадължително Simple Smile Щом детето се чувства и изглежда добре...никакъв смисъл да го влачиш по изследвания.

# 734
  • Мнения: 6 627
Лайт, гърлен и носен пусках контролно след скарлатината, една седмица след като спряхме аб. моята пи зинат тогава, по-концентрирания (от 250 мг). но не помня дозировката, трябва да погледна. иначе приемът беше на 8 часа, помня, че я будех да ѝ завирам тая гадост в устата. върти ми се нещо от типа на 3.5 мл, със сигурност не беше 5, защото се чудех как да го отмеря с мерителната лъжица, на която имаше деление за 2.5 и за 5 мл.
на аугментин не знам каква е дозировката, дъщеря ми прави зверско разстройство от него още след първи прием и не ѝ го изписват, за да не се мъчи.

Общи условия

Активация на акаунт