Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ноем. 2016, 19:29 ч.

Препарати за съдомиялна - 9

• 95 546
  • 699
  •   1
Отговори
# 690
Благодаря!Незнам за такава функция,а уж доста пъти четох упътването.,...ще намаля солта и гланца освен,че ги оставих май на максимум 4 или 6 заради твърдата вода.
Програмата за чаши + допълнително изсушаване бе 1:55 ч.

# 691
  • София
Благодаря!Незнам за такава функция,а уж доста пъти четох упътването.,...ще намаля солта и гланца освен,че ги оставих май на максимум 4 или 6 заради твърдата вода.
Програмата за чаши + допълнително изсушаване бе 1:55 ч.
Програма е кратка, то 20-30 мин предполагам е само сушенето накрая и е на около 45гр. Функция мултитаб може и да нямаш, не всички имат. Ако я има - ще я пише изрично в книжката /на моята я пише, ама не е бош/ иначе вероятно няма. Колко ти е твърда водата, че си на 6? Иди на първата страница - има линк с регионите и твърдостта. Това е само за солта. Гланца не се влияе от твърдост. Той спомага за по-бързото съхнене.

# 692
Според лентичката,която ми дадоха,теста показа най-твърдата вода и в таблицата беше показано,че трябва да настроя на 6.В Стара Загора съм.
Преди малко четох пак упътването,и там пишеше че ако има водни петна,трябва да увелича гланца.

# 693
  • Sofia
Ползайте стандартна програма

# 694
  • Пловдив
hogince, забранила си получаването на съобщения и не мога да ти отговоря. Затова ти отговарям тук - моята съдомиялна е по-стар и няма твоите функции, затова за съжаление не мога да помогна с проблема ти.

# 695
  • Пловдив
Здравейте, до скоро явно съм търсила да открия "топлата вода"... имам миялна на Bosh вградена 45см и в същото време имам уред за омекотяване на водата - почнах да ползвам таблетки на финиш, после пробвах на лидл и в двата случая препарата не се измива напълно - мислех, че е от омекотената вода, сега гледах във форума и разбрах, че някои режат таблетките - ще пробвам възможно най-скоро Simple Smile надявам се това да реши проблема.

Иначе относно солта си мислех, че щом имам уред за омекотяване на водата няма нужда да слагам такава. Вие какво бихте препоръчали?

# 696
  • край голямата локва
Моята е голяма, но понякога я пускам преди да се е напълнила. Тогава 1 таблетка идва много и не се измива.
Режа таблетката или ползвам гел.

# 697
  • София
Скрит текст:
Здравейте, до скоро явно съм търсила да открия "топлата вода"... имам миялна на Bosh вградена 45см и в същото време имам уред за омекотяване на водата - почнах да ползвам таблетки на финиш, после пробвах на лидл и в двата случая препарата не се измива напълно - мислех, че е от омекотената вода, сега гледах във форума и разбрах, че някои режат таблетките - ще пробвам възможно най-скоро Simple Smile надявам се това да реши проблема.

Иначе относно солта си мислех, че щом имам уред за омекотяване на водата няма нужда да слагам такава. Вие какво бихте препоръчали?
Солта регенерира йонооблеммика в миялната. Щом имаш вече 1 филтър за водата, може да настроиш машината на 1. Щом до сега не си ползвала, ако е имало нужда от сол, то вече йонообменника ти е развален, но това ще го усетиш едва ако си махнеш уреда за омекотяване на водата, който е преди съдомиялната. Може да си вземеш лакмусова лента и да измериш с точност твърдостта на водата

# 698
  • Горна Оряховица

може ли да споделиш за уреда, че в момента се интересувам от темата. Hug

# 699
  • София
... в момента се интересувам от темата. Hug
https://www.bg-mamma.com/?topic=1093261.msg38392279#msg38392279

Общи условия

Активация на акаунт