Щастливи сме безкрайно знай, мами ще сме ние през МАЙ- ТЕМА 2

  • 40 945
  • 747
  •   1
Отговори

Анкета

Какво да е заглавието на новата тема?

Опции:

# 15
  • Мнения: 304
Здравейте и от мен. Не съм активна в писането, но ви чета Simple Smile С детето 1 седмица бяхме болни и ужаса беше пълен. Вчера бях на лекар всичко с мен и бебо е ок, чувствам се добре. Уж док каза, че ще е момченце, но е адски рано за да го приема за 100% достоверно Simple Smile И с дъщеря ми до края на 5м ми казваха, че ще е момче, но след това си стана девойка хахах Живи и здрави да са, пък каквито такива Simple Smile
С нея качих мноооооггггоооо килограми Sad 30 (повечето вода, но все пак...)  newsm45 smile3518 Вярно още първите 10 дена след болницата вече бях -20кг, но се надявам сега да не стана така. Сега забременях -11кг (59кг) от колкото с първата ми бременност (70кг), но за в момента съм +6кг  Cry и смятам да започна режим на хранене. Нещо като 90 дневната диета. Не ме укорявайте, няма да гладувам, а просто ще спазвам режим. С тази диета видях на кантара килограми, които не съм била от тинейджърка. И възможността да стана слон ме плаши. Да килограми се свалят, децата ми да са живи и здрави, но не искам да имат слоница майка, която да не може да се забавлява и бяга с тях в парка.... Мои си терзания, да не ви занимавам хахх
Относно ФБ групата да питам: Тя как се казва? "Скрита" или "затворена" е? Питам, защото с предната ми бременност си бяхме направили с майчетата скрита и бяхме много доволни, че няма как всички да те виждат към коя група "членуваш". Както тогава, така и сега аз лично не искам мн мн да се знае за бременността ми на този етап. Та, ако е "скрита" бих се радвала да ме добавите. Ако все още не се знае коя е групата, кой добавя нови членове към нея и пр. може да си направим нова.
Лек и спокоен ден от мен Simple Smile

# 16
  • Мнения: 307
funny-bone добавя в тази група, и аз чакам да ме добави вече  baby_neutral
А момичета да ви се оплача, ама то пусто като не съм имала киселини досега откъде да знам аз  Joy от 3 дена ми е много гадно от стомаха към гърлото, не мога точно като парене да го опиша. И днес споделям с приятелки, които са минали по този път, а и които са бременни в момента, и си ми казаха, че това са си чисти киселини Simple Smile а пък аз шматката 3 дена седя и си търпя..утре съм на преглед, ще видим доки какво ще каже и евентуално да ми изпише нещо  #Crazy

# 17
  • Мнения: 304
funny-bone добавя в тази група, и аз чакам да ме добави вече  baby_neutral

А групата каква е или не знаеш?

# 18
  • Мнения: 477
Оххх и аз имам киселини и ми е много лошо тво лошо не ми минава вечер не се търпи направо не мога даже да се навечерям и си лягам гладна и като стане 4:00 се събуждам от глад и ставам да си правя филий че аз и без това май само на това наблягам и на хамбургери ама им махам месото че от него ми се повдига

# 19
  • Мнения: 581
funny-bone добавя в тази група, и аз чакам да ме добави вече  baby_neutral

А групата каква е или не знаеш?

Затворена е, т.е. няма да се вижда какво публикуваш или пишеш в нея от приятелите ти Simple Smile

# 20
  • Мнения: 87
funny-bone добавя в тази група, и аз чакам да ме добави вече  baby_neutral

А групата каква е или не знаеш?
Групата е тайна и никой не я вижда освен участващите в нея. Пиши на funny-bone да те добави.
Аз също съм много доволна от 90 дневната диета, правих я докато кърмех първото си дете. Скоро обмислях дали да не започна да я следвам през бременността, но без водните дни. Страх ме е колко ще кача - явно съм предразположена. Само забременях и качих 2 кг от нищото. Вече съм +4 в 12 седмица.
Относно количките - аз съм заклет фен на Cosatto. С първото имах 2 - giggle и supa, сега пак мисля да си купя от тях модел ooba в цвят duck egg.

# 21
  • Мнения: 307
Оххх и аз имам киселини и ми е много лошо тво лошо не ми минава вечер не се търпи направо не мога даже да се навечерям и си лягам гладна и като стане 4:00 се събуждам от глад и ставам да си правя филий че аз и без това май само на това наблягам и на хамбургери ама им махам месото че от него ми се повдига
От месото и на мен ми се повдига. Преди да забременея не му бях фенка, а сега съвсем.. Аз не мога да си легна без да съм яла, че лошо ми става пък от глад

# 22
  • Мнения: 105
дано скоро ни минат неразположенията. аз другата седмица ще ходя на БХС и ще споделя.

# 23
  • Мнения: 191
Здравейте момичета  Grinning За киселини лично на мен ми помага много Шуслерова сол 9, 5-10 таблетки разтворени в малко гореща вода и се пие на малки глътки като се задържа за няколко секунди в устата защото като хомеопатия се усвоява през лигавицата. Но аз по принцип съм си привърженик на солите, пия си една комбинация която е за първия триместър на бременността и при нужда, както беше с вируса миналата седмица или вечер с киселините се съветвам с книгата за тях какво би могло да помогне и посягам и към други.
Да ви питам нещо което ме тормози цял ден, разглеждах си аз протоколчето с резултата от ултразвукововто изследване от петък и зачитам следното :"плацента-разположена на предна маточна стена, изцяло покрива OICC (цервикалния канал)". И почвам да ровя в чичко гугъл за повече информация и стигам до диагнозата "плацента превия" и изпадам в паника четейки за всички възможни страхотии ужасии с които е свързана. Та питанката ми е - някоя по-запозната мама може ли да каже има ли повод за притеснение на толкова ранен етап едва 11 г.с от това разположението на плацентата, защото предполагам ще се измества с нарастването на бебе, а и има ли други с подобен коментар след БХС-то? Учудващо лекарката нищо не ми каза, за това че имам повод да се шашкам, единствено се интересуваше дали съм имала зацапване или кървене до момента, което както разбрах е по характерно за 28-32 г.с при тази диагноза, но някой се проявява и по-ранните седмици?

# 24
  • Мнения: 65
Здравейте, вече съм 14 седмица и видяхме бебчо казаха, че ще е момченце. Чакам с нетърпение д амине 2 БХС и данов исчко е наред. Иначе се развива нормално. А относно количките някак си ми се виждат твърде много 1500 -2000 за количка, а голяма част от красивите модели са на тези цени. За това може би ще търся удобството пред дизайна.

# 25
  • Мнения: 76
Да ви питам нещо което ме тормози цял ден, разглеждах си аз протоколчето с резултата от ултразвукововто изследване от петък и зачитам следното :"плацента-разположена на предна маточна стена, изцяло покрива OICC (цервикалния канал)". И почвам да ровя в чичко гугъл за повече информация и стигам до диагнозата "плацента превия" и изпадам в паника четейки за всички възможни страхотии ужасии с които е свързана. Та питанката ми е - някоя по-запозната мама може ли да каже има ли повод за притеснение на толкова ранен етап едва 11 г.с от това разположението на плацентата, защото предполагам ще се измества с нарастването на бебе, а и има ли други с подобен коментар след БХС-то? Учудващо лекарката нищо не ми каза, за това че имам повод да се шашкам, единствено се интересуваше дали съм имала зацапване или кървене до момента, което както разбрах е по характерно за 28-32 г.с при тази диагноза, но някой се проявява и по-ранните седмици?

На мен лекарят при последния преглед само си измънка под носа, че плацентата била предна и веднага след това пак измънка, че това не било притеснително. Не съм го проверявала и днес нещо се присетих за тия думи и в разговор с приятлка се оказа, че и нейната е била предна, но нито са й казали това да е проблем, нито на практика е било проблем, защото си е родила естествено и без усложнения Simple Smile

# 26
  • Мнения: 304
funny-bone добавя в тази група, и аз чакам да ме добави вече  baby_neutral

А групата каква е или не знаеш?
Групата е тайна и никой не я вижда освен участващите в нея. Пиши на funny-bone да те добави.
Аз също съм много доволна от 90 дневната диета, правих я докато кърмех първото си дете. Скоро обмислях дали да не започна да я следвам през бременността, но без водните дни. Страх ме е колко ще кача - явно съм предразположена. Само забременях и качих 2 кг от нищото. Вече съм +4 в 12 седмица.
 


Мерси Simple Smile
Водните дни никога не съм ги спазвала, а сега даже не се и сетих за тях хахах

# 27
  • Мнения: 87
И аз бях с предна плацента. Мисля, че е тревожно когато е ниско разположена, а не само отпред. Guendolin1980, щом не са ти казали нищо, значи няма за какво да се тревожиш Simple Smile
Има ли тук страдащи от мигрена?

# 28
  • Мнения: 191
Това което ме притеснява не е предната плацента, а това че изцяло покрива родовия канал на този етап, което е всъщност е плацента превия. Просто се чудех дали има вероятност да се измести с растежа на бебо до нормално състояние , защото иначе се приема за високо рискова бременност със задължително секцио за финал и то обикновено доста преди термин заради разни кръвотечения по никое време  Cry И аз си мисля че след като лекарката не каза да не мърдам от леглото или нещо от този род вероятно очаква че нещата ще се нормализират, ама пусто днес ми влезе тази муха в главата и няма излизане!
 За колички аз още не се оглеждам, може би защото във Владая живеем почти до гората в най-високата част и пътя е чист оффроуд , бебе го виждам само на АТВ-е да успее да слезе до центъра  Joy, та може би кенгуру и/или раница са ми по-удачния вариант за разходка през деня.

# 29
  • Мнения: 377
Много е рано да ти поставят каквато и да е диагноза като плацента превия. Сигурна съм, че плацентата ще ти се вдигне сама, затова и док не ти е казал нищо. Просто защото не е нещо необичайно и притеснително. Едва в доста по -напреднала бременност нещо такова си струва да се коментира, но не го мисли. Док ще ти каже ако има проблем и ще ти даде препоръка как да процедираш. И попринцип колкото по-малко четеш в Интернет толкова по-спокойна ще си. Не си го причинявайте момичета (се едно слушам как ММ ми го казва)

Общи условия

Активация на акаунт