Първите снежинки захвърчаха и Юнчето с ръчичка ни помаха - тема 3

  • 29 435
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 609
Добро утро!

Уф, разболявам се. Мъжът ми ли ме зарази, детето ли, колегите ли... Едвам спах нощес от болки в гърлото. Сега си накупих лекарства и сякаш започва да се подобрява положението.

shirina, аз имах гъбички с първата ми бременност, в 1 триместър - предписаха ми вагинални глобули (не помня кои) и се оправих. На детето нищо му няма. Според мен трябва да се лекуваш.

Sallywf, Karjala, аз имах с първата ми бременност доста често такива болки, сега сякаш по-малко. Тогава именно Магне Б6 пиех, това ми беше предписала докторката. Но обикновеното, не това Лека нощ.

Ели, и аз умирам за салата зеле и моркови с много лимон Simple Smile

Аз днес съм на ФМ и БХС, стискайте палци.

# 721
  • Мнения: 1 782
Добро утро, кокичета  bouquet

*Cathy* , вемай мерки навреме - дано се разминеш  Hug Praynig

Леле, гледам на всички ни се хапват кисели нещица и цитруси Simple Smile

Момичетата с мазна кожа - мийте се с мед, поне веднъж два, пъти в седмицата - кожата става като бебешко дупе  Joy

Отивам да пиша домашни Simple Smile
Лек ден на всички Simple Smile



# 722
  • Мнения: 2 497
Така, вчера бях на доФтор - тъкмо бях започнала да се филмирам та беше крайно време Mr. Green ТО е живо, не спря да шава надолу с главата и е наваксало първоначалното изоставане от няколко дни, та даже и с ден напред - отговаря на 10с2дни... След две седмици БХС и отсега се смахвам какво ще изскочи - няма спокойствие ooooh! Иначе се чувствам нормално като изключим, че съм подута като бъчва и се задъхвам - не ми се гади, не ме боли нищо и не се чувствам бременна, а преяла Crazy Кожата ми си е ок засега (дано така и да остане), перушината си се скубе като всяка година по това време (тя май целогодишно се скубе, ама #Cussing out) Рапорт даден Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 1 782
lady fortune, чудесни новини - дай Боже всекиму Simple Smile
Така да се хвалиш и занапред Simple Smile

И аз съм утре на преглед и съм тотално откачила вече, нямам никакво търпение, като бомба под налягане съм  #Crazy #Crazy #Crazy
Мисля си и за БХС-то, абе дето викаш няма мир, няма спокойствие Simple Smile
Ще инвестирам в един ехограф и всеки ден ще се гледам  Joy Joy Joy

# 724
  • Мнения: 1 501
lady fortune много се радвам, че всичко е наред при теб !  bouquet

bebka_8 и аз започвам да се замислям за инвестиция в ехограф хаххахахха  Joy


*Cathy* да разкажеш после как е минало. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 84
Здравейте, от много време не съм писала и не мога и да сваря да ви изчета. Още си чакам прегледите и направо ще се побъркам вече. Обикновено от понеделник до сряда съм в офиса, до началото на другата седмица ще имаме страшно много работа и само над това съм се концентрирала. Надявам се, след това ад се успокоят нещата, та и аз да се настроя празнично. Иначе, преди 2 дена, точна като падна големия сняг в София ми се появи една пробождаща болка отзад, точно под кръста и така няколко път през деня и сега си е останала, но в по-лека форма. Обяснявам си го с това, че посточнно се стягах от притеснение да не падна някъде. Не ме притеснява, понеже, предната бременност имах доста болки в гърба и кръста. Обаче, като гледам, сякаш коремчето ми изведнъж изскочи тази седмица и сега 100% си ми личи бременността. Двама колеги ме питаха и реших да свикам началството и да им споделя. За сега дават признаци, че се радват и го приемат добре... дано така да си остане. В крайна сметка, каквото такова, най-важно е бебоците на края да са добре.

# 726
  • Мнения: 222
           Lady fortune и bebka_8, развеселихте ме! Половината неща все едно аз съм ги писала. Утре и на мен ми е първата морфология и сега си се вълнувам. И да и на мен ми капе косата, ама аз затова я подстригах наполовина миналия месец. Като капе поне по-къси косми да събирам  Crazy.
           Тея дни аз съм се филмирала на друга тема. За сега кожата ми е по-добре от преди и нямам никакви притеснения. Но се чудя много за козметиката която да използвам. О 2-3 години си ползвам биодерма (мицеларна вода и кремче) като си редувам кремчетата, за да не ми свиква кожата. Сега обаче се замислям дали мога да навредя с козметиката.  girluu Вие ползвате ли някаква специална козметика за лице и ръце, защото аз се побърках вече. Все чета да няма вит.А или проверявам съставките дали са подходящи за бременност. Явно лудвам и мамите с по 1 дете сигурно много ми се смеят Stop, ама вълнение си е, особено като е за първи път.  
           Другото дето го мисля са резултатите от изследването /кръв и урина/, което ми правиха още миналия месец. Като цяло всичко е в норма с изключение на
Левкоцити - 12,5 при граници 3,50-10,50
RDWc - 15.6, при граници 11,50-14,50
GRA - 8,24, при граници 2,00-7,80 и кръвната захар е малко ниска, но да кажем, че това е нормално - 3,45, а границите почват от 3,80. Има ли някой запознат с изследванията? Ще съм много благодарна. То утре доктора ще каже, ама до утре търпението ми е кът.  smile3525

# 727
  • Мнения: 11
Добро утро и от мен, да се включа и аз днес дадох кръв за хормони - TSh и Ft4, тъй като съм с Хашимото и освен ежемесечните прегледи за бебо и това трябва да следим, нямам търпение вече да излязат резултатите, тъй като миналия месец бяха доста високи за бременна жена. Забравих да уточня, че хормони пуснах веднага след като разбрах за новината, но тъй като бебчо дойде малко неочаквано в предвид заболяването нямаше как да реагирам предварително, но силно се надявам, че ще се нормализират бързо с l-thyrocsin. Има ли други мамчета с хормобални проблеми ?
Успех на всички Ви с БХС, аз съм чак на 20.12 така, че ще има да си чакам.
Лек и успешен ден на всички ви Simple Smile

# 728
  • Мнения: 383
Добро утро момичета,ох тази сутрин е ужас.Събудих се от прерязваща болка от дясно и до сега повръщах Sad Като за първи ден от декември е супер  Grinning
Cathy,вземай мерки да не се разболееш.Повече чайчета и плодове и зеленчуци.Стискам палци да се размине.
Lady,браво за хубавите резултати.
Suny771,ох този гастрит е ужасен Sad
Kalinaaa22,стискам палци изследванията да са наред.

# 729
  • Мнения: 1 501
И аз съм така момичета. Освен нормалните прегледи за бременни, трябва да следя аз за гестационен диабет. Тъй като в семейството ми има, и отделно аз имам инсулинова резистентност. И като мина БХС трябва да ходя да ми правят ОГТТ - тоест обременяване с глюкоза, за да се види как ми е кръвната захар и инсулина. И изключително много се надявам да не развия гестационен диабет по време на бременността, че не знам какво ще ме правят тогава, сигурно ще трябва да си слагам инсулин. Нямам идея, но се опитвам да мисля положително по въпроса.  Blush Grinning

# 730
  • София
  • Мнения: 515
Момичета, вчера на прегледа всичко беше наред. Доктора ми даде телефони на МЦ Марковс да се запиша от сега за началото на януари за ФМ. Но да ви попитам, ако някой е правил там, каква сума да си приготвя, каква е цената... Вчера доки ме обруси 170лв. за изследванията на кръв и урина, бях доста изненадана и затова искам да съм подготвена за ФМ да няма пак изненади..

# 731
  • Мнения: 48
Desert girl, аз също трябва да си права обременяване с глюкоза, но се питах при теб защо са ти казали да е след БХС..има ли някакво значение т.к. аз мислех да си правя точно няколко дни преди него?

# 732
  • Мнения: 1 782
Desert^girl , аз отдавна си го мисля за ехографа Simple Smile Simple Smile Simple Smile
А като родим, създавам манастир и се отдаваме на дзен будизъм и релакс.
Иначе следи показателите и ако можеш избягвай захар под всякава форма - да не си навлечеш нещо насила  Peace

mekroni , не съм специалист, но не ми изглежда фрапиращо .... като че ли да си карала някаква настинка ??? Стискам палци всичко да е наред  Peace  Praynig
За Биодерма, мисля, че не ти е проблем - нали ползваш на лицето ?

kalinaaa22 , питай ме за някакви хормони - да ти кажа какъв ми е проблема - цялата ендокринология е в мен  Joy

verji.777 , чудесни новини - все така Simple Smile
БХС в Щерев е 120 лева - преглед+кръв. Казвам го само като ориентир ... не знам за Марковс.







# 733
  • Мнения: 1 501
LITTLE_E Причината не е в БХС-то или в обременяването, ами защото пия и Л-тироксин само по време на бременността, за да поддържам ТСХ - 1, и тъй като ми увеличиха дозата на 50 мг, вместо 25 мг както пиех 1-ви и 2-ри месец от бременността, и за да е минал 1 месец от това увеличаване. Това е идеята на тази дата, няма нищо общо с БХС-то. Simple Smile  Тъй, че не се притеснявай да го направиш когато пожелаеш.

bebka_8 Ами аз имам доста ниска кръвна захар попринцип, а имам висок инсулин, тъй като нали резистентността означава, да не произвеждаш големи количестав инсулин, които не можеш да усвоиш добре.  Надявам се, че няма да ми се отрази. Засега се чувствам добре. Thinking

А относно БХС-то и неговата цена в Надежда е като в Щерев 120 лв. взимане на кръв +ехограф.

# 734
  • Мнения: 299
Момичета, вчера на прегледа всичко беше наред. Доктора ми даде телефони на МЦ Марковс да се запиша от сега за началото на януари за ФМ. Но да ви попитам, ако някой е правил там, каква сума да си приготвя, каква е цената... Вчера доки ме обруси 170лв. за изследванията на кръв и урина, бях доста изненадана и затова искам да съм подготвена за ФМ да няма пак изненади..

Преди 2 години беше около 100лв ехографът. Същата цена беше и във Фемина.

Общи условия

Активация на акаунт