Качване на килограми при бременност...

  • 82 430
  • 695
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 440
Пий повече вода и определено намали сладкото.Колкото повече ядеш от него,толкова повече ще ти се яде. Аз съм в 21 г.с. от неделя,започнах 56 килограма,сега съм 62 без да преяждам,без да ям сладко...Тялото си знае своето,но аз се настройвам така - след като през това време не мога да пуша и да пия,защо да не се храня правилно за да изчистя тялото от токсините и бебето да се развива нормално?Напъни се 1-2 седмици за сладките и ще видиш как ще се стабилизират нещата Simple Smile

# 496
  • Мнения: 18 487
До края на 8 месец ядях всичко без бяло тесто и захар и бях изключително стриктна. След закуската не ядях и почти никакви други въглехидрати освен плодове, зеленчуци и ядки (паста, ориз, картофи - мноого рядко и не по цяла порция). Сега в девети месец вече ям черен шоколад по редче на няколко дни и по някое парче от някое домашно печиво ако ми го размятат под носа или направя за закуска в училище на щерката (не съм от камък все пак Grinning ). Качила съм 10.5-11 кг., 37 г.с.

# 497
  • Мнения: X
Не ям сладко, изобщо. Също и си наложих да ям, не когато видя и нещо и реша що да не си хапна малко сега от това, а да проследя кога наистина стомаха ми подсказва, че съм гладна - оказа се, че наистина гладна съм горе-долу както преди за основните хранения, т.е. няма голяма разлика с преди. Ако случайно ми пристърже помежду храненията, ям плодове, зеленчуци, сирене предимно, но се оказва че и не винаги имам нужда от тези междинни закуски. Слушай тялото си, а не емоционално - я виждам тук кесче, взимам си, някой отворил шоколадче - взимам си. Ако наистина се чувстваш гладна, то разбира се хапвай, но по здравословни неща и по малко, после ако огладнееш пак.

# 498
  • Мнения: 225
Началото на 9 месец съм и качих 6 килограма. Но си имам 4 кг запас от предишната бременност. Не се ограничавам, но не се тъпча, ям по малко и начесто. Много плодове изядох, всеки път като ми се дояде сладко ям плодове- грозде, праскови, круши. Само че сега, в 8 месец озверях за сладко и ометох 3/4 буркан с мед. Качих 1 кг, но май е добре като за 8 месец. За 3 седмици се надявам да не кача повече от 2-3 на финала. Меда ще го огранича вече. Blush

# 499
  • Мнения: 158
Аз съм в началото на 8 месец и съм качила едва 5 кг.  Започнах доста слаба и продължавам да съм така. Ограничавам се от забранените храни при бременност по принцип. От хляб и тестени не, плодове и зеленчуци както и месо са ми основна храна. Напоследък изпитвам глад и за сладко, похапвам, но малко.

# 500
  • Мнения: 25 757
Едната само 6, другата само 5...ние дебелите да не се обаждаме.
За меда да питам. Ще кача ли от мед. Заради нисък хемоглобин мисля да започна да ям мед. Rolling Eyes

# 501
  • Мнения: 158
За ниския хемоглобин може и червено цвекло да хапваш, не само мед. Аз също съм с нисък и отскоро започнах да ям цвекло и моркови на салата, все още незнам дали има подобрение обаче, а може и червени чушки да се хапват. И това ще пробвам, пък дано се вдигне. Честно казано ми се искаше да съм от по-дебелите  Blush

# 502
  • София
  • Мнения: 11 494
Колко е нисък хемоглобина? Аз леко го качвах с коприва и спанак, но не очаквай чудеса. Също и ядки (без фъстъци).

# 503
  • Мнения: 25 757
За ниския хемоглобин може и червено цвекло да хапваш, не само мед. Аз също съм с нисък и отскоро започнах да ям цвекло и моркови на салата, все още незнам дали има подобрение обаче, а може и червени чушки да се хапват. И това ще пробвам, пък дано се вдигне. Честно казано ми се искаше да съм от по-дебелите  Blush
Цвекло, съм изяла може би към 10 кг от юли на сам, + железни препарати, месо колкото мога насила го ям.
Сега ме убеждават за мед, орехи, тахан...
Колко е нисък хемоглобина? Аз леко го качвах с коприва и спанак, но не очаквай чудеса. Също и ядки (без фъстъци).
89 е днес хемоглобина, държах го около месец 93. Бейби спанак ям поне 2 пъти седмично. Суровите фъстъци са полезни, печените не стават...но не ям много ядки, да съм честна.

# 504
  • Мнения: 51
Браво, колко малко килограми сте качили, а повечето сте в по-напреднала бременност от мен. Направо каквото видех, си решавах да го пробвам ей така да има хихихи. Спирам се, че накрая ще се търкалям до родилното.

# 505
  • София
  • Мнения: 11 494
Не е чак толкова зле хемоглобина. И моят беше там някъде към края. Ако става с мед и тахан, колко пък да качиш? Аз от ядките ядях бадем, кашу и шамфъстък. Други просто не обичам.

# 506
  • Мнения: 25 757
Не е чак толкова зле хемоглобина. И моят беше там някъде към края. Ако става с мед и тахан, колко пък да качиш? Аз от ядките ядях бадем, кашу и шамфъстък. Други просто не обичам.
Аз съм в 22 г.с. края е далече, не ми се мисли какво ще стане до тогава с този хемоглобин.

# 507
  • Мнения: 225
Не мисля, че желязото се усвоява толкова добре от растителните храни. Месо, черен дроб и яйца са по-добрият вариант.

# 508
  • София
  • Мнения: 11 494
Не е чак толкова зле хемоглобина. И моят беше там някъде към края. Ако става с мед и тахан, колко пък да качиш? Аз от ядките ядях бадем, кашу и шамфъстък. Други просто не обичам.
Аз съм в 22 г.с. края е далече, не ми се мисли какво ще стане до тогава с този хемоглобин.

Твърде е възможно да не падне чак толково драстично до края. Пробвай с тахан и мед, щом се препоръчват за вдигане на хемоглобина, пък дори и да качиш някой килограм отгоре - голяма работа. Ще свалиш след раждането, повярвай ми, не е трудно Hug

# 509
  • Мнения: 822
момичета, и моите килограми се стабилизираха, поради много фактори. Една от причините е диетата на която ме подложиха заради кръвна захар на границата при натоварване, другото е, че просто нямам място в стомаха за ядене. Въпреки това, коремът ми е огромен (според мен) и прилича на нещо от тери пратчет, мърда си движи се...досега варирам 6-8 кг в 34 седмица.
Сега страшно ме е страх не от килограми, а от стрии.  страх ме е да не би да са се появили и да не ги виждам, защото коремът ми е много изпънат..
другото, което ме сдухва е, че почти не се движа, прилошава ми, сядам къде ли не. просто не се чувствам себе си. Аз съм човек, свикнал да купонясва обикаля, спортува, и съм много силна и енергична (обикновено),  като кобилка.  Сега се влача като парцал навсякъде. А допреди няколко месеца тичах 15 км, че и 20.  Вчера минах 8.7 км за деня, онзиден 5 км за деня, а трябва на ден да изминавам общо поне 10 км според лекарката ми, за да съм здрава.  Почти няма ден, в който да успея да покрия този минимум.
Визуално свикнах с това как изглеждам(с корем) и си се харесвам много, смея да твърдя, че изглеждам и доста елегантна, макар и като барбарон. Но как ми тежи...не е истина. Майка ми много е обикаляла до раждането, а друга близка преди 20-30 години е карала сърф в 8ми месец, не знам защо при мен от едната кълка на другата, при положение, че иначе съм много спортна. Има жени, които тичат до раждането, за мен е немислимо да си го помисля. Едвам тичам при пресичане . 

Общи условия

Активация на акаунт