Есен е цветна, красива, септемврийче навън не се спира - тема 10

  • 61 807
  • 696
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 780
Жорко беше глътнал 5ст. Започна да повръща и аз се надявах да ги изкара, но не. Вадиха ги със сонда през гърлото, с пълна упойка. Ужасно беше. Но не се поучи, пак все гледа да сложи нещо в устата. Сега и варицелата не я кара леко. Дано скоро има край, че много ми е жал вече.

# 631
  • Мнения: 5 259
Ох, момичета, какви премеждия имате  Confused
Дано всичко да минава по-леко и да се збравя  Praynig
Румка, на вас бързо изписване! Болниците са просто кошмарни!

С каката преди няколко години бяхме в Пирогов, такава депресия ни обзе от потресаващата обстановка, че избягаме преди да ни изпишат официално. Добре, че с детето всичко беше наред.

Малката преди време глътна гумичка от молив заедно с металното, което я държи. Беше изгризала самата гумичка, а металното го беше надъвкала и то беше станало доста остро. Умрях от страх, докато го изака, защото не е като монета да е заоблено, а си имаше бая остри краища. Като го преглъщаше се задави, но аз не осъзнах веднага какво е изяла  ooooh!

5-те стотинки обаче са доста едри. Наистина много неприятно Sad

Бързо оздравяване на всички!

# 632
  • София
  • Мнения: 1 538
Ужасно е направо с това лапане на предмети, но малко остава - май до към 2 повечето деца спират. Малкия съм го хващала да предъвква така разни неща, но като му кажа да изплюе и той плюе. Сега много ме е страх с тези стикита. Голям хит са. Каката има сигурно 50 вече, но никога не съм ги виждала всичките  в един и същи момент. Все са разпилени и загубени. Изскачат отвсякъде. Малкия спря да ги лапа, но все пак много го наблюдавам като играе с тях. Но те поне са мекички и би трябвало лесно да се изкарват. Мен ме е страх и от задавяне обаче.

А и аз малко да помрънкам - децата още са със сополи и кашлица, а от днес и ние с ММ. Направо си е вирус това. А мислехме и гости да си каним по празниците, но май няма да е. Щом всички се прихванахме в интервал от няколко дни, значи е заразно. А как се бях настроила за  едно много весело празнуване този път ...

# 633
  • София
  • Мнения: 1 538
Момичета, да ви попитам за нещо отделно, за което доста мисля напоследък - плуване за мъниците. Има ли някой, който да е ходил на такова нещо с дете под 2 годинки? На мен ми се иска да започнем да ходим с децата. Полезно е и по отношение на развитието на тялото, и за закаляване, и си е добро умение. Четох тук във форума и разглеждах къде има уроци по плуване за толкова малки деца, но ме притесняват няколко неща. Първото е, че на повечето места долната възрастова граница е 4 години, а при нас дори каката е на 3. Второто е, че на някои места има цяла програма с умения, които детето трябва да придобие за дадено ниво, което ми се струва прекалено състезателно насочено и ме е страх да не се постигне обратния ефект и детето да намрази този спорт. Третото - в повечето случаи става дума за групи от няколко деца, когато са над 2 годинки, като родителите не са с децата в басейна, а само помагат в съблекалнята, което ме притеснява по отношение на безопасността и обръщането на индивидуално внимание на детето.

Има ли някой, който може да сподели мнение от първо лице?

# 634
  • Мнения: 1 452
Кате, нашето явно е друго, но ще споделя. Ние малкият го водихме на плуване за бебета още като навърши 6 месеца в Spark на Околовръстното. Детето въобще не се страхуваше от водата и задължително се влиза с един (може и двама) родители. Много мили са дамите там и даже пеят песни, за да предразположат бебоците. Има два басейна - малкият се пречиства само със сол, заради най-малките, а големият мисля и с химия. За съжаление, не мога да ти споделя голям опит, тъй като часовете за плуване са в работно време и няма как таткото да ни закара, върне и отиде на работа навреме. Да бях се престрашила сама да карам... Blush
Все пак, от няколкото ни ходения, мога да изразя само положителни впечатления. Виж и цената не беше ниска, но да ти кажа ние как правихме: тати влиза в басейна с бебчо, аз ползвам сауна и парна баня (и това има в комплекса), после мама отива с малчо в басейна, а тати ползва каквото си реши.
Виж ги, имат сайт и е хубаво от предния ден да пуснеш форма, че ще отидеш, за да те запишат.
Много хубаво си се сетила за това плуване!
Пиши ако сте решили нещо или откриеш друго място. Peace
http://www.spark-bg.com/bg/detski-klub/pluvane-za-bebeta.html

Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 00:20 от julieta_sv

# 635
  • Мнения: 5 259
Едни приятели си водят детето тук - http://shterevhospital.com/consultations/специализирани-кабинети … бета-и-деца-до-3/
Доколкото знам са много доволни.

# 636
  • Мнения: 822
Румка, дано са ви изписали вече и утре семейно да боядисвате яйца с момчетата. Има още от ваканцията и предстои най-хубавото на празника!
Биби и вие бързо да преминавате пред варицелата. А и какви други премеждия сте имали само...

И моят постоянно пъха в устата някакви неща /дори и от улицата успява да лапне нещо  ooooh!/, още на годинката изяде няколко камъчета.

Трябва да проверя и с ваксините до къде сме. Защото не сме ходили от 13 месец при педиатъра, той не ни вика на тези 3месечените прегледи и нямам представа какво предстои.
С гърнето и махането на памперса сме в задънена улица. Не знам като се затопли още дали да не минем на слипове и опитаме омокряне на къщата.  Mr. Green
 

# 637
  • София
  • Мнения: 1 780
Аз мисля като се затопли още, може би юни, вечер след яслата и събота и неделя да го оставям по слипове.А като си взема годишната отпуска-по цял ден. С каката така го махнах сравнително бързо.

# 638
  • Мнения: 822
Аз нямам ограничения, само искам да е по-топло. Но с каката нещата бяха по-съвсем друг начин и на година и осем месеца нямаше и помен от памперс. Сега е толкова по-различно, че не знам дали някога ще го махнем... ooooh!

Последен Пентаксим ни остава да сложим за след празниците. Дано няма проблеми.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 457
Имам нужда от помощ, трябва спешно да отбия пристрастеното си кърмаче, обаче не се получава. Имате ли идеи

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Катя, и аз искам да запиша Вики на плуване. Тук в Пловдив има плуване за деца на всякаква възраст, родителите са с тях в басейна. Според мен това е най-хубавият спорт за тях към момента Simple Smile

Septemvriika, една приятелка остави бебо за спи с баща му /мъжа й/ известно време и той се отби. Не е било драма голяма. Тати е бил насреща, когато малкия е плачел и го е успокоявал вместо мама. Аз пък хич не искам да я отбивам моята кокона. Сигурно ще се кърмим до детската градина Simple Smile)))

За махането на памперса: и аз чакам лятото, ще видим ще стане ли. Ако ли не, има време, не бързам.

Момичета, мога ли да си позволя да ви попитам нещо, напълно несвързано с темата за децата ни? Вие сте най-близката ми връзка със София и не бих искала да търся в други форуми мнение от хора, които не познавам и на които нямам доверие. Затова се обръщам към вас - можете ли да ми препоръчате добър невролог в София /или друг град? Тук в Пловдив сме пообиколили лекарите, но не успяват да помогнат особено много на баща ми. Ако имате преки или косвени наблюдения върху работата на някой лекар, ще съм ви много благодарна да ми кажете името му. Благодаря предварително и се извинявам, че отклонявам, макар и за малко, темата.

Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 15:41 от Racel

# 641
  • Мнения: 5 259
Имам нужда от помощ, трябва спешно да отбия пристрастеното си кърмаче, обаче не се получава. Имате ли идеи

По принцип рязкото отбиване не е за предпчитане. С колко време разполагаш?
Познавам майка, която си остави детето за цяла седмица при бабата и замина за чужбина, с надеждата да се отбие, но когато се върна на 7-мия ден, детето било още по-пристрастено и кърменето им е продължи още една цяла година след този опит за отбиване. Без този опит сигурно е щяла доста по-лесно и постепенно да отбие. И най-вече по-рано.

Ако имаш поне седмица, започни да намаляваш продължителността на кърменето. Ти да прекъсваш, а не да чакаш само да пусне. И пробвай да го научиш да заспива без кърмене.

Аз тези неща правя за сега. Прекъсвам по моя инициатива, давам повече твърда храна и като иска да суче обяснявам, че сега само ще се гушкаме, предлагам вода и в поне половината от случаяите я приема.

За приспиването също, не я кърмя докато напълно заспи, а спирам по-рано и я слагам да си лежи и да си заспива. Понякога проработва.

Успех и да споделиш как е минало Simple Smile

# 642
  • София
  • Мнения: 1 538
Момичета, много благодаря за информацията относно плуването за деца. И двете места изглеждат много добре и както изглежда родителите са си с децата. Като локация това в София парк май се очертава да ми е по-близо и може да се ориентираме натам. Дано скоро да имаме време да пробваме, а занапред и да сме редовни в това. Simple Smile Ще споделя когато има някакво развитие.

Racel, аз съм в София, но за съжаление нямам информация по въпросът ти и не мога да помогна. Sad Като се замисля аз никакви добри специалисти не знам тук, даже гинеколог не мога да препоръчам - двете бременности си ги следях на съвсем различни места, а други прегледи съм си правила рядко и все при лекари, които не ми допадат и не бих препоръчала ...

А по въпроса с отбиването като чета и направо си мисля какъв късмет имах аз с малкия - сам се отби на година и 1 месец. А каката аз я отбих на 11 месеца с постепенно разреждане на кърменията и на времетраенето, точно както Юна е описала.

# 643
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Румка, дано се оправите бързо и вече да сте си у дома. 

# 644
  • Варна
  • Мнения: 457
Здравейте. Опитвах се постепенно да намалявам кърменията, продължителността им, да го прекъсвам, да го ограничавам и т.н, но постигнах обратния ефект- стана нервен, започна да иска все по-често и ревеше зверски, докато не го получи. Нямах друг избор освен да извикам майка ми и покрай нея той някак си започна сам да забравя да търси. Само че моите гърди така се пълнят. Ще видим тези дни какво ще се случи

Общи условия

Активация на акаунт