Искам да кажа ... (95)_07.11-13.11

  • 61 560
  • 823
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 563
И моркови сложи, Деми.

Една година ми изгърмяха краставички заради това, че от вътре имат кухина и остава въздух. За прасковите ми е странно, обаче.
Ели, те хората си тълкуват, че били пръскани плодовете, ама тя пък ги е белила. После реши, че е от захарта. Факт е, че за първи път й се случва неуспех с компот и то в продължение на месец един по един са бомбирали.

Моя приятелка ми го каза това със зехтина преди време, но каза и че до колкото ме познава няма да ни е приятно и аз не съм го и пробвала, така и не събрах смелост. Събирам още отзиви за него 😜

# 46
  • Мнения: 9 573
Белинда, пробвай с Генгигел за венците, той е безвреден има и за бебета даже , би трябвало да можеш да го ползваш. Има и вода също е ефикасна, но са скъпички и двете и водата малко трудно се намира.Гелът е много икономичен иначе. И паста за зъби АРТРОДОНТ или Елгидиум. Като пробваш кокосовото масло кажи как е, че със зехтина и аз не се разбрах за жабуренето. Sick

# 47
  • Мнения: 39 509
Преди време обаче ми казаха да спирам лютото .....
Осмичка, поради каква причина?
И аз много, много обичам люто. Но чушки и пипер. Джинджифила и хряна(който опитах преди 2-3 дни) са ми извратено ароматизирани и не ме спечелват на тяхна страна. Гледам да не почвам буркан с чушки, защото ще го изям и ще искам още. Карам го на моменти- в едни моменти ям люто като разпрана, в останалите се възпирам да не го почна, че няма да ми стигне.

# 48
  • Мнения: 10 563
И аз обичам люто и черен пипер. Обаче започна да ме боли стомаха и не си позволявам ежедневно, освен това и апетита се отваря, та е добре когато мога да го спестявам лютичкото 😀

# 49
  • София
  • Мнения: 4 328
и аз жесток фен на лютото.
на мен не ми е зимнина, защото ям целогодишно Twisted Evil

по темата. не правя. каквото прави родата ни дава. те си имат мерак хората, а и материал, та всички сме доволни.
не ме влече.

# 50
  • Мнения: 14 341
Добро утро!

Зимнина не правя. Майки и баби, да са живи и здрави, ни снабдяват. И във  фризера ми, освен месо, друго няма. Ама аз толкова и готвя, че да замразявам зеленчуци...

# 51
  • Мнения: X
Тук не правя зимнина, няма смисъл, няма и нужда. Туршии и компоти не ядем, лютеница хич. Единствено ми липсва хубавото кисело зеле, продаваното тук не ми харесва. Една година опитах да направя сама, не се получи и повече не съм опитвала. Лятото съм при мама и помагам за тяхната зимнина - те са свикнали да си пълнят избата с буркани, а са на възраст и им трябва помощ.От там отмъквам по някое бурканче горски ягоди, боровинки и гъби. Тази година направихме страхотно сладко от сини сливи с орехи, както и обожаваното от мен смокиново сладко, та и от тях си донесох.

# 52
  • Мнения: 1 972
Беинда, има едни капки Сандрин които се разреждат с вода и се жабури. Пробвай ги. 2-3 лв са но са много ефективни.

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Елудрил също е добре за жабурене, но ако е много зле положението не знам дали ще помогне.
Иначе най-добре Родожил, но само след препоръка от лекар.

# 54
  • София
  • Мнения: 23 107
Добро утро!
Никаква зимнина не правя и със сигурност това е дейност, която няма да отчета през този живот.
Нямах време да ви изчета, затова сега ще се върна назад.

# 55
  • Мнения: 13 009
Белинда, ако си постоянна с жабуренето, ти обещавам страхотен ефект, не само върху венците, а и върху зъбите. Всякакви налепи потъмняванаия заминават, зъболекарят ми два пъти ме пита чистила ли съм зъбен камък зад гърба му, а аз никога не съм. Не образувам, но от вътрешната страна на долните зъби между тях имаше леко оцветяване от кафето вероятно, е сега след година жабурене, ама всяка сутрин, няма нищо. От неправилно миене от имах спадане на венеца от едната страна, това също се повлия много добре. Аз с кокосово и какаово съм опитвала, за първото съм.

Ядох си люто и като бременна, не съм имала проблем, само дето и Жаки пие чай от джинджифил:) И люта супа иска, но не давам:) И таратор с чесън иска, за ужас на сестра и, която ненавижда аромата му:)

# 56
  • Мнения: 18 009
Преди правех повече неща, сега предпочитам пресни салати зимата- ряпа, моркови, цвекло. Целогодишно има вече, само дето ме мързи да ги стържа  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 5 977
Преди правех повече неща, сега предпочитам пресни салати зимата- ряпа, моркови, цвекло. Целогодишно има вече, само дето ме мързи да ги стържа  Embarassed

Поради тази причина се сдобих с робот. Специално гледах приставките за настъргване, другите екстри не ми бяха важни. Едва го побрах в кухнята, обаче поне за нула време правя огромни салати. Други идеи за зеленчуци за стъргане - алабаш /има вкус на зеле и върви с моркови/, целина / добре се комбинира с ябълки/.

# 58
  • Мнения: 22 472
Люто не обичам, а от пукани чушлета в буркан ми се повдига.
Баща ми като ги извади на масата и аз излизам от стаята. После проветрявам по 1час.

Риба ненавиждам след 2та бременност, много рядко ям. Евентуално мога риба тон, но и тя леко ми гаднее.
Само любовта към мидите ми се запази.

# 59
  • Мнения: 13 009
Оооо, всичко морско обичам, риби, калмари, октоподи, раци, само мидите избягвам, харсвам ги,
но рядко попадам на хубави- едри и не пълни с пясък. Не съм капризна към храната, нищо не ме отвращава или потриса. Не обичам овче и агнешко и някои дреболии, но мога да го ям, ако няма друго.

Общи условия

Активация на акаунт