Искам да кажа ... (95)_07.11-13.11

  • 61 539
  • 823
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 571


Осмичка, дай снимка на лидл-ските краставички и на свястна туршия ако си попадала, че ми омръзна металния вкус на купените туршии и зимнини.
Не съм сигурна по снимка дали ще ти покажа точните, но има два вида, аз купувам от дребните корнишончета. Аз съм много зле със запомнянето на марки, фирми, имам визуална памет и си ги познавам нещата на място Blush Ако изкарам тези дни от мазата буркан ще ти кажа по-точно. Купешка туршия свястна и аз не съм намерила, а обичам. Догодина сигурно ще приготвя, тази не успяхме.

# 16
  • Мнения: 11 680
Ако процентът гласуващи на референдума е повече ог гласувалите на последните избори тогава е задължителен. Ако е по-малък тогава ще се разглеждат въпросите от народното събрание.
Според последните данни ни трябва по-малко от 1 процент, за да има референдума задължителен характер.

# 17
  • Мнения: 6 709
 Grinning редактирам се Руми е писала.

# 18
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Екатерина, не съм Осмичка, но тези лидълски краставички са много хубави.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Не правя, но обичам. Не ядем промишлени количества, но си имам няколко вида любими сладка и солени неща и когато няма коя добра душа да ми подари, намирам откъде да си купя Simple Smile Предпочитам домашно, но ако наистина няма откъде, прежалвам се за магазина. Тук-там има успешни. Примерно белените праскови в захарен сироп на Била, което си е жив компот, са много вкусни. Лидълските краставички не ми харесват, сладнят ми, а аз ги обичам наистина кисели.

# 20
  • Мнения: 9 571
Да и аз мисля, че са тези Peace Така или иначе, те са по-малките и не могат да се объркат.

# 21
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Точно същите купуваме тук, даже ги има и нарязани на ленти:
Скрит текст:

На етикета пише, че са немско производство.

# 22
  • Мнения: 6 709
Благодаря ви момичета, уредихте ми киселите краставички и компота Grinning

# 23
  • Мнения: 251
Зимнина не правя.Тази година обещах на мама д ай помогна да направим домати, пипер и евентуално лютеница...ми не се получи .Тя е правила малко, но сама и не е кой знае колко голямо количество.Другата година, ако имам време, лятото ще направя сладко и домати Simple Smile
Ясно, Лидълските краставички ще се пробват  Mr. Green

# 24
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Не успяхме да гласуваме. Confused Инцидентно се наложи да се видим с приятели и отече работата.

Купихме малко материал за туршийка - зелени домати, карфиол, моркови. Щяхме днес да правим, но и това отложихме за утре.

# 25
  • Мнения: 11 004
Освен печени чушки във фризера и домашно вино, друга зимнина не правим. От Лидл взимаме хубава лютеница. Дъщеря ми много я харесва и иска само от нея.

# 26
  • Мнения: 12 992
Обичам аз всичко домашно, за щастие има кой да ми прави, та килерчето е подредено с бурканчета.
Задължителните люти чушки, ядем ги, като бонбони. Царска туршия с повече карфиол, сок от арония, компот от боровинки, буркани с телешко, а скоро и със свинско. Във фризера имам целина, пащърнак, копър, малини, боровинки и манатарки. Това ми е зимнината, краставички, лютеница, чушки и домати от магазина. Ако аз трябва да правя вероятно ще ме мързи, преди години се занимавах, сега не ми се ще особено. Ако се налага всичко мога, ама се изучих на готово, че по- лесно:)

Лидълските краставички са супер:)

# 27
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Тази година домати не сме правили. Нацелихме едни консерви от Кауфланд - харесахме ги и купих стек. От майка ми и свекървата имаме компоти, конфитюр и печени чушки. Краставичките са си наше производство, а вдругиден ще слагаме зелето. Иначе изядохме вече една кофа прясна, бърза трушия (карфиол, моркови и камби).

Благодаря, Лиляна!

# 28
  • Мнения: 9 571
Благодаря ви момичета, уредихте ми киселите краставички и компота Grinning
Дано ти харесат Peace Аз готови продукти никога не харесвам, случайно ММ беше взел тези малките, че ги опитах. Оттогава реших са си спестя хамалогията по приготвянето на краставички Simple Smile

# 29
  • Мнения: 10 503
Оказва се, че и най-елементарното нещо може да изгърми. Една година на мама туршиите се скапаха - обяснението беше оцета. Сега компотите от праскови са изгърмяли и сега се чуди от плода или от захарта е, но пък с домашните ягоди няма гаф, а прасковите ги е купувала. Та нищо и никакъв прост компот, ама се беше ядосала и пари и труд и накрая няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт