Клуб на храбрата шивачка - тема 19

  • 103 299
  • 831
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 9
Такива имам предвид, пише 17 ММ диаметър

Благодаря! Innocent  Ще мина през кинкалерията до нас тези дни

# 766
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Според мен е най-удачно да смениш копчетата. Ползвала съм от големите секретни копчета, лично на мен не ми допадат.

Искам да стесня крачолите на един панталон но много се страхувам че ще го разкривя моля опишете ми как да подходя за да станат еднакви? Simple Smile

Вече са ти казали момичетата, но да допълня: Виж с колко искаш да стесниш и раздели разликата на две. Като обърнеш панталона наобратно начертай с креда навътре от всеки ръб необходимото разстояние, това, което си получила след като си разделила на две. На панталоните предната и задната част не са еднакво широки и когато стесниш по този начин пак така ще си останат.

На мен ми се е случвало обаче купен панталон да бъде с изкривена нишка. Тогава при стесняване, този дефект може и да изпъкне.

# 767
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 309
Логиката е еднакво да стесниш и вътрешен и външен, за да запазиш мястото на правата нишка, да няма усукване.
Благодаря а аз мислех само от вътрешния шев да взема за да не се вижда и първо да разшия подгава Леле колко трудно ми изглежда даже 4 шева ще станат така още по-голям риск да го изкривя  Simple Smile

Вела, благодаря аз забелязах че предната и задната част на крачола са различни и мислех да ги изравня Simple Smile

# 768
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Подгъва ще трябва да го разшиеш, освен ако панталонът не ти е дълъг, тогава направо отрежи до необходимата дължина. И 4 тигела, не са нещо сложно. Начертай си ги с линия и креда, щом се страхуваш да не изкривиш и после ший по чертата. Но не изравнявай предна и задна част!

Не зная какъв ти е панталона и как искаш да изглежда, но обикновено стесняването от подгъва се занулява в областта на коляното. Може да искаш и да стесниш по цялата дължина.

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 15:06 от Вела

# 769
  • Мнения: 55
Здравейте, много моля за съвет, ако някой има опит с малките ръчни шевни машинки. Аз съм много "боса" в шиенето като цяло, но си я взех за елементарни тигели, тъй като правя едни фигурки. Проблемът ми е следния: пристигайки машинката си беше с плат, върху който имаше направени тигели. Аз също успях да направя няколко върху друг плат, до момента, в който ми излезе конеца. По посоченото описание вдянах отвътре навън /пробвах и обратния вариант/, всичко останало си беше така както я получих. Иглата си влиза нормално, конеца си е наред, но не шие...иглата си удря напразно. Сигурна съм, че бъркам някъде, но идея си нямам къде. Ще ви бъда благодарна, ако някой може да даде съвет! Благодаря ви!

# 770
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Това едноконечна машина ли е? Всяка игла има улей, по който се движи конеца. Това трябва да се гледа, когато се вдява. Посоките навътре/навън нямат значение. Отделно иглата има положение за поставяне, но до колкото разбрах, иглата не е изваждана.
Скрит текст:
Ако става въпрос за някаква подобна машина:



според мен, просто не струват. Преди много години с майка ми и сестра ми си взехме по една /общо три/, с идеята за верижен бодов ред. Особено за трикотажни материи, така подходящ. Е, имам един ушит клин и толкова. Не иска да шие. Другите две машини също. Смея да твърдя, че проблемът не е в шивачката...

# 771
  • Мнения: 55
Вела, абсолютно същата е! Благодаря много за бързия отговор, втори ден се опитвам да я подкарам, но уви, не ми се получава. Мислех, че проблемът е в мен,  аз всъщност успях да направя само две-три тигелчета колкото да я пробвам и тя спря. Добре че не струва много, та да не се ядосвам...

# 772
  • София
  • Мнения: 9 964
Ципът който взех е на метър - не знам къде може да ми сложат този завършек (метален) в началото, откъдето започва да се заципява.
 Идеята е за калъф на матрак - да се разделят на две части (при пране) - белият цип е подготвен за калъфа.

# 773
  • София
  • Мнения: 5 547
Ципът който взех е на метър - не знам къде може да ми сложат този завършек (метален) в началото, откъдето започва да се заципява.
 Идеята е за калъф на матрак - да се разделят на две части (при пране) - белият цип е подготвен за калъфа.


Според мен - никъде. Аз поне не съм виждала такава услуга.Могат да ти поставят само машинката за зацепването на ципа, но не и долния край. Може би фирма която произвежда, ама не зная дали съществува в България.

# 774
  • FRANCE
  • Мнения: 2 248
Трябва ти такова https://www.boutique-zlideon.fr/boitier-manchon-de-remplacement- … aille-3-et-4.html но за съжаление нямам идея как се казва на бг или английски. Сама си го поставяш.

# 775
  • Мнения: 7 051
Доколкото видях циповете са делими и неделими, виж тук
Обаче най-дългия е 160см, че и черен..

# 776
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ципът който взех е на метър - не знам къде може да ми сложат този завършек (метален) в началото, откъдето започва да се заципява.
 

аз незнам дали избщо може да се слага такова нещо, че ципът от неделящ се да стане делящ се.
аз имам калъф за матрак 140см. и е с цип, но платът е тънък и двете части влизат в стандартна пералня заедно.
даже половината на едната страна е без цип, т.е. моят не се дели.
подобно на това, само моят е тънък като чаршаф, но много плътно изтъкан.

# 777
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
А защо трябва да се разделя на две части? Не се събира в пералнята ли?

Аз имам горни чаршафи - торби за завивки с двойна ширина и цип, който не се разделя. И въобще не ми пречи, нито при прането, нито при поставяне на завивката в торбата.

# 778
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А защо трябва да се разделя на две части? Не се събира в пералнята ли?

 

дебелите калъфи, като този, дето съм го показала, при двойно легло не се събират в стандартна пералня.
аз имам и такъв калъф на матрака, който си е с делящ се цип и само по една част се събира в пералнята...

# 779
  • София
  • Мнения: 9 964
Трябва ти такова https://www.boutique-zlideon.fr/boitier-manchon-de-remplacement- … aille-3-et-4.html но за съжаление нямам идея как се казва на бг или английски. Сама си го поставяш.
Точно! Това търся - не разбирам защо на места се продават ципове на метър и не продават такава част?! Shocked В стария калъф видях, че е зашит...няма такива метални елементи - то и за това горазделихме и пак трудно влиза в пералня (може би в 7ца ще е ОК), затова ми се ще да го разделя, макар че другата половина е нещо като американ (груб здрав плат, дебел колкото чаршаф, но плътен). това отдясно - ще се употреби 1/3 (6 метра е), но ще трябва да се наставя за бордовете...
Мислех да взимам надматрачна стелка от памук (към 40-50лв е обаче) - и да не го ватирам (долната част, ако искам да ползвам опакото, защото от едната е с мемори пяна 5см, а от другата с 5см мек дунапрен и ядро от твърд 14см).
Доколкото видях циповете са делими и неделими, виж тук
Обаче най-дългия е 160см, че и черен..
Това не го разбрах, как така неделим- якетата са делими, с такава част като на френския линк.
На едно място гледах готово ципове, ама бяха до 6м - тук. Ако не намеря решение (да разваля стар цип) - ще видя колко струват готовите, пък 7те метра ще си ги чукам от главата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт