Искам да кажа ... (95)_07.11-13.11

  • 61 589
  • 823
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39 639
Добро утро.
Върнахме се от ЛЛ на щерката. Та да дам отчет за Манту-то. Няма никакъв белег. Освен където е минала иглата. Отчетоха го, като ок и няма да се прави ваксина.

# 61
  • Мнения: 18 039
Нямам място за робот, предпочитам нещо по- малко. Миналата година се бях навила за някакво на Мулинекс мисля беше, ама после се отказах, не бях сигурна дали добре ще се справя. Имам си блендер за рязане, имам Вьорнер за зеле, само уред за ряпа и цвекло нямам  Mr. Green

Мариат, и при нас никога няма белег и все ни го пишат ОК, не знам дали съм права, но не искам допълнителни ваксини  Naughty

# 62
  • Мнения: 15 088
Добро утро!
Нямам време да ви изчета, само се записвам засега.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 617
Добро ви утро!

И аз заради цвеклото се сдобих с робот, че иначе голям зор това стъргане. Тази година даже и чушките за фризера, които ползвам за супи/готвено, прекарах през него.

Със зехтина и мен нещо няма да ме бъде, много ми е неприятно, ама ще се помъча още малко, че положението с венците е сериозно.

Риба ям, но от морските дарове нищо не хапвам. ММ и той така. Девойката се е отворила на миди с ориз, за които разчитам на свекърва ми да й прави. Спомням си, че в университета, като разбраха,че не ям морски дарове, а съм морско чедо, ме накараха да извадя на испански /с испанска филология съм/ имената на всякаква знайна и незнайна за мен морска храна.

Мариат, радвам се, че приключихте бързо и успешно драмата с манту-то!
Хубав ден желая!




# 64
  • Мнения: X
Нямам място за робот, предпочитам нещо по- малко. Миналата година се бях навила за някакво на Мулинекс мисля беше, ама после се отказах, не бях сигурна дали добре ще се справя. Имам си блендер за рязане, имам Вьорнер за зеле, само уред за ряпа и цвекло нямам  Mr. Green

Ако за това говориш - имам го от 3-4 години. Плюсове - лесно се почиства, заема малко място, лесно е за ползване, за ежедневна употреба е идеално. Ние ядем много салати, чудесно се справя с ряпа, моркови, цвекло и подобни. Не се притеснявам, когато децата си правят сами салата от моркови, толкова е лесно за употреба. От както го имаме, ренде не съм ползвала. Минуси - трябва да нарежеш нещата на по-малки парчета за да ги настържеш - отвора се вижда колко е. За зеле не става. Мотора е слабичък, за домакинство е ОК, за заведение - абсурд.

# 65
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Имам същото, но на Тефал. Точно за зеле щях да го похваля - и  за манджа, и за салата режа.
П.п. Лидл пускат и на тяхната марка - много е добро и то, имам приятелки, които го ползват.http://4.bp.blogspot.com/-gOvReAZiTpE/VSJVv2p7cAI/AAAAAAAAURo/rO … 1Tqoo/s1600/1.jpg

От морските дарове не съм опитвала много, така че нямам предпочитания. Рибка хапвам традиционна - скумрия, тон в/у салата, шаран от време на време и цаца.

Последна редакция: пн, 07 ное 2016, 10:33 от demmy.

# 66
  • Мнения: 18 039
Сбъдваща мечти, точно за  това говоря  bouquet След твоя отзив непременно ще си го взема, малко е, компактно, а и щом стърже- чудесно  Mr. Green За рязането на парчета- ами то и за робота трябва да ги нарежеш, никак не съм фен аз на този уред, да прекараш цяла зелка през този улей  Crazy, пак рязане, фъркане....с Вьорнера става за минути  Peace а никакво място не заема



Странно, това на Мулинекс не го откривам вече. Харесах си ей това менте  Wink
http://magprom.net/kukhnenski-robot-morphy-richards-mr48401

Последна редакция: пн, 07 ное 2016, 10:38 от raja_nikol

# 67
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702

Странно, това на Мулинекс не го откривам вече. Харесах си ей това менте  Wink
http://magprom.net/kukhnenski-robot-morphy-richards-mr48401
Страхотно е. Peace
Има на Тефал в техномаркет, то е същото http://www.technomarket.bg/kuhnenski-roboti/tefal-mb-813538-09148145

# 68
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Зимнина правя, но не по много. Не обичам да ми остава от едната година за другата.
Правя печени чушки, кисели краставички, домати за готвене, царска туршия, два вида маринован патладжан, компот от праскови (всяка година увеличавам количеството, че малкият и ММ могат всеки ден да ядат и пият от него), сладко от ягоди, боровинки, смокини и конфитюр от сини сливи, а миналата година правих и дюли, защото имах и трябваше да ги употребя, даже и компот и желе (пелте) правих, че бяха много. Тази година правих една нова туршия, която не ми стана сполучлива и салата Ропотамо, която не сме опитвали още. Сложих и два трилитрови буркана суроватуршия, защото е много полезна заради млечнокиселите бактерии и единия буркан вече почти го изядохме.

Жаки, откъде купуваш кокосовото масло?

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 18 679
Винаги съм хапвала риба и морски дарове умерено, не съм морско чедо и ям, ама и без тях мога. Сега, като забременях, беше нещо страшно!!! Нали бяхме на морето - всичкото калмар, октопод и миди изядох, после в Гърция...не се спрях ooooh! Миди по цели тенджери, по две порции риба, чорба рибена, суши Shocked Ужас ви казвам. Опитах неща, дето преди това не съм ги робвала никога - разни раци, рапани... Само от това не ми се гадеше и ядох в несвяст. Благодаря на Господ, че ме опази, та не се натрових!

Робот имам. Купих си го като бременна с големия, да му правя сокчета и пюренца. 13 години вече се ползва ежедневно, това ми е най-най-добрата покупка. Всичко си има - два блендера, цитрус-преса, сокоизстрисквачка, рендета, перки всякакви, само тази за тесто счупих още в началото. Липсва му мелачка за месо, но само за това не го сменям, той си е член на семейството Grinning

Светалчо, кокосово масло има в Била, на био-щанда. В нета също, в био-магазините. Жаки подозирам, че си го носи от там, дето го правят Wink

# 71
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Уффф, какви сте провокатори. От доста време се чудя какво точно искам, ама хем да не заема много място, хем да се чисти лесно, хем да не е много пари и всичко да реже и кълца.
Много искам, нали Crazy
Ще се замисля за коледен подарък Simple Smile(

Белинде, какво е твоето чудо?

# 72
  • Мнения: 9 000
От шатрата(разпродажбата) на Лидл си купих този робот за 20 лева. Има приставка топ ренде, има за рязане и нормалната, въртяща се перка. Супер много съм доволна. Реже зеле за секунди, моркови, картофи, всичко. Много време ми спестява. Малък е, а върши чудесна работа. Мисля че нормалната му цена е 45 или 50 лева.

# 73
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинде, какво е твоето чудо?
Ха, изненадах се! Ти да видиш...всеки ден го гледам, бях останала /не знам откъде/ с впечатлението, че е Мулинекс, а то Браун hahaha Ей сега станах да го погледна заради тебе и така се облещих Grinning

Ама моето е много старо, сега сигурно има много по-модерни. А, ей на това прилича много:
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B5%D0 … XkdyfVDb3IGhYM%3A

Само дето копчето му е зелено.

# 74
  • Мнения: 22 036
Аз съм супер доволна от роботът си, но го държа на плота. Прибера ли някой уред и няма да го ползвам. Единствено ми липсва приставка за резане на кубчета. И зеле режа с него, просто нарязвам зелката на 8 или 12 и се побира.

Общи условия

Активация на акаунт